Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ilyen nagy Magyarországon...

Ha ilyen nagy Magyarországon a munkanéküliség, miért van ennyi közmunkás?

Figyelt kérdés
Sokat hallom és tapsztalom (pl. bolti eladó,. postás estében), hogy nagy itt a munkanéküliség. Mégis rengeteg közmunkás van... De miért? Mármint miért közmunkásokat? Van egy csomó betöltetlen pozíció vagy alacsony képzettséget igénylő vagy olyan, ahol adnak képzést és az alatt fizetést (pl vasutas munkák egy része). Nem lenne mindenkinek jobb, ha rendesen dolgoznának? Nem lenne ekkora munkaerő hiány, nekik pedgi több fizetés lenne
2018. júl. 10. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
A munkaadónak sokkal jobban megéri, mert kevesebbet kell fizetnie a dolgozónak, és emellett még járulékokat sem kell utána kifizetnie - szóval neki mindenképpen ez a jobb, olcsóbb megoldás.
2018. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerűen azért mert elég sok ember van aki alkalmatlan bármire ami igényel egy kis felelősségtudatot.


A másik fő tényező az egészségi állapot.


Igazából a legrosszabb helyzetben azok az idősek vannak akik nyugdíj korhatár alatt vannak még , egy 60 éves bácsit akinek nincs semmiféle képzése és eddig egy mezőgazdasági stb cégnél dolgozott ahonnan kirúgták stb. nagyon kevés helyen alkalmaznának

2018. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Már nincs annyi közmunkás mint régebben. Akik maradtak itt nálunk pl jó részük rendes munkára teljesen alkalmatlan. A többi meg nem megy el normális munkahelyre
2018. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Azért nagyon sok olyan közmunkás van, aki eladónak, vasutasnak is alkalmatlan.
2018. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem éri meg rendesen dolgozni. Úgy bánnak az emberrel a munkahelyeken, mint egy állattal. Ismerek olyat, aki 28 évesen úgy felhúzta magát, amikor a főnöke leordította, hogy agyvérzést kapott tőle és összeesett ott helyben. Ez nem éri meg azt a nettó 150-et, amit kapsz érte. Pláne, ha még abba is belegondolszb hogy a lelkedet kiteszed nekik, de még így is beléd törlik a lábukat.
2018. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

ma 18:46


Sajnos vannak ilyenek, nem is egy helyen...

De ahol éppen dolgozom, Istennek hála, nem olyan a főnököm, sőt, jól el lehet vele dumálni, meg minden, csak akkor ugatja le keményen a fejem, de jogosan, ha valamit elbaltázok.

Ezt leszámítva szinte családias környezetben dolgozom.

2018. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat.
2018. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

Most miért kaptam 0%-ot?

Mit hazudtam, vagy mi bajotok a kommentemmel???

6-os vagyok

2018. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

"


Most miért kaptam 0%-ot?


Mit hazudtam, vagy mi bajotok a kommentemmel???


6-os vagyok"


Egyáltalán miért a pontozással törődsz? nem jár érte fizetség

2018. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán miért a pontozással törődsz? nem jár érte fizetség"


Jobb lett volna, ha nem szólaltál volna meg!!!

2018. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!