Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem azt, hogy én a...

Miért érzem azt, hogy én a Gyurcsány kormány alatt jobban éltem? Pedig itt mindenkit azt mondja, hogy Orbán mentett meg minket.

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 04:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
37%

#17

A logioka rossz.

Nem azért mondják a fideszesek, hogy jobban élünk, mert ők fideszesek - hanem azért fideszesek, mert ők jobban élnek a fidesz kormánya alatt, mint előtte!

A "jobban élünk" pedig nem csak forintokat jelent, ezt felejtitek el.

Nem csak a pénz számít, de az is nagyon fontos. Van akinek nem jelent jobb anyagi helyzetet de mégis jobbnak érzi az életét - ahogyan ti meg lehet, hogy forintra egyenleget vonva jobban éltek ugyan, de mégis rosszabbnak érzitek, mert az nem tetszik amilyen környezetben most élhettek.

2018. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
70%
#20: Az nem zavar hogy az oroszokkal kötött hitel feltételei nem nyilvánosak (tehát valószínűleg sokkal rosszabbak), ellenben az IMF-fel kötött hitel feltételeivel?
2018. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%

#13: Azt vágod hogy például hiába nőtt az egészségügyi dolgozók fizetése, ha más illetményük meg csökkent, és így ugyanannyi fizetést kapnak, ami az infláció mellett azt jelenti, hogy idén rosszabbul élnek mint tavaly?

[link]

2018. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
21%

#23

Nem, nem zavar.

Akik meg tudják ítélni, hogy jók-e annak a szerződésnek a feltételei, azok előtt nem titok és szerintük megfelelő. Nekem meg hiába lenne nyilvános, akkor is csak azt a véleményt tudnám alkotni róla, amit azok mondanak akik értik és akikben most is megbízom.

Amúgy a szerződés az erőmű felépítéséről és egy hitel LEHETŐSÉGÉRŐL szól, aminek adottak a feltételei. De az is benne van a szerződsben, hogy egyáltalán nem kell ezt a hitelt igénybe venni. Ki lehet fizetni az oroszokat zsebből is meg másféle hitelből is. Ha van jobb.

Mintha te venni akarnál egy mosógépet és ott lenne az ára mellett (ahogyan lenni szokott mostanában) az áruház által felkínált hitel ajánlata is a havi törlesztőrészlettel. Attól, hogy megveszed azt a mosógépet - vagyis aláírod a szerződést a vételről - még nem voltál arra kötelezve, hogy ki is használd ezt a hitelajánlatot. Fizethetted kézpénzben is meg egy másik hitelből is.

Az imf hitel szerződését ismered? Tudod, hogy pontosan milyen részletei voltak annak a szerződésnek, milyen egyéb elvárások voltak az imf felől a magyar kormány irányában? Hogy mennyibe került pl. az imf-fel való folyamatos kapcsolattartás, az ellenőrzéseik és egyebek, amik eg ilyen hitellel együtt járnak? Mert én azt sem ismerem.

Vagy ismered azt a pontos államháztartási adatsort, gazdasági adatokat és döntéseket, amik miatt az imf hitel felvételére kellett sor kerüljön? Biztos vagy benne, hogy tényleg kellett az a hitel? Hogy nem volt annál jobb?

Majd ha ezeket is mind ismered, akkor megértem, hogy zavar ha a paksi szerződés nem nyilvános.

2018. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
82%
Mint látod, teljesen felesleges a fideszesekkel vitatkoznod, mert teljesen átmosta az agyukat a fideszes propaganda és média.
2018. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
43%
Talán jó adócsaló voltál, most meg nem tudsz -annyit- csalni.
2018. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
8%
Mi nem éltünk jobban. Most élünk jobban és még egyik brancsnak sincs köze hozzá. Persze ehhez tenni is kell, nem 24/7 a gyk-n nyekeregni.
2018. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Az én családom most sokkal jobban él mint akkor.
2018. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!