Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nógrád megyét miért nem...

Lafajett kérdése:

Nógrád megyét miért nem számolják fel?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem, mert ma tudtam meg, hogy már szájsebészet sincs a megyében: Pestre (Honvéd) kell menni.


Gyakorlatilag mindenért Pestre kell menni: egészségügy, oktatás (rengeteg gyerek ingázik), munka, szórakozás, vásárlás (műszaki cikkek, bútor, ruha).


A lakosság egyre gyorsuló ütemben menekül, a statisztikák egyre rémisztőbbek. (Miért ingázzon az ember évtizedeken át napi 3-4 órát? Inkább Pestre, vagy Pest mellé költözik.)



Ha már szórakozás: néhány héttel ezelőtt egy kilencezres kisvárosban falugyűlés volt, ahol akkora fejlesztéseket jelentettek be hogy csak na (nem lesz azokból semmi), szóval az esemény végén megkérdezték a polgármestert, hogy nagyszerű, hogy épül játszótér, de a 10 év felettiek (beleértve a felnőtteket is) mivel tudnák magukat lekötni? A polgi válasza: van ingyenes Wi-Fi a templomnál...


Ennyi. Kilencezres kisváros („város”) ennyi szórakozási lehetőséget tud felkínálni: ingyenes Wi-Fi a templomnál. (Meg néhány kocsmát.)


2018. júl. 16. 09:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Persze, tök aránytalan Bo. előnye, de TB- fogorvosnál kétszer voltam az elmúlt 60 évben, panoráma rgt-ről meg nem is hallottam.
2018. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerencsés vagy.

Nekem háromszor kellett bevinnem a gyerekemet Pestre szájsebészetre, ami amúgy öt alkalom lett volna, de a varratokat inkább kiszedettük a helyi fogorvossal.

Panorámaröntgen meg most már alap fogszabályzás előtt, ill. nekem kétszer is kellett csináltatni más okokból. Elsőre kifizettem helyben a maszekot, másodjára inkább utaztam a TB-s rendelőbe. Ugyanabba a városba, ahova a gyerekem öt éven át járt fogszabályzásra, mert a helyi fogszabályzós orvos nem volt szimpatikus; én meg hónapokig jártam ugyanabba a városba privát rendelőbe, mert ott találtam hétvégén sos-ben fogorvost, aki elvállalt, pedig itt is van egy rakás - és mivel normális és ügyes is volt, ottragadtam, amíg volt rá pénzem. Szóval a helyzet nem egyszerű, de gondolom, Pesten sincs minden utcában jó fogorvos, vagy lehet, hogy valaki csak szimpátia miatt inkább két-három kerülettel arrébb jár.

Egyébként meg laktam Pesten, külső kerületben, ugyanannyi idő volt bejutni a belvárosba, mint innen. Szóval már csak emiatt sem igazán reális a kérdező panasza, mert Pesten belül is simán el lehet tölteni két-három órát a munkahelyre való ingázással.

2018. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!