Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most úgy néz ki a hazai...

Most úgy néz ki a hazai politika, hogy az idősödő elvtársak döntik el mi a jó a népnek és akinek nem tetszik mehet ki külföldre?

Figyelt kérdés
Ezek komolyan azt hiszik örökké fognak élni? Egyáltalán nem gondolnak a jövőre?

2018. júl. 17. 08:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%

#10, én spec. a családomban, az utcánkban a

Sportegyeaületben nevelkedtem minden komcsi nélkük, még régebben

Attol hog a politikai világ megváltozik, az emberek nemigwn

2018. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
9%

"És ugyan mire alapozod ezt a meggyőződésedet? Én huszonévesen éltem meg a rendszerváltást, voltam a 80-as években jó néhányszor tüntetni, amikor nemcsak attól kellett tartanod, hogy a melletted sétáló véletlenül a lábadra lép. Rendszeresen igazoltattak egyetemről hazafelé a vonaton, mert a nyugati határnál éltünk, aki arrafelé ment, az gyanús volt. Te akkor se ismernél fel egy valódi diktatúrát, ha belevernék az orrodat, csak szajkózod agymosottan, amit a 444-en meg egyéb szennyoldalakon olvasol.:D Az, hogy a te generációd már a rendszerváltás után született, nem tesz automatikusan bölcsebbé, ellenkezőleg, a valódi tapasztalat hiánya miatt (a te esetedben pedig még plusz a saját ostobaságod folytán) sokkal könnyebben megvezethetők vagytok."


Én is 1990-es születésű vagyok. Sajnos pont úgy tűnik, hogy akik a diktatúrában születtek és nőttek fel, azok tartják a mostani egypártrendszert hatalmon és ők megvezethetők, mert nekik ez vált természetessé. Az én generációmnak az itthon kialakult "sajátos demokrácia" - amely tényleg egy szabadabb légkör volt a maihoz képes - a természetes. Arra leszek kíváncsi, hogy ha a mi korosztályunk 30-40-es korosztály lesz, akkor mi fog történni. Amúgy lehet minket fikázni, gyűlölni és irigyelni (mert fiatalok vagyunk és mert nekünk könnyebb külföldre menni élni mint a ti korotokban volt), de hosszabb távon ti fogtok rácseszni, mert 10-20 év múlva igen erős munkaerőhiány lesz, ugyanis a mi korosztályunkat elűzitek itthonról.

2018. júl. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%

#12, igen, nyilván azért tüntettünk az egypártrendszer ellen, mert nekünk az annyira természetes volt.:DD Egyébként nincs miért irigykedni a mai fiatalokra, ezt a kis árulkodó projekciódat kár volt közzétenni. Én megcsináltam a karrieremet, felépítettem az egzisztenciámat, felneveltem a gyerekeimet, és nem okoz gondot külföldre menni, bejártam már a világ nagy részét, és bőven van még időm a maradékot is megnézni. A nehezén, az élet nagy buktatóin már túl vagyok, de még teljesen fitten és jó egészségben. Nekem megadatott, hogy szemtanúja legyek történelmi pillanatoknak, nektek meg keresgélni kell, hogy ugyan mi ellen lázadjatok.:D

Ezt az kiscsoportos ovis-szintű toporzékolást meg el lehet bátran felejteni, hogy majd 10-20 év múlva ez meg az lesz. Ha ezt tényleg komolyan gondoltad, még annál is ostobább vagy, mint első pillanatra tűnt.

2018. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

#12

Aha. Te, aki 1990-ben születtél, tehát halvány gőzöd sem lehet arról mi volt a rendszerváltás előtt, milyen az egypártrendszer, milyen a diktatóra, milyen az élet amikor a pártvezetés irányítja minden fontos lehetőségedet, a médiát, a kultúrát - majd jól megmondod nekünk, akik benne éltünk, hogy az olyan volt, mint ami most van.

És amikor mi, akik megtapasztaltuk és TUDJUK, hogy ez nem igaz, ezt ki is mondjuk, akkor leszólsz minket azzal, hogy a TAPASZTALATAINK alapján rosszul mondunk véleményt.

Nem kicsit baromság, nem gondolod?

Mivel TE 1990 után születtél és fogalmad sem lehet az előtte levő dolgokról, az információidat csak hallomásból szerezheted. Ha rosszaktól szerzed, akkor az bizony hülyeség lesz. Pontosan ezért képzeled azt, hogy egypártrendszer meg diktatúra az, amikor SZABADON választhatsz 40 párt közül és a parlamentbe 7 párt tagjai kerülnek be.

