Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Észak-kelet mennyivel szegénye...

Észak-kelet mennyivel szegényebb, mint a Dunántúl?

Figyelt kérdés
És a Nyugat-Dunántúlon lakok, és sokszor hallom, hogy Észak-keleten sokfelé elképesztő körülmények vannak. Ez mennyire igaz? Még nem voltam arrafelé. Már itt is sokfelé borzalmas dolgok vannak (főleg kicsit délebbre), akkor milyen lehet ott?
2011. júl. 1. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én itt lakok Észak-Mo-n és van valóságalapja a meséknek. Sok a munkanélküli és más dolgok is vannak....
2011. júl. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 éves vagyok.

3 hónapot Pesten az egyik szülővel a maradék nagyobb időt Szabolcsban éltem mindig is.


Nézzük a kocsikat:

Itt Szabolcsban,ha egy Mercedes,Audi megy az úton azt már sokan megbámulják.


Itt a Tisza sok helyen úgy néz ki,mintha valami vegyi üzem lenne tőle 100 méterre.A Duna azért viszonylag a legtöbb helyen rendbe van rakva.


Szabolcsban akinek az udvara füvesítve van,nem hullik vakolat róla,vagy a cigányteleptől távol van,gazdagnak számít.


Szabolcsban a legtöbb embernek,ha nem lennének háziállatai,amit télre,a fagyasztóba elrakhat,éhen halna,minimum szinte csak kenyéren élne.


Nekem az egyik szülőm,aki Szabolcsban él,30 napból 17-22 napot dolgozik egy hónapban,reggel 5től este 10ig,mégsem éri el a fizetési a 100.000ft-t.A másik szülőm,egy Pesttől 60 km-re levő kis városban,fele ennyi munkával,(lehet sokat mondtam)180.000-t keres,és mivel nem dolgozza magát a túlvilágra,ezért van ereje,emellett lehetősége is,hogy másodállást vállaljon.



Ameddig Pesten az emberek nagy része,a gyermeküket elviszi kb havi 2-3havi szinten moziba,plázába,vagy egyéb ilyen szintű helyre,addig egy szabolcsi gyereknek,ha nem Nyíregyházán lakik,nagyon ritkán van esélye.



Saját történetemet írtam le,kettévetítve.

Ebből levonhatod a következtetést.Innen is azért látszik a hatalmas különbség már.

2011. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

"havi 2-3havi szinten moziba,plázába,vagy egyéb ilyen szintű helyre,"


nem hinném, hogy a pláza az igényesség és a lehetőségek fokmérője, maximum az infrastruktúráé.

2011. júl. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ettől függetlenül amúgy érzékletes a példád és szerintem is helytálló.
2011. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez tényleg borzalmas. Itt is sokan élnek rosszul, de ezekszerint van sokkal rosszabb is. Amúgy az infrastruktúra (utak, üzletek, szórakozási lehetőségek) mennyivel gyengébb?
2011. júl. 1. 18:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem 65 ezer forintos fizuért vettek fel (netto), persze jár mellé az utazás, meg cafetéria, de akkor se tudok máshova menni. Ha túlóra is van, akkor 90 összejön.
2011. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, hogy sok a cigány, de azért nem úgy kell ám elképzelni, mint valami Isten háta mögötti helyet, Nyíregyházát pláne nem, bármelyik dunántúli várossal felvenné a versenyt. De nem kell eljönnöd idáig, menj le Somogyba, vagy Baranyába.
2011. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minimálbérnél többet nem adnak mert egy állásra tízen jelentkeznek.


Még Dél-Szlovákia is jobban néz ki.

2011. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A különbséget le lehetne zongorán játszani. Nem vagyok a mostani rendszer hive, de a réginek is az egyik legnagyobb hibája, hogy ahol a vidéki városok ill települések bányászati vagy nehézipari feldolgozó szektorok voltak, ott a nőket is foglalkoztatták és leginkább betelepítették a könnyűipart. Amikor a bányászat és a nagyiparok megszüntek a könnyűiparral együtt a szegénység is gyökeret vert, mert a munkabér a bánya béka feneke alatt volt. Később a rendszerváltást követően a könnyűipart is leültették. Maradt a mély szegénység.
2011. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Somogyot és Baranyát ismerem, mivel Zala megyében lakok, és sokat járok arra. Háát: nem jó. Zala, Vas és GY-M-S viszonylag jó. De ha kiérek Zalából, már ott sokkal rosszabbak a körülmények.
2011. júl. 3. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!