Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZeseknek nem gyanús,...

A FIDESZeseknek nem gyanús, hogy Orbán politikája már ennyi sok fordulatot vett?

Figyelt kérdés

Volt már:

(ifjú) kommunista,

kommunista ellenens,

liberális,

liberalizmus ellenes,

konzervatív,

illiberális,

vallásellenes,

vallásos,

Trianon ellenes,

Trianon gyászoló,

oroszellenes,

oroszbarát,

EU párti,

EU ellenes

stb.


Ez nem szúr szemet a FIDESZ szavazóinak?

Mégis mit gondolhatnak ezek az emberek, hogy egy ennyire sokat pálforduló politikus valóban az ő érdekeiket képviseli és nemcsak aszerint változtatja retorikáját, ami éppen az ő érdeke?


Ha van itt köztetek néhány FIDESZ szavazó, légyszi próbáljátok meg objektív válaszokat adni a feltett kérdésekre, ahelyett, hogy szándékosan elvezetnétek a témát a "Ha nem Orbán, akkor ki más?", vagy "Mert szerinted Gyurcsány/Vona stb. jobb?" irányba.

Orbánról alkotott véleményetek érdekel, nem más politikus.



2018. jún. 8. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Próbáld meg először definiálni mi az Orosz, és a Szovjet jelentése, és különbség köztük.
2018. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, belekötöttél egy tételbe (ráadásul azt is érvek nélkül), a többi pontot kényelmesen figyelmen kívül is hagytad.

És nem, nem a szovjetekre gondoltam, hanem kifejezetten az oroszokra, így a különbséget sem kell megpróbálnom definiálnom a fenti kérdéshez...


https://www.youtube.com/watch?v=MYQ05pYN4pE

ezzel a videóval szemben viszont ott áll Paks 2 ügye

2018. jún. 8. 12:00
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Ezt az ifjú kommunistázást vegyétek le a napirendről, mert baromi tudatlanságra vall.

Aki akkor élt, az pontosan tudja, hogy aki bármilyen felsőbb iskolába járt, automatikusan KISZ taggá vált az egész osztály, titkárnak meg megválasztották a legnépszerűbb srácot. Én is voltam KISZ tag, az arisztokrata felmenőimmel, a megkérdezésem nélkül.

Az összes többire pedig azt tudom neked mondani, hogy amikor ő bizonyos irányzatokat képviselt (pl. orosz ellenesség) akkor az egész ország erről így vélekedett.

Csakhogy azóta eltelt közel 30 év, változott a világ, változott a politika, nyilván nem ugyanazt gondoljuk a megváltozott körülmények miatt a dolgokról, mint az akkori időkben.

Az 1989-es liberalizmus sem ugyanaz, mint a jelenlegi neoliberalizmus.

EU-ról ugyanezt tudom neked mondani.Ez az EU nem az az EU amibe beléptünk.

Nem tudom mikor volt vallásellenes, én ilyenre nem emlékszem, Trianonról sem tudok, hogy istenítette volna.

Nyilván nem rohanhatjuk le Romániát, vagy Szlovákiát (ahogy itt néhány Móricka elképzelné) a területfoglaló követeléseinkkel.

Én nem látok semmilyen pálfordulást részéről, amik egy akkor és most élt, konzervatív értékrendet követő emberben az idő haladtával ne következtek volna be.

2018. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
helyzet vilâgpolitika világgazdaság nemzetgazdaság stb stb ezek szerepet jâtszanak abban hogy mi az irány
2018. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
mindig a nemzet érdekeit nézte az eu egy kereskedelmi kétoldalú szerződêsnek indult tudatlanul abba is léptünk de az eu elkezdett önromboló rezsimmé válni
2018. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Valójában messze nem volt ennyi fordulat mint amit itt te elhinteni próbálsz, inkább csak eltolódások, annak megfelelően, ahogy a világ is változik.
2018. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
Igen, vett fordulatokat. De mivel én mindig a liberális pártok ellenpólusára szavazok, majd ha Orbán újra liberális lesz, elveszíti a támogatásomat.
2018. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Miert szerinted az ember nem valtoztathat idövel a nezetein?
2018. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem kedves #3, te mutatod be teljes tudatlanságod. (bár én inkább fideszes elfogultságnak nevezném). Nem volt semmiféle automatizmus, a KISZ-ből kiléptem, mert nem azt cselekedték ott, amit hirdettek, mégis felvettek az egyetemre, jó darabig ott sem voltam KISZ tag, mégis kaptam diplomát (fel sem vetődött a probléma), a 89-es liberálisok ma is ugyanazok (is) ugyanolyan gondolatokkal, és az EU semmit sem változott, de voltak (vannak) alkalmatlan vezetői.

Orbán egyébként következetes. Mindig érdekei szerint cselekedett. 1989 után például érdemes volt liberálisnak lenni (mert a nép bevette a meséket), ma nem érdemes. Ma orbánistának érdemes lenni, mert a nép Orbán meséit issza, mint a hűs nedűt.

2018. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

#9

3-as vagyok és néhány gondolat válaszul:


" Nem volt semmiféle automatizmus, a KISZ-ből kiléptem, mert nem azt cselekedték ott, amit hirdettek "

Nyilván az egyetlen olyan iskolába jártál Magyarországon, ahol nem volt automatizmus, tehát neked önként - és mint kiderül, meggyőződésből - be kellett lépned, hogy aztán meggyőződésből kiléphess.


" jó darabig ott sem voltam KISZ tag, mégis kaptam diplomát "

De azért a diploma előtt sürgősen visszaléptél, biztos ami biztos alapon, no meg a meggyőződés sem kutya!


" 89-es liberálisok ma is ugyanazok (is) ugyanolyan gondolatokkal, és az EU semmit sem változott, de voltak (vannak) alkalmatlan vezetői."

Többszörösen tévedsz!

Aki 30 év alatt semmit nem változott, az egy begyöpösödött figura. Egyébként a a liberalizmus valamikor egy szimpatikus irányzat volt, épeszű, haladó emberek által gyakorolva. Mára átvette azt a helyet, ami eddig az anarchistáknak, vagy a tébolyodottaknak volt fenntartva.

... és hogy az EU nem változott?

Ezt hadd hagyjam figyelmen kívül annyira abszurd, mindössze annyi megjegyzéssel, hogyha nem változott volna, a Brexit sem következett volna be.

Az Orbán fóbiád meg már megszokott tünet az ellenzékiektől, ezért ezt is szó nélkül hagyom. Jogodban áll ezt gondolni, ahogy nekem is másképp.

2018. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!