Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen munkaerőhiány? Nincs...

Milyen munkaerőhiány? Nincs ez egy kicsit elferdítve?

Figyelt kérdés
Milyen munkaerőhiány az mikor, még egy konyhai kisegítő, vagy bármi más nem kvalifikált szak betöltése előtt is majdnem versenytárgyalás van kiírva. A jobmonitor és egyéb álláskereső portálokon regisztáltak közül még egytől sem hallottam, hogy visszajeleztek volna. Az 54 ezer forintos közmunkára bekerülni is művészet...A nívósabb munkahelyek Fidesz iránti elkötelezettség nélkül nem elérhetőek. Úgy tűnik volna itt munkaerő dögivel, csak rossz a koncepció...

2018. jún. 6. 09:06
1 2 3
 11/26 Libers Pertz ***** válasza:
Mi átlag nettó 250 ezret keresünk, azt nem mondanám rossznak, mégis hónapokig kerestek kollégákat.
2018. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az ország más részein mi a helyzet, de itt, a Nyugat- Dunántúlon, van munkaerőhiány. Betanított munkástól a mérnökig, orvosig, szinte minden területen.
2018. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkent olvastam erről nem is olyan régen egy cikket. Abban azt írták, hogy legalabb annyi a betöltetlen állás, mint a munkanélküli. Csak egyrészt a munkanélkülieknek nincs meg az állásokhoz szükséges képzettségük, másrészt meg nem ott vannak az állások, ahol a munkanélküliek.
2018. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

13: Pont ezt akartam írni, hogy oké, hogy Dunántúlon van egy csomó betöltetlen állás, ha a munkanélküliek itt Kelet-Magyarországon vannak.

Átköltözés, stb. nem megoldás, mivel aki el is megy innen Dunántúlra, rövid időn belül ő is ott hagyja és inkább ingázik Ausztriába (Dunántúlon azért van ennyire munkaerőhiány, mert sokan átjárnak már dolgozni).

2018. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Munkaerőhiány van olyan emberekből, akik a munka becsületéért dolgoznak és nem pénzért.


Én keleten élek, nagyvárosban. Ugyanaz a cég, ugyanabban a pozícióban, ugyanannyi tapasztalattal 170 nettóért húzza a száját és kb úgy adja elő a bértárgyalást, mintha a fogát húznák, míg budapesten 220 nettóval vették fel egy személyes ismerősömet mindenféle alkudozás nélkül.


De a legjobb, amikor te kezeled a pénzt és pontosan tudod, hogy NAPI 0,5 milliót keres a főnököd kb (nem forgalom ennyi, a bevétel! ) , tőled meg 10 ezer forintos emelést sajnál, mert "nincs pénz". Nos, az ilyen helyeket onnan lehet felismerni, hogy csak nagyon rossz munkaerőt talál és magas a fluktuáció.


Diákmunkán ugyanez. Tesco nettó 1000 forint budapesten, itt vidéken 600 forint. S ugyanazt kell csinálni.

Ezek meg azt hiszik, hogy a dolgozó embernek nem az első dolga körbekérdezni az ismerősöket és végignézni az állásajánlatokhoz kiírt béreket amikor keresgél.


De ajánlottak már fejlesztői pozícióért 140 ezret. Én meg mondtam, hogy ennyi pénzért elmegyek árufeltöltőnek, nem fogok komoly szakmai munkát végezni. 0 felelősségem van, a munka finoman szólva nem terhel meg és 8 óra után viszlát.


Egyébként már vagy 20 helyen dolgoztam diákként. Az állandó munkavállalók kb. minden lesz**tak már 7-8 évvel ezelőtt is. "Ennyi pénzért kit érdekel?" - ezt milyen sokszor hallottam már.


Szerintem az a legnagyobb gond, hogy van egy behatárolható 35-55 év közötti vállalkozói réteg, akik egy másik bolygón élnek. Persze, a vállalkozásuk (vagy részlegük, cégük stb.) azért nem megy, mert "a munkavállalók gyenge képességűek".

2018. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Mert országosan is nagyok az eltérsek. Itt az ország középső részén egymástól lopkodják a cégek a betanított munkásokat. Olyan 170 kezdő nettóért már nem igen jönnek. Ha nincsenek az ukránok szerintem már problémák lennének a megrendelések teljesítésével.
2018. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Hajdú-Biharban egy nívós vidéki maszek cukrászda és cukrászüzem egyben, szintén munkaerő gondokkal küzd évek óta. 190ft órabért tudnak ajánlani napi 9 órára ami 6 napos munkahétre értendő. Egészségügyi papírok, alkalmassági, a munkavállaló feladata, utazási támogatás nincs. Elképzelhető, hogy néhány vállalkozónak szemléletet kéne váltani a bérezést illetően....
2018. jún. 6. 16:31
 18/26 anonim ***** válasza:
"190ft órabért tudnak ajánlani" Annyit biztos nem, a minimalber 784 ft/ora
2018. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ja, csak tegyük hozzá, hogy Pesten kb. 2x annyiba kerül a lakhatás is.
2018. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

A lakhatás vitatkoznék és a tojás, energia minden olcsóbb BP-n.

Egyébként nehogy azt hidd, hogy debrecenben kapsz egy frekventált helyen 80 ezer alatt albérletet. A nagyerdőn meg 160-nál kezdődik. Azért egy Maglódi úti munkásszállón ami elég kultúrált és 1500ft per nap meg van, ha tartós olcsóbb(mivel laktam ott tudom)....Itt ilyenek nincsenek..

2018. jún. 6. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!