Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyes-e ha Orbán a gender...

Helyes-e ha Orbán a gender szakot nem a mi adóforintjainkból finanszírozza?

Figyelt kérdés

Mostanában röppent fel egy hír az ELTE gender szakjával kapcsolatban, melyet tévesen úgy értelmezték - szerintem szándékosan - liberális médiumok, hogy Orbán betíltja a gender szakot. Erről több kérdésem is lenne ;


A kormány pár éve elindította közpén a gender szakot, úgy hogy erősen megkérdőjelezhető a gyakorlati haszna eme szaknak. Lehetséges hogy ebben szerepet játszott nyugat európai nyomás, nem tudom. Most pár év után meg akarják szűntetni az állami finanszírozását. Ez számomra őrvendetes, mivel ha jelentős szamunkás hiánnyal köszködik az ország, miközben ilyen büfé szakos diplomásokkal pedig dunát lehet rekeszteni.



KÉRDÉSEiM : 1 - Jó-e ha nem a mi adóforintjainkból finanszírozzák tovább a gender szakot?


2 - Állítanak-e elő valamilyen közvetlen gazdasági hasznot a genderszakon végzők?


3 - Ha olyan fontos ez a szak a liberális ELIT-nek, miért nem finanszírozzák ők maguk, ahogy soros teszi ezt a CEU-val?



2018. aug. 12. 14:08
1 2 3 4
 21/33 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"Az akkreditációs bizottságnak nem az a feladata, hogy az indítandó szak hasznosságát ítélje meg.:-)"


Nem is írtam ilyet. A Bizottság szerint a képzés tudományos háttere biztosított, amivel az EMMI egyetértett. Ezen kívül az, hogy mi hasznos és mi nem, elég szubjektív dolog.

2018. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

# 20/21 Mert elvesztené a komolyságát, sok tehetséges ember inkább nem azt az egyetemet választaná. Az egyetemnek saját érdeke jó szakokat indítani, különben tönkremegy."


- Miért értne kevesebbet pl a matematikus szak, csak mert lenne ufológia is ? Más emberek tanítananák a szakot? Tudsz értelmesen gondolkozni?


- A gender mitől jó szak? Mitől? Most is a közember rajtuk röhög félszemmel pedig sír.


"Ahhhhhhaaaaa.... és te panaszkodsz áltudományokra? Ön-paródia."


- A gender áltudomány. Egyrészt az igazolja, hogy tömény ideológia. Olvasd el a linkem érveit. Másrészt a valódi tudománnyal pl az evolúcióval is teljesen szembe megy !


"Nem. Az egyetem feladata. Az állam beavatkozhat, ha úgy gondolja hogy az egyetem rosszul végzi a dolgát. De ilyen direkt módon nem.Te egyáltalán nem fogtál fel semmit? NEM LÉNYEGES, HOGY HELYESNEK TARTOM-E! Oké? Leírtam csupa nagy betűvel, az segít? "


- Ez demagógia ! Semmilyen érved sincs arra vonatkozóan, hogy mi értelme ilyen szakot indítani, csupán másokra mutogatsz. [link] Megsúgom mások sem tudják megmondani milyen racionális, esetleg tudományos okai lennének hogy ilyen szakot indítanak, akkor már tele lenne a média vele. Az egész csak egy ideológia becsomagolva. Mint a marxizmus...


"Aminek, mint már többször leírtam, nincsen semmilyen jelentősége. Ez akkor is az egyetemi autonómia súlyos sárba tiprása. És ez a baj, önmagában. Nem az, hogy a gender szak megszűnik, hanem hogy az állam visszaél a hatalmával."


- Ha szerinted sincs semmilyen jelentőse a szaknak, a tudósoknak sincs, igazából senkinek sincs, akkor mi értelme indítani pl a mi pénzünkből ?


- Tudom a mindenkori kormány feladata és jogköre, ami a korábbi alkotmányban is benne van, hogy az emberek érdekében, minket szolgálva irányítsák az országot és ami ezzel ellentétes azt szüntessék meg. Mi erre szavaztunk.


