Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért lényeges...

Szerintetek miért lényeges az, hogy ki van kormányon?

Figyelt kérdés
Rajtam még egyik formáció sem segített, de nem is vágyom rá. Orbán-Gyurcsány-Orbán... Klassz mind, biztos, de önerőből kell elérni a megélhetést!
2018. jún. 4. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nagy igazság van benne, amit írsz.

A csőcselékre mindig odafigyelnek.

2018. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy van benne igazság! Azért lényeges hogy ki van kormányon, mert marhára nem mindegy hogy azt az "önerőből elérést" milyen körülmények között kell megtenni!
2018. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Én önerőből akarom, de a kúrmányok a fizetésem 2/3 ellopják, lenyelik, erőszakkal.
2018. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A fene megette ha attól függ egy ember megélhetése ki van kormányon....Ott van hiba, nem kevés..
2018. jún. 4. 18:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Van benne igazság de alapvetően lényeges szerintem, hogy melyik párt kormányoz. Eltérő kormányok esetén, eltérő helyzetekben, nem ugyanolyan könnyű a megélhetés, illetve ugyanazon a területen eltérőek lehetnek az adott helyzetek. Egy kormány (talán mindig) valakinek megkönnyítheti a dolgát, valakinek nem.
2018. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Mert a kormány határozza meg, hogy mennyi pénzedet veszik el, és azt mire használják. Olyan röhejes ez a "önerőből kell elérni a megélhetést!" szöveg. A világtörténelemben még soha senki nem gondolta ellenkezőképpen. Mindenkinek önerőből kell boldogulnia egy rendszeren belül. De azt a rendszert a kormány határozza meg. Ha 90% adót fizetsz és cserébe a világ legjobb oktatási/egészségügyi/közlekedési/stb. rendszerét élvezed, akkor azon a rendszeren belül máshogy kell önerőből boldogulnod, mint egy anarchiában, ahol 0% adót fizetsz, de cserébe ha eltörik a kezed, akkor az orvos úgy használja ki a helyzetét, ahogy nem szégyelli. Mindkét esetben önerőből érvényesülsz, de más külső rendszerhez igazodsz. Külső rendszer pedig mindig van, nem lehetséges hogy ne legyen. És ideálisan mindenki arra szavaz, aki a neki kedvező feltételeket biztosítaná. A gond akkor van, amikor ez nem teljesül. Amikor az emberek az érdekeik ellen szavaznak, mert Soros!!!!
2018. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

nem én válaszolok, gondold át te magad, hogy mindegy-e melyik kormány van éppen "hatalmon.

Az egyik alatt a munkanélküliség 10,5%-ra nő a fiatalok körében majd 15%-ra, a fizetések reálértéke csökken, tömegével csődölnek be a vállalkozások, az állam nem fizet a beruházások után a kkivitelezőkne vagy ha fizet, nem ellenőrzi, hogy az alvállalkozóknak továbbadta-e a pénzt, azok így eladósodnak, tönkremennek. A bankok nem adnak csak magas kamatra hitelt a vállalkozásoknak, emiatt visszaesnek a beruházások, fejlesztések és csökken a versenyképesség. Az uniós pályázatok keretösszegének alig 30%-t tudják megpályáztatni, de önerő nincsen, azt is hitelként kell felvenni, drágán. Az önkormányzatok, oktatási intézmények csak hitellel tudják fedezni a költségeiket, emiatt leépítések vannak és alacsony bérek.

Vagy a másik kormány: csökken a munkanélküliség 4%-ra, beruházásélénkítésre alacsony kamattal adnak vállalkozóknak hiteleket, állami beruházásokat indítanak ami felpörgeti a vállalkozásokat, az eu-s pénzek 100%-t lehívják pályázatokkal, csökken a banki kamat is, megnőnek a fizetések ezért nő a vásárlásra költhető pénze az embereknek és 5 éven át folyamatosan nő minden hónapban a kiskereskedelemben elköltött pénz nagysága, miközben az infláció alacsony.

Tényleg mindegy, hogy melyik környezetben kell neked önerőből biztosítanod a megélhetésedet?

2018. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"nem én válaszolok, gondold át te magad, hogy mindegy-e melyik kormány van éppen "hatalmon."


Teljesen mindegy! A saját földemen megtermelt növényekből nevelem a saját állataimat, ami kiszolgálja a családomat és biztosított az élelmezésünk. Nem lesz-arom én melyik mit lop el? Világítani napelemmel világítok ami visszatermel a hálózatra és még nekem fizetnek. Fűteni saját fával fűtök. Az igaz, hogy az én adómat beeleértve az áfát is nem nagyon költik csokra.

2018. jún. 5. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Aha.

És vajon mit is éreztek azok a gazdák, akiknek a földjein mentek keresztül vagy 200 ezren 2015-ben, tönkretéve a termést, az öntözőrendszert? Szerinted nekik is mindegy az, hogy a jelenlegi kormány van-e kormányon, aki kerítéssel kívül tartotta a következő áradatot? Az ott a tanyákon, kistelepüléseken élőknek is mindegy, hogy egy olyan kormány lesz-e helyette, amelyik a közelükbe betelepítene illegális bevándorlókat, akik szerint a kerítés rossz és le kell bontani, a migráció alapvető jog?

Gondolhatod csak éppen tévedsz. És néha bizony nagyon fájdalmas amikor az ember rájön arra, hogy tévedett.

2018. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert nem sok olyan területe van az életnek, amelyre így vagy úgy, nincs hatással a politika.
2018. jún. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!