Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudta a Fidesz felzárkózt...

Hogy tudta a Fidesz felzárkóztatni a magyar gazdaságot? Mi a titkuk?

Figyelt kérdés

növekvő bérek, részvény és ingatlanárak, minimális munkanélküliség, pozitív külkereskedelmi mérleg, alacsony hiány, csökkenő államadósság


hogy csinálták???



2018. jún. 23. 14:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%

Milyen felzárkózás?


Kétségtelen, hogy nő a gazdaság, ez jóformán így volt mindig, leszámítva a megtorpanásokat okozó válságokat, háborúkat és a rendszerváltást.


Szóval a gazdaság nő, ez tény, de az is tény, hogy nem olyan ütemben nő, mint a régió más országaié és az is tény, hogy nem kerültünk számottevően közelebb Nyugat-Európához az EU-s csatlakozásunk óta.


A Fidesz nem felzárkóztatja, hanem visszafogja a gazdaságot.

2018. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%
Hogy ebben az állítólagos nagy jólteljesítésben hogyan fordulhat elő, hogy lassan 350Ft-ot kell kicsengetni egy darab Eurósért míg a válság alatt Gyurcsány 260Ft-on tartotta??? Fogggalmam nincs, de ez nagyon ügyes kormány, én csak csodálkozom nap mint nap.
2018. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
34%
.#12, kemény legény az a Gyurcsány, de hogyan tartotta? a fogával, farkával, vagy mióta van befolyása egy miniszterelnöknek a világ tőkepiacára? :XD
2018. jún. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
78%

#9, köszi, de mit nem értesz? Abban az időben ezek munkaigényes iparok voltak, tehát, ha az állam ilyet rendel (hitelből, vagy nem- az nem érdekes), akkor megy ki a bér - de semmi fogyasztási cikk többlet nincs. Így a csórikák kénytelenek sört, vajat, meg autót vásárolni, és akkor azokban az iparokban is nő a foglalkoztatás.

Az EU roncsautó programja is ilyesmi volt, csak kicsit erőtlen

2018. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
76%

#12


A világ tőkepiaca :D? Az árfolyamgyengítő politikáról amit a Fidesz folytat, a Matolcsy és az MNB című történet gondolom nem jutott el hozzád, mert erről az M1 meg az Origo nem ír. Az MSZP nem élt ezzel a piszkos trükkel, míg a Matolcsy féle MNB most is szándékosan lebegteti az árfolyamot. Az árfolyamgyengítéssel még a nyomorult devizahiteleseket is képes volt meglopni ez a legalja kormány:


[link]

2018. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%
Elmélet:D : Aki nem költözött el külföldre, hanem itt maradt; az tud egyszerre több helyen is munkát vállalni, mert felszabadult azoknak a helye; akik kiköltöztek; így, minekutána több munkát vállal, növekszik a bére. :D Amúgy valaki mondta, nem tudom, ő mennyire nézett direkt ezeknek utána, szerintem nem valószínű; de azt mondta, hogy csomó ideig direkt tartották alacsonyan a béreket (tehát adhattak volna többet is; de pl hogy úgy csábították ide a külföldi cégeket; hogy alacsony a munkaerő.) Csak aztán még azt is mondta az illető, hogy rájöttek, hogy ez így már nem mehet sokáig, nem tartható fent sokáig, mert kiürül az ország; és akkor ezért kezdték el emelni a minimálbért. Amúgy nemtom, csak nekem ezek jutottak eszembe ezzel kapcsolatban, aztán fogalmam sincs, mert semminek nem néztem utána.
2018. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
*alacsony a munkaerőt megfizetni(???) -valahogy így akartam írni.
2018. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
*és azokat nem politikus mondta; hanem vki más
2018. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
64%
Azért az ingatlan és albérlet árak emelkedését ne csak saját szemszögedből nézd. Akinek van ingatlana az jól jár. Plánevha plusz ingatlana is van amit ki tud adni.
2018. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

szóval akkor ha jól értem, simán csak nem k@rták el, mint az előző kormányok


persze akinek nincsenek magyar eszközei (ingatlan vagy részvény pl), az nem fog részesülni a magyar eszközárak felértékelődéséből sem.


Ha meg Németországban vagy Londonban mosogattál az elmúlt években és félretettél mondjuk 10 misit lakásra, akkor most aztán nézhetsz, hogy ez idő alatt pont 10 misit drágultak a lakások :D bízni kellett volna a kormányban és a nemzetben, nem pedig menekülni

2018. jún. 23. 19:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!