Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz lenne a hír, hogy ennyit...

Igaz lenne a hír, hogy ennyit kereshetnek az emberek Romániában? Osztottam szoroztam, és 10 ezer forinttal jobban keresnek egy román gyárban, mint a Budapesti munkahelyemen.


2018. júl. 29. 11:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha budapesti vagy és van saját lakásod, akkor annak az árából a román határ mentén egész házsort vehetsz egyes falvakban, majd mehetsz Romániába hajnali 4-kor indulva dolgozni úgy, hogy délután 4-re érsz haza. Persze ha vállalod a túlórát és tovább maradsz, akkor meg lehet a 10 ezerrel több is, mint a mostani béred. Én nem hagynám ki ezt a lehetőséget.
2018. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

# 10:


Budapesten a XIII. kerületben dolgozom, tele van építkezéssel, ahol fehér embert alig látni és magyar szót alig hallani...

2018. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem változtatsz valamit ha sz@rul keresel kérdező. Éhenhalsz Budapesten? Ez a te szégyened nem másé. Ha meg annyira jó a 140 mi tart vissza. Menj valósítsd meg az álmod
2018. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
Miért gondoljátok, hogy az akinek nem tetszik a mai magyar nyomorúság az maga is szegény és csak azért emeli fel a hangját a kormány undorító munkája ellen? Ez a baj veletek fideszesekkel, ti csak magatokat nézitek, ti hogy kerestek, nektek milyen csokot meg egykulcsos adót tömött a zsebetekbe a Fidesz, a többiek meg kit érdekelnek. A kérdezőhöz hasonlókat meg talán az egész magyarság érdekli, nem gondoljátok? A kistelepülésen élők is akiknek tényleg csak a közmunka van, a minimálbéresek akik nem tudnak egy lakást sem összehozni a családalapításhoz, de még az albérlet sem megfizethető ezért sorra hagyják el az országot, a rokkantak akiket egészségesnek nyilvánítanak, a devizások akiket a kormány intézett el a forintmutyival, a beteg szeretteiket ápolók akiknek semmit nem ad a kormány, a betegek akik meghalnak az egészségügyben mert nincs pénzük magánrendelésre. Vannak akiket veletek ellentétben ők akkor is érdekelnek ha mondjuk nekik nincsenek filléres gondjaik. Merthogy szeretik az országukat és az ország 9millió magyarból áll, nem 1millió fideszesből.
2018. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

"Miért gondoljátok, hogy az akinek nem tetszik a mai magyar nyomorúság az maga is szegény és csak azért emeli fel a hangját a kormány undorító munkája ellen?"


A kérdés arról szólt, hogy már romániában is jobban lehet keresni, mint nálunk, amit tényekkel cáfoltunk, hogy miért nincs így.

Ilyenek vagytok ti RTL híradón kihipózott agyú gondolkodásképeteken büdös komcsik.

2018. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%
#14 Senki nem vitatja hogy nincs igazság abban is amit te írsz. De most a kérdésről és a videóról van szó mindkettő tele hazugsággal csúsztatással. Meg nézted egyáltalán?
2018. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az ilyen orbán kaliberű srácokat a románok kivégezték. Több politikusuk börtönben is rohad. Nem csoda, hogy soha nem fogjuk utolérni őket.
2018. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a kérdésre fogok válaszolni, csak kapcsolódik.


Pont pár hete számoltam ki egy hirdetés alapján, hogy a Lidlben 8 órás eladóként 30 ezerrel keresnék többet, mint jelenleg több éves gyakorlattal rendelkező pedagógusként. A friss diplomás tanárok fizetése további 50 ezerrel kevesebb, tehát összesen 80 ezerrel.

A múlt héten láttam két hirdetést szalag-/szerelőmunkára, mindkettőnél céges buszjárat viszi a dolgozókat; az elérhető nettó az egyik helyen (Pest megye) egy műszakban 200 ezer, plusz napi egy étkezés; a másik helyen (Nógrád megye) három műszakban 250 ezer. Lehet, hogy ebben vannak túlórák is, nem tudom. Csak azért megdöbbentő, hogy egy sima egyműszakos munkarendű, képzettséget nem igénylő munkával egy 16-18 éves is dupla annyit kereshet, mint egy 22-23 éves kezdő tanár bárhol az országban, mivel a közalkalmazotti bértábla ugyanúgy vonatkozik Budapestre is, mint mondjuk Karancslapujtőre vagy Kőszegre.

Szóval szerintem erősen cégfüggő, hogy ki, hol és mennyit keres az országban.

2018. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Van valamennyi rálátásom a romániai helyzetre, mivel a Tiszteletesünk felesége erdélyi (Szatmárnémetiből származik) meg tavaly voltam kint pár napot eltölteni abban a régióban.

Román gyárban legfeljebb valamelyik nagyvárosba keresnél többet, mint Budapesten. Viszont hiába keresnél többet, ha többet is kellene fizetned. Útdíj, stb.

Vidéki részekre mennél ott meg a gatyád rád menne az autó szervízelésére. Nem azért, mert olyan drágán dolgoznának kint az autószerelők, hanem sok helyen olyan állapotban vannak az utak. Nem a kátyúkkal van a gond, hanem konkrétan sok helyen mai napig nincs leaszfaltozva az út és csak földutak vannak. De olyan földutak, hogy kisebb autók simán elakadnak benne. Ne ilyen lakatlan területekre gondolj, ahol a kutya se jár, hanem rendes településeken vannak ilyen állapotban az utak.

A korrupciót meg se említem. Bármit idejében elakarsz intéztetni biza a zsebedbe kell nyúlnod.

De az se bizonyítja jobban, hogy kint baromira nincs jobb élet fizetéseket tekintve, hogy sokan Erdélyből Magyarországra jönnek Teológiát tanulni és Magyarországon választanak lelkészi munkát, mivel itt többet megkapnának, mint kint sok munkával.

2018. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!