Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne lehetne egy ateista/a...

Fizikakedvelő kérdése:

Miért ne lehetne egy ateista/agnosztikus ember konzervatív?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van mintha azt szeretnék nagyon sokan hangsúlyozni,hogy Isten létében kételkedő,esetleg nem hívő embernek nem lehetn konzervatív hozzáállása a dolgokhoz,konzervatív értékrendje. Család,tradíciók tisztelete,bizonyos fokú hazaszeretet/magyarságtudat stb. miért kell ehhez egy spirituális,mindenható lényt tisztelni/feltételezni?

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. jún. 2. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ki mondta, hogy nem lehet?
2018. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Én pont ilyen vagyok. Konzervatív az értékrendem, nem zárom ki ugyan, hogy létezik egy felsőbb hatalom, de ahogy a vallások azt hirdetik, úgy nem hiszek Istenben. Azt gondolom, hogy túl bonyolult és nem eléggé ismert az Univerzum ahhoz, hogy bármit mondjunk a mibenlétéről és a léte értelméről. Lehet, hogy nincs is értelme, vagy van, de az túl esik az ember megértésén.


Ha van Isten, majd kiderül, ha meghalunk, fedje fel magát, elvégre Isten, tegyen engem is hívővé, mibe kerül neki? Attól nem félek, hogy csak azért megbüntet - ha létezik - mert nem hittem benne.


Ugyanakkor - amit tudni, hallani, tanulni lehet róla - nagyon tisztelem Jézus személyét, tetszik sok minden amit hirdetett, de nem hiszem, hogy Isten fia volt.


Kb. egyet tudok érteni a keresztény értékekkel, a tízparancsolattal - néhány tétel kivételével - ünnepekkel, hagyományokkal, tradíciókkal. Ha bántják a keresztényeket pl. fórumokon, kiállok értük, ugyanakkor rendszeresen ott vagyok a valláskritika rovatban is.

2018. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én azt nem szeretem,ha tudományos állításokkal akarnak szembemenni. Például ha a gyereket foglalkoztatja egy normális fokig a szaporodás stb. akkor egyes lelkészek szerint ez bűn. Na de kérem a hormonrendszer működését nem lehet leállítani. Amúgy igen én például tisztelek konzervatív értékrendű dolgokat,de kritizálom is a vallást egyben.
2018. jún. 2. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
A keresztény értékek és kultúrkör fontosságának elismerése nem azonos a vallásossággal. Nem feltétele az istenhit a konzervatív értékrendnek.
2018. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.
2018. jún. 2. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Én nem vagyok vallásos, de hívő ember vagyok, ha érted a különbséget!

Nagyjából úgy, mint HakapesziM.

Ellenben csak konzervatív értékeket becsülök és követek.

Fidesz szavazóként én nem érzem azt a fajta nyomást, hogy névsorolvasáskor ott kellene lennem a templomban.

2018. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell dobozokba beskatulyázni magad, nem csak nagycsaládos keresztyén hazafias konzervatív kapitalisták meg gyermektelen ateista kozmopolita szociálliberálisok léteznek.


Kapaszkodj meg: Én "radikális" keresztyén vagyok, de hozzám meg a liberalizmus / libertarianizmus áll közel.

Például az én ideális világomban az államnak éjjeli őr szerep jutna. A szegényeken például nem az állam segítene a magas adókból beszedett pénzek újraosztásával (aminek a felét meg ők nyúlják le), hanem az emberek önként, közvetlenül segítenének a szegényeken. De egy libertariánus társadalomhoz még nagyon nem vagyunk érettek...

2018. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,utolsó.
2018. jún. 2. 20:23
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Nekem meg keresztény liberális ismerőseim is vannak. Nem kell ennyire szűklátókörűen skatulyázni az embereket. Bár ez a velünk, vagy ellenünk retorika eléggé fekszik a Fidesznek.
2018. jún. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!