Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mérce.hu miért ennyire genderi...

Mérce.hu miért ennyire genderista?

Figyelt kérdés

[link]


Elolvastam ezt a cikket, köpni-nyelni nem tudok, hogy egy magát baloldali, progresszív szellemiségűnek valló ember szerint, az apák kevésbé érdemesek az Apák Napjára, mert nekik sokkal kevesebb gondjuk van a gyerekneveléssel, mint az anyáknak.

Miért abból kell kiindulni, hogy minden apuka, férfi szemétláda és otthagyja a feleségét, ha gyereket szül? Vannak ilyen undorító alakok, de azért elég sok jó példa is van. Amíg az anya gyesen van, addig az apuka keresi meg a pénzt.



2018. jún. 18. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Liberális portál.

Mégis mit vársz tőlük?

2018. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Talán el kéne olvasni a cikket is, mielőtt köhögnél. Egy szó nem igaz abból, amit írtál.
2018. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Gyenge fércmű. Körmölt valamit a lúzer, jobb nem jutott eszébe mint néhány közhely.
2018. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

A genderista nem az lenne, hogy nem ismeri el az anyák és az apák napja közti különbséget?


"Elolvastam ezt a cikket"

Kételyeim vannak ezzel kapcsolatban.


"az apák kevésbé érdemesek az Apák Napjára, mert nekik sokkal kevesebb gondjuk van a gyerekneveléssel, mint az anyáknak.


Miért abból kell kiindulni, hogy minden apuka, férfi szemétláda és otthagyja a feleségét, ha gyereket szül? Vannak ilyen undorító alakok, de azért elég sok jó példa is van. Amíg az anya gyesen van, addig az apuka keresi meg a pénzt."


Ezeket honnan szedted? Mert nem ebből a cikkből az biztos. A cikk központi tézise az, hogy az anyák/nők napja fontos társadalmi folyamatok miatt fontos, és az apák napja meg nem kapcsolódik semmilyen folyamathoz, csak úgy van, hogy legyen, mert egyenlősdi. Ezért a szerző szerint kevésbé értékes társadalmilag, és neki személy szerint. Hogy ezzel egyetértesz-e, azt el tudod dönteni. De amit te leírtál, az még véletlenül sem szerepel a cikkben.

2018. jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

idézet a cikkből, és nem is olvasom tovább:


"De azért lássuk, hogy ez valójában az anyának fog nehézséget okozni (miközben még nem találkoztam apával, aki elvérzett volna a gyerekvigyázás, játszóterezés, pelenkázás, cumiztatás, fürdetés, mesélés, altatás frontján)."



A kedves újságíró (nevezzük így nagy levegő után), még biztos nem találkozott azzal a helyzettel, hogy a gyermek születése után egymás torkának esnek a szülők az amúgy is sok probléma megléte mellett érkező rengeteg új megoldandó probléma miatt.


Tehát a kedves újságírónak nem jutott eszébe az a vérverejtékes stressz, amikor a munkában a főnök szőnyeg szélére állított a héten már másodszor, amikor a kollégával összevesztél, de átlagon felül teljesítesz szokás szerint, majd hazajössz tizen x óra után és kb belépsz a depresszióba, majd a feleséged könnybelábadt szemekkel közli, hogy nem bírja, mert nehéz és pihennie kell. Erre te, az egész napi szopás után még meg sem fürödtél, büdösen, éhesen, az egész napi alázás, és szócsatázás után odamész a gyerekhez és átveszed 2 órára a felügyeletet, hogy életed párja az egész napos tortúra után tudjon pihenni egy kicsit. Aztán amikor a fejed hárompercenként leesik, a gyomrod úgy korog hogy majd éhen döglesz, de csinálod és tűröd, mert szereted a feleséged, szereted a gyermeked, és megdöglenél értük.


Hát én nem tudom kedves JÁMBOR ANDRÁS, hogy neked van-e gyermeked, de kívánom, hogy legyen. Egyszerre 2! Aztán várom majd az új cikket.

2018. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#6

Első szó a cikkben. Igen, van neki gyereke.

2018. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

# 7


még ha így is van, azért ugye abban egyetértünk, hogy a problémamentes apalét távolabb áll a valóságtól mint amit én írtam. Remélem ebben azért kiegyezhetünk


Még ha valaki felvág az életére, és félvállról közli, hogy "nem nagy cucc", mert neki mondjuk épp k_rva nagy mázlija volt, mert nem volt hasfájós a gyereke, nem szakadt szét a munkahelyén, és nem volt szülés utáni depressziós a felesége, akkor is rossz a stílus. Hmm?

2018. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, úgyhogy inkább nem foglalnék állást a témában. Nem akarok vitát kezdeni arról, amiről nem tudok semmit. Csak azt írtam le, hogy mi van a cikkben.
2018. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 8


igazad van és köszönöm az őszinteséged. Mindenesetre szerintem problémát jelent az, hogy ennyire félvárról ír ez a pali erről a témáról. Nyilván őt többen fogják olvasni mint engem, mert ő az újságíró és nem én. Ezért kéne megválogatnia, hogy mit ír. Mert amit ide leírt, az trash, és megalázó.

2018. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Amit a cikkíró ír, azzal azt vetíti ki, hogy nem vesz tudomást a férfiak problémájáról, mert csak az anyának lehet gondja. Igaz, hogy az anyáknak sok problémája lehet, de sok esetben az apuka tartja el egyedül a családját és nekik legalább olyan nehéz adott esetben. Aki szerint az apaság "nem nagy cucc" az komolytalan, felelőtlen ember benyomását kelti és elég rossz hogy ilyen gondolatokat közvetít valaki.
2018. jún. 18. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!