Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyeselnél egy olyan változta...

Helyeselnél egy olyan változtatást Magyarországon, hogy a kormány a katolikus egyház helyett inkább a református egyházat támogassa, az ország függetlensége és szabadsága érdekében?

Figyelt kérdés

Jelenleg Magyarországon a Katolicizmus a legterjedtebb vallás, ennek azonban csak az az oka, hogy a mélyen katolikus Habsburgok azt anno ránk eröltették az Ellenreformációkor.


A 16. században, amikor megalakult Németországban az Evangélikus és a Református vallás, Magyarország volt az egyik első ország, ahol hatalmas sikernek örvendett a Protestantizmus, és az ország 90%-a református lett.


Sok hazafias, Nemzetet maga előtt tartó történelmi alakunk is Protestáns volt. Pl. a kurucok nagy reformátusok voltak, Petőfi evangélikus volt, Arany pedig református.


Véleményem szerint azért jobb a protestanizmus a katolicizmusnál, mert nem Rómából vezérli a Pápa, hanem kevésbé központosított, lehetővé teszi egy valódi nemzeti egyház létrejöttét, ráadásul nem azt propagálja, hogy Rómához való hűséggel, nemzetet félredobva készülődjünk a túlvilági életre, hanem azt, hogy higyjünk Isten megváltó kegyelmében, és ebből a hitből következően legyünk emberségesek másokkal és dolgozzunk keményen ebben az életben, az igaz hit eredménye pedig a siker az életben. A bűneink saját lelkünkben való megbánásával szabad a tér a gondolkodásra, fejlődésre, és változtatásra ebben az életben.


Mostanában Ferenc Pápa hatalmas nyomást gyakorol a katolikus Lengyelországra és Magyarországra elveivel, és a hívő katolikusokat a nemzeti érdekek ellen hangolja. Amerikában is a 19. században nagyon gyanakvóak voltak az emberek a mélyen hívő katolikusokkal szemben, mert úgy tartották, hogy szívük mélyén nem a hazájukhoz, Amerikához hűségesek, hanem Rómához.



Mit gondoltok erről az ötletről? Jobb lenne, ha Magyarországon a legtöbb keresztény inkább protestáns lenne?



2018. júl. 31. 01:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nagyon is . Ennyi . Jó lenne . Én nem vagyok vallásos . Vagyis nem imádkozom minden nap de sokszor néha elmegyek templomba . De szerintem jó lenne
2018. júl. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

A kormanynak nem kellene tamogatnia egyik vallast sem. A vallas - barmelyik vallas - maganugy, az egyhazakat a hivoknek kellene eltartaniuk, es az allamnak nem lenne szabad beavatkozni egyik vallasba sem (kiveve, ha mondjuk eroszakossagra, buncselekmenyekre uszit az adott vallas).

Szoval en azt tamogatnam, hogy a kormany NE tamogasson egyetlen vallast sem.

(Romai katolikus vagyok, es nagyon nem szeretem, hogy a templomokban politizalas folyik, valasztasok elott a papok megmondjak, hogy kire kell szavazni. Isten partfuggetlen...)

2018. júl. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Akkor inkább támogassa az iszlámot, ott egáltalán nincs egyház, így sokkal függetlenebbek lehetnénk.
2018. júl. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

"Istennek, ami Istené, császárnak, ami a császáré!"

Helyesnek tartanám, ha az egyházak és az állam teljesen külön működnének.

.

"valódi nemzeti egyház"

Ez mi?

"Magyarok istene" csak a mondásban van.

Furcsa is lenne a világ, ha minden nemzet csak és kizárólag a saját istene egyházát támogatná.

2018. júl. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ez mi?"


Egy olyan egyház, amiben kint van a templomban a magyar zászló, az istentiszteleten eléneklik a Himnuszt, és ami magának dönti el, hogyan viszonyul politikai kérdésekben a keresztény tanításhoz, nempedig a Pápa dönt erről Rómában.


Nem egy olyan egyház ami "Bűnt kiált, ha szabadságát védi az ország!"

2018. júl. 31. 06:12
 6/16 A kérdező kommentje:

"Romai katolikus vagyok, es nagyon nem szeretem, hogy a templomokban politizalas folyik, valasztasok elott a papok megmondjak, hogy kire kell szavazni. Isten partfuggetlen..."


Akkor remélem az sem tetszik, hogy Ferenc Pápa azt mondja, hogy engedjük be a migránsokat...

2018. júl. 31. 06:19
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Inkább azt támogatnám,hogy tartsa el az egyházakat a híveik!


Amit az egyházaknak adna,azt meg mondjuk inkább költse a hajléktalanság megoldására,ha már annyira zavarja őket.

2018. júl. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Brutális sületlenségeket hordasz össze kedves kérdező.


Magyarország hivatalos vallása? ja hogy nincs mert vallásszabadság van.


Akkor most az a gondod hogy az adófizetők pénzét csak egyféle csillámfalloszláma imádatára költik nem minden vallás imádatra?


kb 20-25 EZER istenség van az emberiség történelmében de nyugodj meg a te téveszméd az egyedüli igaz :D

2018. júl. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Olyat nem lehetne esetleg, hogy a 21. században szekuláris állam legyünk végre, az egyházakat pedig ne pénzelje az állam?
2018. júl. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehetne,hogy az ateista adófizetők pénzét értelmes dolgokra költsék mondjuk?
2018. júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!