Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire helytálló az a...

Mennyire helytálló az a kijelentés, hogy a foci a bunkók sportja?

Figyelt kérdés
Én ismerek nagyon fanatikus, elvakult drukkereket, akikkel nem nagyon szimpatizálok enyhén fogalmazva. Biztos vannak másmilyenek is, de én még eddig csak agresszív, fanatikus, nem túl művelt emberekkel találkoztam foci rajongó berkekben. Más hogyan látja ezt?

2018. jan. 18. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik ligát nézed...a profi futballistákat ne hasonlítsd össze a mucsaröcsögei Rúgkapa FC játékosaival azért :D

Ami a szurkolókat illeti, valóban a futballnál a legtöbb a balhés drukker, a bíróverés, a legtöbbjének nem is a sport a lényeg, hanem hogy bunyózhasson egy jót, felkavarja kissé az állóvizet. Ne feledd: a foci olyan, amit kb. bárhol meg lehet rendezni, a legutolsó kis faluban is, tehát az ott lakók vérmérséklete határozza meg a bunkósági szintet :D

2018. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem. A foci egy remek sport. Sajnálatos, hogy vannak, akik annyira lenézik ezt a sportot, hogy csak a balhé érdekli őket. Egy remek sport, mint ahogy minden sport remek.
2018. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A jelenkori Magyarországon eléggé helytálló. Ez az egyik oda annak, hogy nincs komoly fejlődés, nincs normális játékos utánpótlás. Normális ember nem megy oda, pláne nem íratja be a gyerekét agyatlan állatokkal lógni minden nap az edzéseken. A trógereknek meg adhatnak akármennyi pénzt, trógerek maradnak.
2018. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Inkább az a helytálló, hogy magasan a legjobb, legnépszerűbb sport, ill. labdajáték. A vb népszerűbb esemény, mint az olimpia. A lakosság jelentős része szereti attól függetlenül, milyen bunkó az adott réteg. Sőt, szerintem minél butább valaki, annál butább a focihoz is, és ezért annál kevésbé jó benne és kedveli. A foci észjáték elsősorban, ez talán csak a sakkra igaz inkább.
2018. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most akkor a focistákról, vagy a szurkolókról beszélsz? Utóbbiak között valóban sok a fanatikus izomagy, de ha ők nem lennének, gyakorlatilag üresek lennének a lelátók. Ezek az úgynevezett ultrák az igazi hangulatfelelősök, nem pedig az a zakós nyakkendős értelmiségi, aki csenben leül, aztán kettőt tapsol, ha gól születik... Az viszont eléggé feltűnő, hogy a focistákkal ellentétban a vizilabdások közt mennyi felsőfokú végzettségű játékos (jogász, közgazdász, vagy orvos) szerepel, már évtizedek óta.
2018. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem igényel olyan szellemi kvalitásokat, mint a sakk.
2018. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez kérdéses. Ki a nagyobb zseni, Messi vagy Bobby Fischer? Nem venném biztosra, hogy az utóbbi. A sakkozók kiskoruk óta megszoktak egy gondolkodást, nem feltétlenül kreatívabbak, mint az egy pillanat alatt döntő, mindig más helyzetben lévő focisták.
2018. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez igaz is és elég sznobnak kell lenni ahhoz hogy valaki fociimádó legyen. Nekem sem sikerült, pedig amúgy büszke vagyok a magyar focira még akkor is ha olyan most amilyen.

Egyébként pedig mi magyarok inkább a tudományos kutatás, technikai dolgokban vagyunk inkább jók nem ezekben.

2018. aug. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!