Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nógrád megyét miért nem...

Lafajett kérdése:

Nógrád megyét miért nem számolják fel?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem, mert ma tudtam meg, hogy már szájsebészet sincs a megyében: Pestre (Honvéd) kell menni.


Gyakorlatilag mindenért Pestre kell menni: egészségügy, oktatás (rengeteg gyerek ingázik), munka, szórakozás, vásárlás (műszaki cikkek, bútor, ruha).


A lakosság egyre gyorsuló ütemben menekül, a statisztikák egyre rémisztőbbek. (Miért ingázzon az ember évtizedeken át napi 3-4 órát? Inkább Pestre, vagy Pest mellé költözik.)



Ha már szórakozás: néhány héttel ezelőtt egy kilencezres kisvárosban falugyűlés volt, ahol akkora fejlesztéseket jelentettek be hogy csak na (nem lesz azokból semmi), szóval az esemény végén megkérdezték a polgármestert, hogy nagyszerű, hogy épül játszótér, de a 10 év felettiek (beleértve a felnőtteket is) mivel tudnák magukat lekötni? A polgi válasza: van ingyenes Wi-Fi a templomnál...


Ennyi. Kilencezres kisváros („város”) ennyi szórakozási lehetőséget tud felkínálni: ingyenes Wi-Fi a templomnál. (Meg néhány kocsmát.)


2018. júl. 16. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Mi a fenéről beszélsz? Eddig volt szájsebészet, a Szent László Megyei kórház honlapján még most is fent van a heti 5 napos rendelési idő:

[link]

2018. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Mert Észak nem felejt.
2018. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

És ha mondjuk Pest megyéhez csatolnák, akkor mitől lenne jobb? Lenne szájsebész és minden faluban lenne teljes Wifi-lefedettség?

Ne haragudj, de én pont nógrádi vagyok és semmit nem érnénk el az ide-oda csatolgatásokkal.

2018. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%

"a 10 év felettiek (beleértve a felnőtteket is) mivel tudnák magukat lekötni? A polgi válasza: van ingyenes Wi-Fi a templomnál..."


Nem én választottam meg ezt a polgármestert, hanem ti... Nálunk (kis falu) szakítottunk azzal a "hagyománnyal", hogy csak ezeréve ittlakó vénember lesz polgármester, és alig 4 év alatt többet fejlődött a település, mint előtte 20 évig. Nem pénz kérdése volt az egész.

2018. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak Nógrád megyében, egész Magyarországon így működik. Ha bármit szeretnél irány Budapest. Betegesen Budapest központú minden. Hiába mondják mennyit fejlődik az ország, vidéken ebből semmit nem lehet érezni, Felcsút kivételével természetesen.
2018. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, legközelebb indulj a polgármester választáson és ha megválasztanak(?) valósítsd meg az elképzeléseidet!

Nem tilos!

2018. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Lehet lepontozni, attól még ez az igazság. Komáromban élek, ahol nem rég szüntették meg a kórházat. Legalábbis orvosi ellátás már nem zajlik ott, csak haldokló betegeket fektetik be oda mert máshol már nincs hely. A legközelebbi kórház Tatabányán van, ahova legfeljebb meghalni érdemes menni, mert ha bemész akkor nem elég a bajod, még 5 féle fertőzést is elkapsz. És még szerencsés a helyzet mert viszonylag jó a közlekedés. Aki egy kis faluban él az ott halhat meg, állam bácsit nem igazán érdekli.
2018. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet felszámolni egy megyét?

Lebombázzák?


De össze fogják vonni BAZ megyével, az lesz a neve:

No-BAZ-meg

2018. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Pest megye egyik nagyobb városában élek (32 ezer fő), 30 km-es körzetben biztosan nincs TB-s szájsebészet, csak magán (ortopédia dettó, meg még ki tudja, hány fajta szakrendelés hiányozhat); szóval innen is Pestre kell menni. Sőt, még egy egyszerű panorámaröntgent is csak maszeknál lehet megcsináltatni, vagy utazni 40 km-t egy másik városba.

Fogászati ügyelet szintén Pesten van.

Szóval ilyen alapon Pest megyét is "fel lehetne számolni", még további pár megyével együtt...


A többi viszont nem hihető számomra, amit írtál - nem ismerem annyira a környéket, de Balassagyarmat, Rétság, Szécsény, és főleg Salgótarján kizárt, hogy ne rendelkezne több középiskolával, ill. üzletekkel.


Az meg vicc, hogy bárki is a polgármesteren kéri számon, hogy ő nem tudja mivel lekötni magát. Felnőtt emberek vagytok, basszus, nem óvodások.

2018. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom szégyellted, hogy közhírré tettem a privátodat, ezért töröltetted!

Jogos, én is szégyelltem volna!:)

Ezt is töröltetheted, a lényegeden nem változtat!

2018. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!