Ezért képzelsz olyan hülyeséget, hogy a rendszerváltó fidesz a volt állampárt utódja és nem az az mszp - és dk, amelyik a törvény szerint is jogutódja volt az mszmp-nek 1990-től. Ezért hiszed el, hogy egy középiskolaik kisz-titkár (Orbán) ugyanolyan tevékenységet végzett az állampártban, mint aki az országos KISZ vezetésében dolgozott már felnőttként (gyurcsány). Hogy az a fidesz amelyik elindította az országot az EU csatlakozás felé, az nem tekint a jövőbe, szemben az ellenzék jelenlegi tagjaival, akik éppen a kiárusításán és a szuverenitásának tejes feladásán - vagyis Magyarország megszűntetésén dolgoznak.

Tedd már helyre egy kicsit a fejedet, mert most nagy benne a káosz és sötétség. Ahogy más már javasolta, kicsit több történelem és kevesebb ballib média!

2018. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
6%
Elnézést a kavarodás miatt, a kérdező kérdését és a #12 válaszát összevontam. Aki nem érzi magára illőnek - mert nem állított olyat- amit írtam, azt kérem hanyagolja, mintha nem lenne ott. Bocs!
2018. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%

14-es mivel te bebizonyítottad hogy fideszes narancsködös troll vagy, minden szavad hazugság. Rosszak a kedves felmenőid.


A tapasztalat szart sem ér, ha a nép hozzá hülye. Hiába éltetek benne, ti szó nélkül behódoltok, mert ezt szoktátok meg és egy bégető birka vagy.

2018. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"#12, igen, nyilván azért tüntettünk az egypártrendszer ellen, mert nekünk az annyira természetes volt.:DD Egyébként nincs miért irigykedni a mai fiatalokra, ezt a kis árulkodó projekciódat kár volt közzétenni. Én megcsináltam a karrieremet, felépítettem az egzisztenciámat, felneveltem a gyerekeimet, és nem okoz gondot külföldre menni, bejártam már a világ nagy részét, és bőven van még időm a maradékot is megnézni. A nehezén, az élet nagy buktatóin már túl vagyok, de még teljesen fitten és jó egészségben. Nekem megadatott, hogy szemtanúja legyek történelmi pillanatoknak, nektek meg keresgélni kell, hogy ugyan mi ellen lázadjatok.:D


Ezt az kiscsoportos ovis-szintű toporzékolást meg el lehet bátran felejteni, hogy majd 10-20 év múlva ez meg az lesz. Ha ezt tényleg komolyan gondoltad, még annál is ostobább vagy, mint első pillanatra tűnt."


Hát aki itt ostoba, az te vagy egyedül. Ha ennyi agyad nincs hogy átlásd a mostani folyamatoknak milyen hatása lesz, akkor a gyerekeid sem lehetnek észkombájnok. Mondom megint, lenézhetsz minket nyugodtan (burkoltan a saját gyerekeidet is lenézed ezzel) de komoly gondok lesznek itt akkor is 10-20 év múlva. Pont leszarom hogy hogy építetted a karriered, hogy nevelted fel a gyerekeidet, senkit sem érdekelt ez.

2018. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
Csak a hozzád hasonló ostoba hőbörgőket nézem le, 67%-os.-) Az én gyerekeim ennél összehasonlíthatatlanul intelligensebbek és tájékozottabbak.
2018. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
LOL Látom, még tudsz tovább kotorni a gödör alján is, #19.:DD
2018. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 gungasam ***** válasza:
72%

Undorító ez a generációs acsarkodás. Idősek és fiatalok közt egyaránt van ilyen és olyan nézetű, egzisztenciájú.

Pont az a jellemzője a demokráciának, hogy egymást tiszteletben tartva bírálunk és nem pocskondiázva. Kétségbe vonni egy-egy generáció teljes népességének eredményeit botorság. a nemzeti lét folyamatos, a generációk nem elkülönülnek egymástól hanem egybefolynak. Egy 60-70-es években születettet összeköt a 70-80-as években születettek hada a 80-90-es generációval , vagy éppen 65-öst összeköt a 75-ös a 85-össel és így tovább.Az fiatalabb mást tapasztalt mint az öregebb de jobbat nem rosszabbat csak MÁS-t. A tapasztalatok nem kioltják hanem felerősítik egymást, összegződnek.

2018. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!