Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek javult a helyzet...

Szerintetek javult a helyzet Magyarországon az utóbbi néhány évben?

Figyelt kérdés

Nőtt, csökkent, vagy stagnált az életszínvonal?

Javult, vagy romlott a közbiztonság?

Jobb most élni Magyarországon, mint 3-4 éve?


És milyen lesz szerintetek a következő 2- 3 év Magyarország számára?



2018. jún. 28. 21:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen javult az életszínvonal, ha nincs nagyobb gebasz (válság, háború, nagyobb természeti csapás), akkor ez természetes velejárója a dolgoknak.


A közbiztonság a statisztikák szerint javult, de ugye ez erősen szubjektív, akit most rabolnak ki először, annak nyilván romlott, mégha kirabolhatták volna 10 évvel ezelőtt is.


Ezek ellenére sokkal rosszabb most élni Magyarországon hála a kormányunk félelem- és gyűlöletkeltő politikájának. Aki kormánypárti, az retteghet a hazánkra leslekedő veszélyektől, ai meg ellenzéki, az ebből a gyűlöletet kapja és látja, szóval egyik oldalnak sem jó.


Ilyenen lesznek a következő évek is, a recept jól bevált a Fidesznek.

2018. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9%

Teljesen szubjektív leszek, másra úgysem lenne esélyem, mert ha én ismerek "n" embert a környezetemben, jón a megmondó, aki "n+1' - et ismer, ezzel nyert. Ha azt mondom jó itt, jó, akkor gyere le Bivaly.asznádra, nézz körül ott.


Ahol lakom, Budapest külső kerülete, itt nőttem fel, itt élek '81 - óta, ez azért már elég nagy idő. A környék szép, virágos, látszik van gazdája. Van egy kis halastó a közelben, vadkacsákkal, park, szép játszótér, ingyenes játszóház, sokféle program.


Ez egy kifejezetten rossz környék volt egykor, ma nyugalom van, az új kocsim kint áll az utcán. A kislányom oviba jár - nem magánóvoda - én is odajártam egykor, tehát van összehasonlítási alapom. Felkészültek a pedagógusok (anyám nyugdíjas óvodapedagógus, dolgozott is a szóban forgó óvodában, így az ő véleményére is támaszkodhatok), szép az udvar, sok játék.


Ha összekapnánk magunkat, vehetnénk egy házat, de nem rossz itt élni, csendes, nincsenek bajuszos svédek, vagy kevesen, és azok is többségében tudnak viselkedni.


Szóval 3 - 4 év nekem, 43 évesnek szinte tegnap, de 8 - 10 - 15 éves távlatban jobb a helyzet. Akit ismerek és törekvő ember, mind jobban keres, jobban él mint korábban.


Persze vannak bajok, mivel anyósom, apósom 80+ éves, gyakran engem ér a "szerencse", hogy kezelésekre, dokihoz, kórházba vigyem őket, szóval valaki el ne kezdje bemutatni az egészségügyet - egyebekben ott is vannak jó példák.


Gyakran járjuk az országot, mikor itthon vagyok, kirándulni, pl. múltkor a bakonybéli Csillagdában voltunk, aztán Esztergomban, Székesfehérváron a Bory - várban és máshol is. Minden tele emberrel, hazai turistákkal, egy étteremben alig lehet leülni, jó, most tavasszal rekord jó idő is volt. Szemmel látható, hogy többet költenek az emberek. Van rengeteg jó kezdeményezés, program.


Nem vagyok gazdasági szakember, nem tudom meddig lesz így, uniós pénzből van - e, vagy sem, de nem is nagyon érdekel, én azt mondom, amióta élek, ma a legjobb élni Magyarországon.

2018. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat romlott az életszínvonal, a jogbiztonság, a társadalmi felelősségvállalás helyzete, a tervezhető gazdaság helyzete, a vidék helyzete és persze a foci színvonala is...

Egyre rosszabb Magyarországon élni, az ember szinte felszabadul, ha Bécsbe vagy Prágába érkezik!

2018. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!