Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum nézetei szerint az...

A Momentum nézetei szerint az is lehet család, akik csak együtt élnek, nincs gyerekük és nincsenek is összeházasodva?

Figyelt kérdés
Ti támogatnátok ezt a progresszív családmodellt? Hogy bármi lehet család, ne felülről mondják meg mi a család és mi nem, hanem amit te annak érzel?
2018. jún. 4. 13:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mr. 67% full of fogyaték:D
2018. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Kedves Takács, amit írsz az nagyon jó, nem is vitázom velük. De ezek mind vélemények, mert a családot nem lehet definiálni. Minden egyes embernek mást jelent. Te nem hallottál még olyant, hogy valaki a baráti körét nevezi a családjának, mert mondjuk a vérszerinti rokonaival olyan a kapcsolata, amilyen? Vagy olyant, hogy a kutyáját családtagként kezeli? Ezek az emberek akkor rosszul tudják? Nem, csak nekik ezt jelenti a család és kész, és én csak azt állítom, hogy ehhez egyetlen politikai pártnak sincsen köze, és hogy is lehetne hozzá köze, amikor ezek érzelmi dolgok, és azokat egyelőre még nem tudja senki törvényileg szabályozni. Abban azért talán egyetérthetünk, hogy egy család nem kizárólag attól család, hogy igényelhet CSOK-ot meg családi pótlékot.
2018. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
53%

A liberálisok nem is tudják értelmezni a "család" szót. Vagy ha igen, akkor a család lehet mondjuk homoszexuális férfi (egy vagy több), egy szakállas nő (egy vagy több), kecskék, kacsák, krokodilok, kutyák, gyerekek laza kapcsolatrendszere.


Nekik nem mondja meg senki ki kicsoda, mi micsoda. Általánosítsuk a fogalmat, terjesszük ki a család értelmét. Minden ember (és állat?) minden elképzelhető és elképzelhetetlen kombinációban alkothasson családot (amely maga, mint olyan, elavult fogalom).


De a viccet (ez nem vicc) félretéve. Pubi: két ember hogyan család? Az két ember. Szerintem minden gyerek számár világos, attól család a család, ha egy nő és egy férfi együtt él, teszi amit tennie kell, erre a nő egy napon bejelenti: növekszik a pocakja és nem a tegnapi babfőzeléktől.

2018. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"De előbb-utóbb úgyis oda lyukadunk ki, hogy lesz egy definíció, hogy mi a család, és mi nem , és lesznek olyanok is, akik nem felelnek meg a definíciónak, de még is azt mondják, hogy ők márpedig család."


Miért? Miért kell definíció? Vagy jobban mondva: hova kell a definíció? Mondj egy példát az életből olyan helyzetre, ahol szükség van arra, hogy legyen egy egzakt definíciója a családnak. Az állatkertben van ún. "családi jegy", de ha odamész a hörcsögeiddel, hogy jöttél eltölteni egy családi napot, akkor nem leszel jogosult erre a jegyre, mert meg van szabva, hogy két felnőtt és két gyerek válthat ilyent. Az állatkert szerint két felnőtt és egy gyerek már nem család. De két felnőtt és három gyerek sem. De két felnőtt és két gyerek, akik amúgy nem is laknak együtt és nem is rokonok, ők család. Ugye milyen abszurd? Nem, nem az, mert az állatkert nem a családot definiálja, hanem csak létrehozott egy jegytípust két felnőttnek két gyerekkel, amit elnevezett családi jegynek. Ugyanígy az állam meghatározhat kedvezményeket bizonyos családtípusoknak, például családi pótlék vagy CSOK, de ezzel nem definiálja a családot, és nem jelenti azt, hogy csak az a háztartás család, ami igényelhet CSOKot.

2018. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Akkor döntsük el, hogy ideológiai vita van, vagy a kérdés témájáról beszélünk, azaz hogy meghatározhatja-e egy politikai párt vagy a kormány, hogy ki mit tekinthet családnak. Mert én szerintem az utóbbiról írtam már egy kisregényt itt, de ti meg jöttök az ilyen magasztos izékkel születésről meg liberálisokról meg még mittudomén mikről.
2018. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én akkor beszélek családról, ha egy párnak, vannak gyermekei. Akár házasok, akár nem. Ha nincsenek, akkor ők "csak" egy pár/házaspár.
2018. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!