Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb hely Magyarország 2018-ba...

Jobb hely Magyarország 2018-ban, mint 2014-ben?

Figyelt kérdés

Április 8-án ismét 2/3-os győzelmet aratott a Fidesz, annak ellenére is, hogy többen mentek el szavazni, mint 2014-ben.

Én ebből annyit szűrök le, hogy ezek szerint sokan meg vannak elégedve Magyarország gazdasági helyzetével.


Ti mit gondoltok?


Jobb hely lett Magyarország 2014 óta? Jobban élnek most az emberek, mint 4 éve? Vagy netán tán rosszabbul?

Ti mit tapasztaltok?

Van érzékelhető jele ennek a sokat hangoztatott 4%-os GDP növekedésnek és a kétszámjegyű béremelésnek, vagy az egész csak egy hazugság? Igazat mondanak (és írnak) a fideszesek, amikor a jólétről és a felzárkózásról beszélnek vagy nem?


Én külföldön élek, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre.



2018. júl. 14. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

"Igazat mondanak (és írnak) a fideszesek, amikor a jólétről és a felzárkózásról beszélnek vagy nem?"

Kérdésre kérdés:

Igazat írnak az ellenzékiek, amikor általánosságban rosszabbul élünk, Romániával összehasonlítva egyre jobban lemaradunk?

Ugye kicsi troll!

2018. júl. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem trollkodásból írtam ezt a kérdést!!


Külföldön élek és kíváncsi vagyok a Magyarországon élők véleményére!

2018. júl. 14. 19:11
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, 4 év csak fiataloknak nagy idő. Most bármit mondok itt, jön valaki és elmondja az ellenkezőjét.


Én is külföldön vagyok bejelentve, de Magyarországon élek, már mikor otthon vagyok. Én azt látom, hogy aki az elmúlt, mondjuk 10 - 15 évben hajtott, tanult, félretett, befektetett, esetleg külföldön keresett egy kis pénzt, megúszta a svájci frankos hitelt is, azok most élvezik ennek a gyümölcsét.


Ahol lakom - Budapest egykori hírhedt külső kerülete - jó karban van, látszik, van gazdája. Itt élek '81 óta, van összehasonlítási alapom. Nyaralóhelyek, éttermek tele vannak.


És persze van egy jó réteg, akiknek nem jött be az élet.

2018. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2015 óta élek Dániában, mikor eljöttem Magyarországról, nagyon rossz volt a fizetésem, nehezen éltem meg a havi keresetemből.


Az utóbbi 2-3 évben viszont sok olyan hírt olvastam a magyarországi hírportálokon, ahol kétszámjegyű fizetésemelésről írtak, ezért is vagyok arra kíváncsi, hogy tényleg jobb lett-e az élet Magyarországon az utóbbi 4 évben.

2018. júl. 14. 19:13
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem lett jobb. Egyre fojtogatóbb hely.
2018. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Én a feleségem nevében beszélhetek, neki lényegesen emelkedett '15 óta. Egyszerű titkárnő, igaz diplomával, százféle vizsgaval. Keresettek a jó iparosok, szakemberek is.


Egy unokatesóm darus, azokon a marha magas építkezési darukon ül. 300 ezer körül megkap, a 400 - ba is beleszalad néha. Jó, ez még lótúró, nem nyugati bér, de azért javulás.


2015 most volt, nem nagy idő, szerintem van némi pozitív változás, de már valaki biztosan írja a gyalázkodós, mészárosozós, stadionosozós, vitriolos választ.

2018. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Én jobban élek, a környezetem fejlődött (bár még van hová).

Lehet tényleg most érik be a főiskola + egyetem "hatása".

2018. júl. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

"Az utóbbi 2-3 évben viszont sok olyan hírt olvastam a magyarországi hírportálokon, ahol kétszámjegyű fizetésemelésről írtak, ezért is vagyok arra kíváncsi, hogy tényleg jobb lett-e az élet Magyarországon az utóbbi 4 évben."


Jól írták a két számjegyet. A egészségügyi dolgozók kaptak 67ft nettó béremelést, a szintén két számjegy.

2018. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
19%
Sokkal jobb.
2018. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
Már olyan jó minden, hogy öt éven belül megelőzzük Ausztriát, 2030-ra meg beérjük még Atlantiszt is.
2018. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!