Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen pályát érdemes választa...

Milyen pályát érdemes választani Magyarországon? Igaz, hogy az egyetemek ideje lejárt?

Figyelt kérdés

Már lassan Magyarország is nyugatiasodik, és nyugaton már rég az van, hogy pl. egy német/osztrák fiatalt nem bírnak rávenni, hogy egyetemre menjen, mert minek, amikor effektív szinte bármilyen munkával megkeres annyit, mint egy diplomás.

Úgy látom, Magyarország is ebben az irányban halad, egy szakmunkás már sokkal többet keres mint egy diplomás, de egy nívósabb helyen egy betanított (semmilyen papírt nem igénylő) munkaerő egy kevés tapasztalattal hazavihet fél misit. Persze ahhoz dolgozni is kell, de ennyi fizetést egy diplomás simán megirigyelne.


Mik azok a hiányszakmák Magyarországon, ahova érdemes menni, és feltételezhetően még sokáig hiányszakma lesz? (Mert ilyen magas bérek mellett amik újabban vannak, elég hamar telítődhet egy szakma)


2018. jún. 1. 11:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Igen, az egyetemek ideje lejárt. Kőművesnek kell menni, hogy 30 kilós zsaluköveket emelgethess egész nap a 60 fokos tűző napon vagy a szakadó esőben, lábszárig érő sárban.

A szakmunkásoknak a legjobb.

2018. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%
Semi értelme az egyetemnek. Népbutitás azbegész. Csak ara jó hogy dzsenrer feministákat kepeznek, akik a malteros vödröt se birlyák. Ez az orszagnak seminszuksegrályuk. Munka alapu társadalom. Az egyetem nem mumka. Sok múnkásra szükség van. Nem okoskodók ra.
2018. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol hallottad ezt...nyugaton is a többség továbbtanul egyetem. Amúgy én azt mondom, hogy azt tanuld ami érdekel és amit szívesen dolgoznál.
2018. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%
Meg bűfé szakra akarnak járni rendes múnkahelyett
2018. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

#4

Kérdés, kinél mi számít rendes munkának :-)

2018. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
19%
bűfé... Múnkahely... Az igen
2018. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%
STEM területre mindenképpen, az most nagyon pörög, és jól is fizet.
2018. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

'az most nagyon pörög'


Jó, de kérdés, meddig tarthat ez...

Bizonyos szakmáknak van egy felfutási szakasza, egy ideig ezek a slágerszakmák, később mások átveszik a helyüket.

2018. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

'Az egyetem nem mumka.'


Akkor azt megnézem, hogy teszel majd szert orvosra, mérnökre, jogászra, agrármérnökre stb.

2018. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%
Az informatikusm programozó ma is jobban keres mint a segédmunkás (fél milla-másfél milla) és még dolgoznia sem kell érte, csak ülni a gép előt. Ma még mindig a diploma viszi a prímet.
2018. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!