Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen kijelentés számít...

Milyen kijelentés számít rasszizmusnak?

Figyelt kérdés
Mi az, ami természetes? Mi az, ami még éppen belefér? És mi az, ami már rasszizmus? Tudnátok több példát is mondani, hogy megértsem? Több nemzet nézőpontjából!
2018. jún. 16. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon egyszerű, a rasszista mondatok általában így kezdődnek: "Nem vagyok rasszista, de ..."
2018. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, ki mondja.
2018. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#3 Ugye? De miért van, hogy valakitől elvárják, hogy ne legyen rasszista? Valakinél meg természetesnek veszik?
2018. jún. 16. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ milyen szemszögből nézed a kijelentésed. Ha én pl azt mondom semmi szüksége Európának képzetlen analfabéta embertömegek százezreire akik Afrikából jönnek minden normálisan gondolkodó ember egyetért velem. Liberális szemszögből viszont rasszista fasiszta náci vagyok.
2018. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően az a rasszizmus, amikor egy ember belső tulajdonságait a bőrszínének tulajdonítod.


Természetes azt mondani, hogy a négerek feketék.

nem természetes azt mondani, hogy az ázsiaiak okosabbak.

2018. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon egyszerű. Ha egy középkorú, dolgozó, heteroszexuális fehér férfi mond valamit, arról egy pillanat alatt be lehet bizonyítani, hogy rasszizmus. Ugyanakkor egy nem fehér ember bárhogy becsmérli a fehéreket, az nem lehet rasszizmus, mert az évszázados elnyomás miatti komplexusok mindent legitimálnak. Ilyen egyszerű. Üdvözöllek a liberális polkorrekt közbeszéd világában.
2018. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kijelentés, ami valamilyen hierarchiát állapít meg a különböző etnikai csoportok között, egyeseket a származásuk miatt alacsonyabb rendűnek, másokat magasabb rendűnek nevez meg. Hogy mi számít természetesnek, mi fér bele, az társadalmi közmegegyezés kérdése.


"Attól függ, ki mondja."


Természetesen. Minden attól függ. Ha egy szlovák mondja, hogy utálja a magyar nyelvet, az más, mintha egy magyar diák mondja magyar érettségi előtt. Egyik esetben a diszkriminatív nyelvtörvényre utal, másik esetben a magyar iskolarendszerre. A kontextus minden.


"De miért van, hogy valakitől elvárják, hogy ne legyen rasszista? Valakinél meg természetesnek veszik?"


Mindenkinél természetes, hogy rasszista, de mindenkitől elvárják, hogy ne legyen az. Vagy legalábbis próbáljon nem az lenni. A rasszizmus az emberi természet része, de egy rossz dolog.

2018. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Nem! Az utolsó részt rosszul értelmezted. Úgy értem, valakit utálnak, és megvetnek, ha valaha is volt rasszista kijelentése. Kiközösítik, és utálják, és köpnek rá. Valaki pedig szidhatja a cigányokat, és mégsem utálják emiatt.
2018. jún. 16. 17:19
 9/11 A kérdező kommentje:
Pl. ha azt mondjuk valakire, hogy cigány, az még nem rasszizmus. Tehát melyik nagyobb bűn? Ha azt mondjuk Orbánra, hogy cigány, vagy ha azt kívánjuk, hogy haljon meg? (Én egyiket sem mondom rá, mert Fideszes vagyok.)
2018. jún. 16. 17:21
 10/11 anonim ***** válasza:

"Úgy értem, valakit utálnak, és megvetnek, ha valaha is volt rasszista kijelentése. Kiközösítik, és utálják, és köpnek rá."


Ez mondjuk erősen képzeletbelinek tűnik nekem. Még soha nem láttam ilyet.


"Valaki pedig szidhatja a cigányokat, és mégsem utálják emiatt"


Igen, ez elég elterjedt.


"Tehát melyik nagyobb bűn? Ha azt mondjuk Orbánra, hogy cigány, vagy ha azt kívánjuk, hogy haljon meg?"


Kontextustól függ.


Az emberek alapvetően ösztönösen megértik, hogy a másik kijelentése mögött mi áll. Aki nem rasszista, azt nem szokták meghurcolni olyan dologért, ami más kontextusban rasszista is lehetne akár. Mert tudják, hogy nem úgy gondolta. Aki rasszista, arról pedig jó eséllyel tudják, hogy rasszista, és ennek megfelelően viszonyulnak hozzá. Szóval nem hiszem, hogy egy-egy kijelentés olyan sokat jelent. Inkább az általános hozzáállás a kérdés. És az általában elég egyértelmű.


"Én egyiket sem mondom rá, mert Fideszes vagyok."


Jár a keksz, hogy kitaláltam előre?

2018. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!