Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Úgy általánosságban a Dunántúl...

Úgy általánosságban a Dunántúl mennyivel lehet fejlettebb a többi kelet magyarországi részhez képest?

Figyelt kérdés
Budapest kivétel, mert az a legfejlettebb rész az egész országban!!!

2018. júl. 12. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak az északi, nyugati része fejlett. Déldunántúl ugyanúgy fejletlen.
2018. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nyugat-Dunántúl éppen olyan sz_r, mint a vidék többi része.

Vannak gépipari multik, amikor kicsit felhúzzák a régiót, meg sokan járnak Ausztriába dolgozni, de ennyi.


Nem olyan nagy a kontraszt, nem érte el a budapesti színvonalat.


A diplomásoknak meg nincs annyi lehetőség, mint amennyire igény van.

2018. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Hiába hasonlítgatsz két döglött halat, attól hogy másmilyen fajtájúak, még döglött mind a kettő.


Szólottam!

2018. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Annyi a különbség,mint Ausztria és Mo. között.
2018. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan nagy kontraszt.


Lapozhatunk (főleg a legfejlettebb pest dumád után).

2018. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Van néhány fejlett része, de többnyire átlagos, vagy az alatti szintet képvisel.

Persze az átlagot jelentősen emeli Budapest és Pest megye is.

2018. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig jól írja az 1-es: Dél-, Dél-Ny.-Dunántúlon max. a termálfürdők, amik hasznot húznak, gyár, stb. nem nagyon van. Kelet Mo.-n hiába van M3-M5, ha a köztes utak ramatyak. SZóval én egy 2*-est mondanék a Dunántúl javára.
2018. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Semmenyire. Borsodban élek, jártam már Dunántúlon, elég szépen bejártam az Őrséget is, stb, de semennyivel se fejletebbek. Egyedül azok a régiók fejlettek, ahonnan áttudnak járni a magyarok az osztrákokhoz dolgozni, az osztrákok meg a magyarokhoz vásárolni. Jártam már ott is olyan faluban, hogy sokkal visszamaradotabb volt, mint mi itt Borsodban.

Győr, Sopron és társai húzzák csak fel a régiót, a többi helyen ugyanolyan sz@r, ugyanúgy vándorolnak el a fiatalok, mert nincs munka, stb.

2018. júl. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki mit ért fejlettség alatt. A Dunántúl, különösen a nyugati rész, történelmi okokból sokkal polgáriasultabb, mint az ország többi része, beleértve a főváros pesti oldalát is. Kivétel ez alól néhány olyan város, mint pl. Eger vagy Szeged. Ez nem elsősorban az anyagi dolgokban nyilvánul meg, bár nyilván arra is van némi kihatással, sokkal inkább mentalitásban.:-) Elképzelhetetlen pl. az a fajta becsületkasszás árusítás, ami errefelé, pl. Kőszeg környékén teljesen természetes. Vagy az, hogy a legeldugottabb kis zsákfaluban is rendben tartják a környezetüket, virággal van teleültetve minden a házak előtt, gondosan nyírják a füvet, nincs szemét, limlom az utcán. Aki pedig az Őrségben ipari parkokat keres, az egyszerűen hülye, nincs tisztában alapvető dolgokkal. Megjegyzem, Kecskeméten is van autógyár, Budapesten meg nincs, nyilvánvalóan nem ezen múlik a dolog.:D
2018. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bentekerrels válasza:
èn imàdom a fejletlensèget
2018. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!