Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen közelgő válságról...

Milyen közelgő válságról beszélt Orbán Viktor Miniszter Elnök Úr másfél hónappal ezelőtt Kötcsén?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy évek óta folyamatosan válság van világszerte és csak mi tudunk ilyen remek számokat produkálni évről-évre. De most akkor Magyarország is belekerül ebbe a válságba vagy a Soros-erők megirigyeltek minket, hogy nekünk itt mennyire jól megy és elhatározták, hogy gazdaságilag támadnak meg minket, ha már a választást nem tudták megnyerni a Fidesz ellen? Mennyire tudunk védekezni a támadásaik ellen a jövőben? Ha tényleg egy örvényt kavarnak ide nekünk és bele akarják lökni Magyarországot, vajon Orbán Viktor Miniszter Elnök Úr tettereje elég lesz ahhoz, hogy megvédje az Országot?

Eléggé tartok most mindenféle zuhanástól és nem szeretném, ha az eddigi jólétnövekedés megtorpanna ilyesmi miatt, hogy a külföldi erők szervezkednek ellenünk. Meg tudjuk védeni magunkat?



2018. júl. 15. 23:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Hiába a provokatív kérdés, elég sok neves közgazdász megállást jósol a világgazdaság jelentős növekedésében. A kérdés az, hogy sikerül-e ezt megfelelően kezelni, vagy ugyanaz lesz, mint 2008-ban.
2018. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1

Miféle megállást? Eddig talán valami növekedés volt, azért volt ennyire jó minden?

2018. júl. 15. 23:53
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Orbán Viktor Miniszter Elnök Úr Megbomlott Elméjében nem érdemes logikát keresni...
2018. júl. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
A világgazdaság nem egyenlő a magyar gazdasággal, de ha a világgazdaság bedől, mint pl. 2008-ban, akkor ugyanúgy szívunk mi is, mint mások. Az más kérdés, hogy a kormány által félretett pénz kevés lenne egy hasonló visszaesés ellen.
2018. júl. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Félretett pénz?
2018. júl. 16. 00:46
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Kormány nem tud elszámolni milliárd eurókkal. Ezért gyengül a forint. Ezt szépen rá terhelték az alapkamatra és az adósokra. Szépen visszafizetik. 2020-tól jön egy ingatlan ár emelkedés. Kb 5 év múlva be is zuhan a piac. Ha beszüntetik a CSOK-ot, akkor az ingatlan értéke zuhanni fog jó 10 milliót, ahogy ezt tette a szocpol megszüntetésénél. De ez még odébb van.

A K+F fejlődik, úgyhogy az tolja a gazdaságot - noha az ott dolgozók az alsó középrétegbe épphogy beférnek.

A magyar váltság még messzebb van. Szerintem még nem jött rá a középosztály, hogy 5-8x bért kapna ugyan ezért külföldön és ebből több, mint felét tudná félre rakni, tehát többet, amit itthon keres. Ha majd a maradék 12% középosztály és 15% szakmunkás is rájön, hogy élni is lehet abból, amit a munkáért kapnak, akkor lesz majd váltság, mert tolvajok az szegényektől nem lesz mit ellopnia a sok politikusnak. De szerencsére a nyelv oktatás az iskolákban még mindig akadémiai szinten akar nyelvészetet tanítani, ami használhatatlan tudás, ezért nem kell félni, kevesen fognak tudni külföldön érvényesülni.

2018. júl. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

"Félretett pénz?"


Csak merem remélni, hogy félre van téve az a rengeteg pénz ami eltűnt, mert környező országok béreket emeltek orrba-szájba, meg életszinvonalat növeltek luxus szintre. Gondolom itt a gondos Orbán Miniszter Elnök Úrad félretette a válság idejére, mert itt néhány putri stadionon kívül más nincs, és a bérek, életszinvonalak sem emelkedtek csak az árak.

2018. júl. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#8

Ne szidd a Miniszter Elnök Urat, te liberális! Soha ne báncsd a Magyart, mert pódul jársz!

A többieknek köazönöm szépen a tájékoztatást!

2018. júl. 16. 06:04
 9/21 anonim ***** válasza:
40%
Egy lehetséges válságról beszél egyébként. Egyértelművé tették hogy tartalékolni kell ilyen esetre. De látom az is baj ha felkészülnek rá előre. Ha nem készülnének akkor meg ugye az lenne a baj. Nem jó nektek semmi
2018. júl. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én örülök neki, hogy felkészülnek! Nagyon hálás vagyok a Miniszter Elnök Úrnak az eddigi tevékenységéér is! Volt az a gyúrcsán időszak mi akkor nagyon rosszul éltünk ám, de most már végre minden sokkal jobb és már korrupió sincsen, mint akkor volt! Nagyon hálás vagyok érte és szerintem tegyenek el minél több pénszt a Fideszesek, hogy biztonságban legyen Magyaroknál!
2018. júl. 16. 06:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!