Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1918-as őszirózsás forradal...

Az 1918-as őszirózsás forradalom pozitív vagy negatív esemény volt?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, mi ellen lázadtak fel, nem volt diktatúra meg semmi, épp a háború végén voltunk. Az új kormány meglehetősen magyarellenesnek tűnik mai szemmel, és egy óriási bűnt követett el: szétkergette a rendkívül erős magyar hadsereget, amely sokkal erősebb volt, mint a román, amely a később szedett-vedetten felállított, kommunisták vezette magyar hadsereget legyőzte, és ezzel és csakis ezzel vált lehetségessé Trianon. (Hiszen a nagyhatalmak nem avatkoztak volna be katonailag, ahogy Törökország esetében sem, a katonai erő felülírta volna a papírt.) Ugyanakkor általános választójogot vezettek be és hasonló demokratikus intézkedéseket hoztak, majd átadták a hatalmat a kommunistáknak...

2018. jún. 16. 10:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy nem én találtam ki, hogy max 10% dönthetett a nagy demokratikus Magyarországon. Olvass utána a választójogi törvények jellemzésének, abban az időben (is). Benne van sorban betűvel, az ország 6-8%-a szavazott, igen. Csak a rednpárti elveidbe nem fér bele kimondani, hogy kik is nyertek az úri Magyarországon. De hát pont Ferenc Jóskával akarom megérttetni, hogy mi demokratikus meg mi nem.... nem vagyok normális..
2018. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
28%

Csak az értelmiség volt 10%, a negyedtelkesek és az annál több földdel rendelkezők pedig mind szavazhattak. Ők tették ki a paraszti lakosság nagy részét.

Ez pedig "mind le van írva" HITELES forrásokban, tanulmányokban, nem marxista baromságokban.


+++++++

Igazából te ereszted magadra a "humanitárius" és a "demokratikus" jelzőket. Közvetlenül azután, hogy elbuktál. Kifejtettem neked, miért nincs igazad, erre elkezdted magad demokratának hazudni, mert azt hiszed, attól igazad lesz. Pedig kib.szottul nem lesz igazad.


Az pedig, hogy kommunista vagy, tény. Komcsi hazugságokat szajkózol, majd a "nép", a "humanizmus" és a "demokrácia" álarca mögé bújsz. Ez pedig a komcsik "népi demokratikus" módszere. Kik hívják magukat Koreai Népi Demokratikus Köztársaságnak?

Az elvtársaid, komcsikám.

2018. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
44%

"nem vagyok normális.."


Nagy előrelépés, hogy végre elismered. Bár nem azért, amit leírtál, de már ez is haladás.

Ezt próbáljuk elmagyarázni neked. Hülye vagy.

2018. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
2018. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudok mondani az ilyennek, még vitatkozni sem vagyok hajlandó csak annyit, hogy: Szégyellje magát. Hogy van képed a kommunistákra fogni mindent?! Nekem nem kell megmagyarázni mit tettek a kommunisták az emberiség ellen!

Ha nem tűnt volna fel, a kommunisták mögé állt jellemtelen tömegek nem születésüknél fogva lettek jellemtelenek! Hanem attól, hogy a te Ferenc Józsefedéhez hasonló úri világok másod- harmadrangú pozícióba kényszerítették őket! Vélhetően az az ha vannak egész rétegek akik csak azért vannak, hogy az úgynevezett nemeseket szolgálhassák. Éppen közvetve a bérmunkájukkal (szarért, hugyért azonkívül kiszolgáltatva) vagy közvetlenül cselédként vagy épp csicskaként!


Az elit úgy látszik ma sem vesz tudomást a szegénység szenvedéséről, és addig játssza a vakot és süketet amíg azok igazolják a vádakat velük szemben, jellemtelenné züllenek, és gyűlölik azokat akiket hibáztatnak, majd akár erkölcstelen célok és vezetők szolgálatába állnak. Így nincs semmi probléma, igazolták, hogy nem az úri világ hanem ők az egyetlen okai a világ problémáinak igaz?

Közben az etnicista, rendpártiak mossák kezeiket, hogy ennek nem ők az oka, illetve nem ők követték el mindazt a szörnyűséget amit a szélsőségek.

Hát elárulok valamit: miközben kihasználják a pénzre és szociális jogokra szoruló szegénységet, aközben ez az úri világ csak annyit tett és tesz ma a neokon oldal, hogy beleveri az orrukat az ökonómiába. Nincs bérlakásprogram, nincs rá pénz. Nincs potens, ingyenes egészségügy, belecsődölne az ország. Nincs munkamorál, nincs jobb munkakörülmény, sokba kerül. Ehelyett: spórolj, vegyél olcsó dolgokat, halassz el dolgokat, dolgozz keményebben és keményebben, csak magaddal törődj, ne kérj semmit mert akkor élősdi vagy, ne kérj kölcsön- akkor magadnak köszönheted ha az utcán kötsz ki, egyszóval fogd vissza a költségeidet hiszen nem engedheted meg magadnak amit mi. Ne akard, hogy ez megváltozzon, pláne ne akard, hogy ebben mi is tegyünk valamit, mert akkor csak egy őrült bolsevik vagy. Próbáld elviselni hogy neked ennyi jutott, csak egyet ne tegyél: soha ne emeld fel a tekintetedet.


Igenis felrovom az úri Magyarország bűneit! Igenis a szemükre vetem a rendpártiaknak! Igenis okolom őket, életem minden áldott napján!

2018. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!