Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen munkaerőhiány? Nincs...

Milyen munkaerőhiány? Nincs ez egy kicsit elferdítve?

Figyelt kérdés
Milyen munkaerőhiány az mikor, még egy konyhai kisegítő, vagy bármi más nem kvalifikált szak betöltése előtt is majdnem versenytárgyalás van kiírva. A jobmonitor és egyéb álláskereső portálokon regisztáltak közül még egytől sem hallottam, hogy visszajeleztek volna. Az 54 ezer forintos közmunkára bekerülni is művészet...A nívósabb munkahelyek Fidesz iránti elkötelezettség nélkül nem elérhetőek. Úgy tűnik volna itt munkaerő dögivel, csak rossz a koncepció...

2018. jún. 6. 09:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Lefordítom: munkaerőhiány van olyan munkavállalokból, akik olyan pénzekért is elvállalja amiből soha az életben nem él meg 1 hónapig sem.

Közmunkára meg bekerülni nem művészet, mert előbb-utóbb kiközvetítenek ígyis-úgyis valahova közmunkára. Nem muszáj elvállalni, de akkor 2 évig álláskeresőit, stb-t nem kapsz.

2018. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ha egy olyan cég hirdet, ahová korábban nem lehetett csak ismerős által bekerülni, valami lehet a dologban. Régen azt mondták, a piacnál(500m) áll a sor vége, annyi a jelentkező. Ma meg nem tudnak beosztást csinálni. Nem egy csúcs fizetéses de azért nem is az alja.
2018. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Lefordítom: munkaerőhiány van olyan munkavállalokból, akik olyan pénzekért is elvállalja amiből soha az életben nem él meg 1 hónapig sem."


Erre tippeltem én is, viszont azt nem értem, miért nem azt tálalják a hírekben, hogy: "hiány van az olyan munkavállalókból, akik a munka szeretetéért szeretnének dolgozni némi zsebpénzért mint a hős Sztahanov, de megélhetést biztosító munkahely továbbra sincs"

2018. jún. 6. 09:20
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Az igazi gond meg az, hogy nem is tudnak nagyobb fizetést kialkudni, főleg a gyárakban.

Anyámék pár éve próbáltak. Nem sokat, pár tízezer forinttal csak, hogy ugyanazt a fizetést megkapják Ózdon, mint amit Hatvanban adnak.

Majdnem szószerint térden állva kellett könyörgni a nagyfőnöknek, hogy ne zárassa be az egész részleget, azért, mert 30-40 ezer Forinttal többet akartak anyámék.

Azóta meg már annyira se mernek szólni, mivel már Ukránokat, szerbeket hord a cég Ózdra dolgozni, mert azok ugyanennyi fizetésért örömtáncot lejtenek. Ukrajnában megmondta az egyik ott dolgozó kárpátaljai, hogy szószerint az utcáról szedik már össze az embereket, mert ez ott konkrétan baromi jó fizetésnek számít.

2018. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Ahol egy senior (!) webfejlesztot 150-ert, egy grafikust vagy online marketingest 200-ert akarnak foglalkoztatni ott hiany lesz. Voltam par eve munkanelkuli, mert megszunt a ceg ahol dolgoztam. Kb 20 helyen voltam interjun, akkor relevans 10 eves fejlesztoi tapasztalattal 140-180 netto korul akartak adni persze minimalberre bejelentve. Mikor elmondtam a fizuigenyt szo szerint kirohogtek. Ennyiert inkabb elmegyek arufeltoltonek ahol 0 felelosseg harul ram, nem eles rendszerek uzemeltetese.


A masik mikor a csaladias legkort emlegetik. = gurizel es tulorazol kis fizuert. Szerencsere mintha valtozna ez a trend. Na ezert is mennek ki sokan kulfoldre.

2018. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

Én is mentem jelentkezni targoncásnak 6 helyre és még nem jelentkeztek vissza sehonnan sem.

Amikor mondtam, hogy 180-200 nettó a bérigényem, akkor 2 helyen kiröhögtek engem is. Nem hiszem, hogy olyan sokat mondtam volna, sok helyen már 250-et is megkap egy targis.

2018. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
6: Itt Borsodban is bátyám megkapott 160-180 körül targoncásként, szóval nem tudom mit rinyáltak a fizetési igényedért.
2018. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Pedig én még ráadásul Budapest melletti településen próbálkoztam.
2018. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez rávilágít a helyzetre. Az egyik településen már nem találtak embereket a fűnyírására, kaszálására. Közmunkásokkal akarták megcsináltatni, de aki alkalmas volt rá, az már elhelyezkedett rég, kilépett a közmunkából, a többi pedig nem alkalmas rá. Lettek volna jelentkezők, akik normális bérért megcsinálták volna, de mivel az drágább lett volna, mint közmunkásokkal, így nem kellett. Viszont jól hangzik, hogy milyen munkaerőhiány van, még a kaszálásra sincs ember, pedig munka lenne.
2018. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

Tatabánya ipari park. Van olyan cég ami 5 éve akkora szám volt hogy tényleg úgy vettek fel csak hogy vagy 3 an beajánlottak.


Ma nem talál munkaerőt. Az ok borzasztó egyszerű, a fizetések ugyan azon a szinten maradtak a környező gyárak pedig sokkal könnyebb munkáért harminc-hetven ezerrel több pénzt ajánlanak és emberségesebbek a munkakörülmények.


Ma már egy munkavállaló ha olyan városba lakik ahol 8-20 cég van az ipari parkjába válogathat. Az ilyen munkáltató pedig kénytelen versenyezni a munkaerőért.


Van olyan gyár itt hat éve 600 huf/óra volt a fizetés egy összeszerelőnek, most 11xxhuf/óra.

Túl sok gyárat húztak fel és nem munka hanem munkaerő hiány van.


Nem köteles a munkavállaló eltűrni hogy valami kisebbségi komplexusos főnöke rajta élje ki magát. Kalap kabát szomszédos gyárba tárt karokkal várják, lehet a pénz is jobb, a munkabeosztás megfelelőbb, a körülmények ideálisabbak.


Az ország igen csekély hányada ilyen, sok településen minimálbérért kell dolgozni, kussolni, rettegni hogy ha kirúgnak fél-egy évig munkát se talál.

2018. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!