Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezután mindenképpen megéri...

Ezután mindenképpen megéri Romániában munkát vállalni? Komolyan kérdezem nem provokáció!

Figyelt kérdés
[link]

2018. aug. 7. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Nézd, ha Romániában találsz egy olyan állást, ahol jobb fizetést kapsz, mint Magyarországon, akkor igen.
2018. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Románia elnöke Klaus Johannis Úr a tervek szerint magasabb fizetéssel kecsegtetni a Romániában dolgozni akaró embereket.
2018. aug. 7. 13:11
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

A magyar minimálbér még mindig magasabb és szerintem az is marad. Ha ilyen terveid vannak akkor nyugodtan tegyél egy próbát. Lehet, hogy találsz jobb munkahelyet mint idehaza, bár ha külföld akkor én egyértelműen nyugatra mennék, azzal a román helyzet összehasonlíthatatlan.

Egyébként Románia ugyan azzal küzd mint Magyarország. Iszonyat mértékű munkaerőt szipkázott el Nyugat Európa ami igenis hiányzik a gazdaságból. Ezt valahogy pótolni kell...

2018. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha többet fizetnek, miért ne? Én is cseh munkavállaló vagyok papíron.
2018. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes, hogy egyesek örömmel teszik, és hihetetlen lehetőségként fogják fel azt, amit itthon is bármikor megtehetnének, de mégsem teszik, mert túl hiúak hozzá. Nekik ezért Temesvárig meg Salzburgig kell menni.


Londonban dicsőség 8 emberrel lakni 50 négyzetméteren, a helyi minimálbérért mosogatni, most meg majd divat lesz kiköltözni a filléres román vidékre és napi 12 órát dolgozni egy gyárban. És húha! Micsoda gazdagság! Milyen találékonyak vagyunk...

2018. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Érted :DD Amikor londonban van közös elhelyezéssel a szállás, az nem munkásszálló mert az proli dolog, hanem accommodation meg hostel :DD.
2018. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
81%
Orbán is ígért mindent... Romániában az utak állapota borzalmas, egézsségügy rosszabb. Ha kitelepedsz akkor maximun. Cluj, Constanca, Bukarest fele... De nem éri meg. Tapasztalatból mondom.
2018. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bulgáriát leszámítva lassan bármelyik EU-s országban megéri. Amúgy a keleti határ mentén sokaknak más lehetősége sincs. Vagy elmegy napszámba 400 forintos órabérért vagy akkor átjár ahol megkeres 160-180-at alsó hangon.
2018. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

"Londonban dicsőség 8 emberrel lakni 50 négyzetmétert"


Mondjuk ez nekem is tetszik :D

Némelyik ismerősöm úgy jön haza látogatóba, mintha egyenesen Hollywoodból jönne promózni az új filmjét.

Aztán napi 10 órában mosogat egy héten 6 nap.

Cserébe együtt élhet egy rakás semmirekellővel.

De nem baj, mert tudott IPhonet venni.

2018. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ájfont venni itthon is tudna, ha dolgozna. Csak elment inkább a tökét vakarni segélyre. Ott meg muszáj neki, különben éhen döglik.
2018. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!