Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Károlyi Mihály áruló volt? A...

Károlyi Mihály áruló volt? A Trianoni szerződést Horhy Miklós kormányzósága alatt írták alá, amikor Károlyinak már semmilyen hatalma nem volt.

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 20:05
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

#10

Károlyi csak alkalmatlan volt a feladatra, amit vállalt, nem kell ezt túlragozni.

2018. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
48%
A történelem egyig legnagyobb hazaárulója volt. Kormánya első intézkedéseivel szándékosan megszüntette a hadsereget, amikor mindenki tudta, hogy több szomszédunk támadni fog az ország jelentős részének elszakításáért. Ez a hadsereg könnyen visszaverte volna az ellenséget, és akkor Trianon sosem következik be. A későbbi hadsereg, amit a komcsik szerveztek, már a közelében sem volt a világháború végi erejének, és még az is úgy szenvedett vereséget, hogy a komcsik feladták diplomáciai okokból. Plusz a német haderő is ott állomásozott még, amely segíthetett volna. A kommunistáknak már nehezebb dolguk volt, mivel nem volt haderő, újjá kellett szervezni, Horthynak már csak néhány ezer katonája volt, úgy kérlelte az ellenséget, hogy ő lehessen a kormányzó. Talán ő is megakadályozhatta volna Trianont, ha felfejleszti a hadsereget. A törökök pl. a békediktátum aláírása után kezdtek csak szervezkedni, nemhogy az ellenség ellen, de a hatalom megszerzéséért a szultánnal szemben. De Horthy bűnei nem csökkentik Károlyiéit.
2018. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
59%

'Ez a hadsereg könnyen visszaverte volna az ellenséget, és akkor Trianon sosem következik be.'


4 évi háborúskodásban kifáradt haderővel? Azt azért megnéztem volna. Károlyi pont a pacifizmusával aratott sikert. Trianon a nemzetállami törekvések eredménye, ezt igazán kár egy naiv politikus nyakába varrni.

2018. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
Köszönjük, Emese. A román, szerb, cseh haderő meg közben valahogy nem fáradt ki, csak a magyar fáradt el annyira, hogy ne akarja megvédeni ezeréves határait. Szokásos értelmetlen ballib "érvelés". A románok pl. két fronton harcoltak, az oroszokkal és velünk egyszerre a VH után. Egyébként fele akkora ország volt, és kétszer-háromszor szegényebb. A magyar hadsereg legalább 1 milliós volt, az országot elfoglaló román néhány százezres...
2018. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:

"A Trianoni szerződést Horhy Miklós kormányzósága alatt írták alá"

És szerinted a trianoni diktátumot ott egy nap alatt, 1920. június 4-én döntötték el...? Esetleg érdemes lenne néhány előzményt is figyelembe venni.

2018. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

#14

[link]


[link]


[link]


Igen, persze, szokásos ballib érvelés.

Megnéztem volna, hogy TI hogyan álltok helyt az akkori viszonyok között....

2018. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Miért csak a magyar katonák csömörlöttek meg annyira, hogy ne legyenek hajlandók szülőföldjüket megvédeni, miközben a vereséget szenvedett román, szerb katonák nem csömörlöttek meg, és készek voltak idegen területekért harcolni? Hol itt a logika? Ráadásul sokkal erősebb volt a haderőnk, sokkal gazdagabb országunk volt. A 3 ország hadereje együtt is sokkal kisebb volt, mint a magyar, és ugye ők szét voltak darabolva.
2018. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

'Ráadásul sokkal erősebb volt a haderőnk, sokkal gazdagabb országunk volt.'


A háború előtt és az elején legfeljebb. De a szünet nélküli háború kiszipolyozta az energiát. A Központi Hatalmaknak pont a nyersanyagok voltak a gyengéi, huzamosabb ideig nem tarthatták magukat.

2018. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
A magyar hadsereg akkor tele volt szlovák, román, szerb, horvát stb katonával. Magyarország sok nemzetiségű ország volt és ebből adódóan a hadserege is. Magyarországon az 1867-tes kiegyezés után át lehetett volna alakítani Magyarországot egy Svájc tipusú országgá, de a magyar arisztokrácia ezt a " magyar kulturális felsőbbrendűségre" hivatkozva nem akarta. Ráadásul 1914-ben a Tisza kormánynak nem kellett volna beleugrania a világháborúba. Ferenc Jóska nem tudott volna sokat ugrálni akkor a magyar kormány támogatása nélkül.
2018. júl. 19. 12:20
 20/52 anonim ***** válasza:
A morál sehol nem volt már '18 telén, senki nem akart háborúzni a dicső 1000 éves határért, örültek, hogy nem maradtak az Isonzó aljábban
2018. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!