Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tanítanak Magyar történe...

Miért tanítanak Magyar történelmet az iskolákban?

Figyelt kérdés
Mert ugye általában azok foglalkoznak magyar történelemmel akik politikusok, vagy valamilyen módon politikával foglalkoznak. De akkor miért nem egyetemen tanítják ezt, és miért általános és középiskolában? Miért kéne szent istvánról, vagy kossuthról tanulni? Ha valaki akar akkor foglalkozzon velük, de miért kötelező?
2018. aug. 3. 20:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
sőt, miért tanítanak magyar irodalmat? énekórát? vagy úgy egyáltalán akármiit?
2018. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

mert ez az identitás része, hogy tudod ki volt szent istván meg kossuth lajos


persze a liberális oktatásmodellben minél kevesebbet tudsz annál értékesebb vagy (mert annál naivabb vagy)

2018. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Hogy az emberek jobban átlássák a jelenben folyó eseményeket, összefüggéseket találjanak és tanuljanak a múlt hibáiból. Szóval mondhatjuk hogy a történelem oktatás Magyarországon sikertelen.
2018. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

magyar történelem, Szent István, Kossuth.


Úgy látszik, nyelvtant nem tanítanak. De valakinek nincs is rá szüksége. Közmunkásnak jó leszel így is.

2018. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

#2

Ezúttal sem lehetett kihagyni a lipsizést, igaz?

2018. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Úgy látszik, nyelvtant nem tanítanak. De valakinek nincs is rá szüksége. Közmunkásnak jó leszel így is."


Szándékosan írtam így a provokáció kedvéért. De ezzel ellentétben a kérdés nem provokáció, és nincs benne semmi libsi attitűd.


"sőt, miért tanítanak magyar irodalmat? énekórát? vagy úgy egyáltalán akármiit?"


Nem is akkora hülyeség mint amekkorának elsőre tűnik.


"mert ez az identitás része, hogy tudod ki volt szent istván meg kossuth lajos"


De pont ez az, hogy senki sem tudja hogy kik ők (pár érdektelen tényt leszámítva) hiába "tanították nekik". Persze nyilván akinek ez a tudás az identitásának a része az tudja, de én nem is róluk beszéltem.


"Hogy az emberek jobban átlássák a jelenben folyó eseményeket, összefüggéseket találjanak és tanuljanak a múlt hibáiból. Szóval mondhatjuk hogy a történelem oktatás Magyarországon sikertelen."


Igen ez világos. Ezért tettem fel a kérdést. Lehet hogy többet tudnánk a világról ha kevesebbet tanítanának. Mellesleg arra is megtaníthatnának, hogy nem kell annyira komolyan venni a történelmet.

2018. aug. 3. 21:07
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

"Szándékosan írtam így a provokáció kedvéért. "


Imádom ma már erre hivatkoznak. Mondjuk olyan kérdező még szerintem nem volt itt, aki beismerte volna, hogy hibát vétett.


"Nem is akkora hülyeség mint amekkorának elsőre tűnik."


Szerintem sem, sőt töröljük el az iskolát. Akkor az lehetsz amire otthon megtanítottak, ha a szüleidnek volt idejük megtanítani írni és olvasni akkor tudni fogsz, ha volt pénzük számítógépre, akkor tudni fogod használni. Persze az egyetemek legyenek fizetősek, hogy ne csak úgy járjon az oktatás.


"Lehet hogy többet tudnánk a világról ha kevesebbet tanítanának. Mellesleg arra is megtaníthatnának, hogy nem kell annyira komolyan venni a történelmet."


Miért tudnának többet? Én egyetemen gazdaságinformatikát tanultam mégis sok mindent tudok történelemből, mert utána olvasok. Az emberek nagy része nincs elzárva a tudás elöl.


Mégis hogyan tanítanád ezt? Amikor én iskolába jártam senki sem kényszerített és monda, hogy tanuljad a történelmet, mert ez a mindenség.

2018. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%
legalább ha azt írtad volna miért tanitanak történelmet.. akkor azt gondolnám nem szíveled a tárgyat és nem átod értelmét. de nem, te kihangsúlyozod a magyar részt.. na ez a provokáció
2018. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Ezt kb. mindenre rá lehet sütni hogy miért nem csak azoknak tanítják egyetemen akik azzal akarnak foglalkozni. Az általános iskola és gimnázium célja nem az hogy szakbarbárt képezzen belőled (=aki egy dologhoz ért), hanem sok témáról tudjál keveset. (Még ha az nem is tűnik kevésnek amikor tanulni kell...)

A másik célja meg hogy megtanulj tanulni. Adott egy szöveg mondjuk Kossuthról, a sejtek felépítéséről, vagy bármiről, abban át kell látnod az összefüggéseket, és rá kell jöjj hogy mi fontos belőle. Enélkül a képesség nélkül egyetemen soha nem tudnál egy több száz vagy több ezer oldalas könyv alapján levizsgálni.

2018. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Na remélem nem kerülsz vezető pozícióba az életed során.
2018. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!