Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nincs "politikai" végzettsé...

Ha nincs "politikai" végzettségem, mégis hogyan tudnék politikával kapcsolatos pályán dolgozni? 18F

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki véleményt alkotna rólam, leírom mivel név nélkül vagyok fent, hogy a jelenlegi kormánypárttal szimpatizálok.
2018. júl. 5. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Lépj be a pártba és mindent el kell végezni, akkor évek alatt feljebb küzdheted magad, ha jól barátkozol.
2018. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
MSZMP-s, KISZ-es, ügynök rokonságon keresztül. Ők beajánlhatnak egy mszmp utódpártba, mint a fidesz, maszop, dk, stb.
2018. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen az a "politikai" végzettség, hiszen felsőfokú végzettség, vagy akár érettségi nélkül is be lehet kerülni a parlamentbe is: [link]
2018. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerkedj meg a politikai rendszerekkel, a magyar politikai élet történelmével, az európai és más területek politikai életével, a jelen és múlt eseményeivel, politikusokkal (életrajzuk, munkásságuk stb.) kezdetnek. Olvass utána.

A hozzád közeli alapszervezetet keresd fel és végezz velük közösen feladatokat, ha jól csinálod, akkor egyre nagyobb feladataid lesznek. Ha ezen felül a politikában jó ötleteid is lesznek, megmutatod, hogy jól tudsz az emberekkel kommunikálni, stb. gondolom akkor más feladatokat is rádbíznak majd. De mindez nem pénzes munka az elején, hanem önkéntes. Ha a helyiek megismernek és a képzettséged vagy a képességeid alkalmassá tesznek egy éppen megüresedő álláshelyre, akkor megpályázhatod és megkahatod. De kevés ilyen van.

Szerintem ez érvényes minden politikai közösségre, de lehet, hogy tévedek, nem vagyok párt tag és nem is vettem részt ilyesfajta munkában soha.

Amennyiben egy politikus mellett végzendő egyéb feladatokra gondolsz, mint asszisztens vagy hasonlók, akkor keresned kell ilyen meghírdetett állást és megpályáznod. De egy politikus ritkán alkalmaz maga körül ismeretleneket, pláne ennyire fiatalokat.

2018. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!