Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nekem miert kell nyelvvizsga...

Nekem miert kell nyelvvizsga egy nyomorult diplomahoz amikor allamtitkar lehet valaki nyelvtudas nelkul? Gondolok itt a tovig nyalo miniszternek nem kello novak katikara aki fel a melegektol

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 03:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nem igaz, hogy mindenkinek diploma kell! egy jó szakmát tanulj - és rendben lesz minden. Sajnos értelmi szinted egy általános iskolásét nem múlja felül, de ettől még lehetsz jó ember, nem bántunk. Nem is hiszem el egyébként, hogy "nyomorult diploma " előtt állsz, hihetetlen, hogy ennyire elkorcsosult volna az oktatás, hogy ilyen szinten is el lehet végezni?
2018. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
79%

#20

Te tényleg hülye vagy!

Én anyanyelvi szinten beszélek olaszul, elég jól angolul, de egy némethez tolmácsot kérnék én is.

De még az angolhoz is, ha az szakmai szöveg és sok függ tőle.

2018. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Amíg novák katalinon és vida ildikón lovagoltál, addig le is tehettél volna egy nyelvvizsgát
2018. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
77%
#20: "Ő kert tolmacsot.". És? Sok nyelv van ám a vilagon. Nyilvan tolmacsra van szüksége, nem abból a nyelvből van nyelvvizsgája, amelyen tárgyalnia kellene. Hiaba tudok én németül, attól még nem fogok tudni angol nyelven társalogni...
2018. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%
Amikor Vida Ildikó diplomázott, akkor még nem kellett ám nyelvvizsga a diplomához.
2018. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
95%
Nevetséges azért, hogy egy nyelvvizsga miatt sírnak sokan. Nálunk ("büfészakos" bölcsészként) két középfokú kellett a diplomához. Egy nyelvvizsgája már az érettségiig megvolt szinte mindenkinek középsuliban.
2018. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

*26

És ha úgy adódik, hogy egy idegennel kell kommunikálniuk, mert segítséget kér, majd hivatkoznak arra, hát ők nem tudtak nyelvvizsgázni, hagyják őket békén :D

2018. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Hát amúgy tényleg sok szakhoz teljesen felesleges a nyelvvizsga. Nekem pl mesterszakhoz kellene 2 középfokú, felsőfokú angol nem jó nekik. Persze azóta dolgozom a szakmában és rohadtul nem kell 2 nyelv a munkámhoz. Hát ennyit erről, mennyire vannak az állam előírásai összhangban a valósággal.
2018. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Mi értelme van a sírásnak? Ezzel most jobb lesz? Miattad eltörlik ezt a rendszert? Nem! Akkor meg? Ha valaki eljut a diplomáig, annak akkor már azt is illene megcsinálni..
2018. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol és mikor kért tolmácsot, de diplomáciai tárgyalások alkalmával a protokoll írja elő, hogy legyen tolmács. Akkor is, ha anyanyelvi szinten beszéli a tárgyaló fél a másik nyelvét.
2018. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!