Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne az országgal, ha nem...

Mi lenne az országgal, ha nem lenne a Fidesz?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 00:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
30%

#19

Hát igen, szépen megmutattad miképpen is gondoljátok a demokráciát.

Gondolom mindenki aki nem rátok vagy a kedvenceitekre szavaz, az valamiképpen alkalmatlan is egyből a döntésre. Minek akkor szavazni egyáltalán? A balliberális demokrácia akkor az, hogy megmondjátok kire kell X-elni és az illető odamegy és behúzza az X-et, ugye?

Hol is hallottam hasonlót?

Ja, meg van. Vagy negyven évig 1990 előtt volt ez így nálunk, meg legutóbb, a taktikai szavazással. Hát, nem a fidesz csinálta egyiket sem. Ki is akkor a kommunista?

2018. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
58%

"Az nem jut eszetekbe, hogy nem a fidesz választotta meg magát, hanem a választók döntöttek róla, hogy a fidesz ekkora párt legyen és kormányozza az országot?"


Az nem jut eszedbe, hogy félrevezették az embereket, mert mindenhol csak a kormánypropaganda ömlik? Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány tv és rádió van még az országban, ahol mernek még a fideszre nézve kínos híreket mondani.

Minden adón százával zúdult ránk a sok "társadalmi célú hirdetés", a közmédiákban 0-24-ben a "migráncsokkal" rémisztgették az embereket, és ódákat zengtek Orbán hőstetteiről, meg a rezsicsökkentés, meg az Erzsébet utalvány a nyuggereknek, meg, hogy micsoda fejlődés van itt. Eközben az ellenzék szinte semennyi időt nem kapott a közmédiákban. Az ország fele nem is tudja, hogy mi folyik ebben az országban! Ha tudnák, biztos nem lenne ezeknek még 10% sem!

A választást is egyfordulóssá tették, ezzel is ellehetetlenítették az ellenzéket

És az is jusson eszedbe, hogyha itt egy független ügyészség lenne, akkor a fél Orbán család és még néhány tucat kormánytag, haver börtönben lenne már. Nyugati demokráciában nem lehet büntetlenül ennyi millárdot a családtagokhoz és a haverok zsebébe juttatni. Ez egy romlott rendszer, ahol minden tisztséget hithű fideszesek töltenek be, ahol nincsenek már fékek, nincsenek független hatóságok, ahol a hatoságokat arra használják, hogy mindenkit félreállítsanak a NER elől, ahol mindent az irányításuk alá vontak, ahol a kegyenceket tömik pénzzel, a többieket kivéreztetik. Ezek sáskák, akik felélik a jövőnket, akiknek semmi nem drága, csak tömhessék a zsebüket még 20 évig.

Eljön majd a nap, amikor te is szégyenkezni fogsz miattuk, amikor rájössz, hogy átvertek, rájössz, hogy mi is ez valójában. A történelem engem fog igazolni, ha nem Orbán fogja írni a történelemkönyveket 50 év múlva, hanem független történészek.

Én 19 éves voltam rendszerváltáskor, volt szerencsém végignézni az ide vezető utat, megszenvedtem a Bokros-csomagot azért, hogy ma egy jobb élet legyen, és most azt kell látnom, hogy milliárdokat lopnak, kisvasút és a stadionok fontosabbak a korházaknál, a szegény szegényebb, a gazdag gazdagabb lesz, a kormány hazudozik éjjel-nappal, demokrácia már rég nincs, az emberek utálják egymást.

Nem csoda, hogy mennek nyugatra a fiatalok, és nem akarnak ebbe a fertőbe gyereket szülni.

2018. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
35%
Nos én iskolázott értelmes magyar ember családostól fidesz!és nincsenek migransok. Sokan sokan ... nem értitek meg, ha minden városban több ezer migrans lenne (tudod akinek ha rossz napja van kicsit megkésel a buszmegállóban, megeroszakol pár tinicsajt mert az neki jár,jah és nem jut adokedvezmenyre.. sőt a fizetésed 80% át veheted csak fel. .Bocs kell a migransnak a havi juttatás) valóban szebb lenne az élet szuletnenek a gyerekek senki nem hagyná el az országot facca lenne az egészségügy... hát kész téboly komolyan... mutass egy pártot aki ugyanígy megvedte volna az országot... én mindegyik ellenzekistol azt hallottam hogy: - hát sajnos globális ügy a migrans ügy, meg kell oldanunk ki kell venni a részünket- de legalább mi nők nem mondhatnank hogy jaj de Rég nem voltam pasival úton út félen elkapnanak minket "egy körre" kinek a pap... kinek a papné. Nekem így jobb.
2018. jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagy te se iskolázott, se értelmes, ha tényleg azt hiszed, hogy egyel is több migráns lenne itt, ha bármelyik másik párt kormányozna.

Azzal kéne már tisztába lenned, hogy Magyarország nem célország, senki nem ide indul, senki nem itt akar letelepedni, itt mendenki csak átmenni akkar legfeljebb, de évek óta már azt se.

Látod? Erről beszéltem, hogy milliárdokat költöttek arra, hogy rettegj és rájuk szavazz.

2018. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
37%

#24

Olaszország vagy Görögország szerinted célország? Törökország az enne?

Mégis tömegével vannak náluk migránsok.

Mert nem tudnak továbbmenni oda, ahová szeretnének menni!

Abban a pillanatba, amikor lezárják a külső határunkat mert már nem akarják, hogy tőlünk oda továbbmenjenek, máris itt maradnának nálunk. Tömegesen. Akár célország vagyunk akár nem.

Márpedig a németek is azon vannak, hogy leállítsák a hozzájuk beáramlást és az osztrákok sem akarnak többet belőlük. Ezért van a határukon kapu nagy szárnyakkal 2 éve lassan és ezért jelentették ki fél éve, hogy akár tankokkal is útját állják a hágójukon illegálisan belépni akaróknak.

A schengeni határ pontosan erről szól, hogy az EU területére csak az léphessen be aki megkapja rá az engedélyt. A kerítés ezt a határt védi és inket attól, hogy illegálisan az országba léphessenek. Azért lettünk a schengeti övezet tagjai, hogy ne kelljen mindenhol a saját határainkat védenünk ettől, mert az már a szomszédos országok feladata lett, akik az övezet szélén vannak.

Abban a pillanatban, hogy "megtelnek" a célországok, máris ittrekednek akik oda igyekszenek, HA beengedtük őket ide.

Ezért nem kell őket beengedni sem. Miért akarsz magadnak lehetséges problémát, ha biztosan elkerülheted egy egyszerű megoldással, hogy betartatod a törvényeket és egyezményeket, amiket pontosan ezért hoztak létre?

2018. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Akkor 20 év múlva talán utolérnénk romániát....
2018. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi évvel a rendszerváltás után demokrácia lenne, nem ez a féldiktatúra aminek a kiteljesedésétől csak az uniós tagságunk mentett meg eddig minket.
2018. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!