Visszakérdezek : Ha titokpáholyokban rájöttek, hogy a legnagyobb ellenfele a globális nagytőkének a családok, mert abban összpontosul a legnagyobb összetartás,szeretet egymás iránt és ez kohéziót nyit a többi ember felé és ezt a lehető legjobban ilyen áltudományos szakokkal lehet megbontani, ami a te véleményed szerint sem jó semmire, akkor nem az a feladata a kormánynak, hogy megvédje a kisembert?

2018. aug. 13. 16:12
 23/33 A kérdező kommentje:

# 21/22 Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:

"Az akkreditációs bizottságnak nem az a feladata, hogy az indítandó szak hasznosságát ítélje meg.:-)"

Nem is írtam ilyet. A Bizottság szerint a képzés tudományos háttere biztosított, amivel az EMMI egyetértett. Ezen kívül az, hogy mi hasznos és mi nem, elég szubjektív dolog."


Az ufológia, asztrológiai képzés háttere is biztosított. Az ufómagazinban,ufószövetségben sok olyan kutató van, aki egész letében ezt kutatta. Pl ott van dr.Egely akinek tuományos fokozata is van ráadásul ismert, akkor miért nem indítunk ilyen szakot ?

2018. aug. 13. 16:14
 24/33 anonim ***** válasza:
93%
Énfelőlem lehet ufológia szak is, amíg külön egyetem tartja, nem az ELTE vagy más neves egyetemek. Ugyanúgy, ahogy a teológia, ahol azon vitatkoznak, hogyan lehet ókori mítoszokból levezetni, mi tetszik egy fiktív lénynek. Ez se komolyabb, mint kis zöld emberkéket kutatni, de igény van rá, akkor miért ne legyen.
2018. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"Most is a közember rajtuk röhög félszemmel pedig sír."


Mert a közembernek - veled együtt - fogalma sincs róla, hogy miről szól a szak.

2018. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"Pl ott van dr.Egely akinek tuományos fokozata is van"


Műszaki hőtanból. De hogy jönnek ehhez az UFO-k.

2018. aug. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

1. A gender szakot nem a kormány indította, hanem az ELTE.


2. A gender szakot nem a kormány finanszírozta, hanem a hallgatók.


3. A gender szak soha nem kapott állami támogatást, kizárólag tandíjas helyekett hirdetett.


4. A gender szaknak épp úgy nincs "közvetlen gazdasági haszna", mint a filozófiának, irodalomtudománynak, teológiának, szociológiának, pedagógiának, zeneművészetnek, színművészetnek, művészettörténetnek, politológiának, pszichológiának, vagy akár a matematikának, különálló szakként.


5. A tudományok, tudományágak, tudományterületek értelmének fokmérője soha nem a KÖZVETLEN gazdasági haszon, hanem a közvetett társadalmi, gazdasági, kulturális, tudománytörténeti, kutatási "haszon", amely nem azonnal termel gazdasági hasznot a társadalomnak, de hosszú távon gazdasági előnyökkel is járhat, ha kutatásait az ALKALMAZOTT tudományok sikerrel hasznosítják.


6. A gender studies egy ELMÉLETI, LEÍRÓ TUDOMÁNYTERÜLET, amely az alkalmazott szociológia számára kínálhat hasznos tudományos eredményeket. Egy ELMÉLETI tudomány sosem ugyanolyan "hasznos" közvetlenül, mint egy alkalmazott tudomány, de az alkalmazott tudományok nem létezhetnének elméleti tudományok nélkül.


7. Az ELTE és a CEU genderszakát is az adott egyetemek szenátusai indították, az állam ILLETÉKES szervei pedig elfogadták és akkreditálták. Ezek az illetékes szervek az Országos Akkreditációs Bizottság és a Felsőoktatási Tervezési Testület.


8. A szak BETILTÁSÁVAL az állam átlépte hatáskörét és a jóízlés határát egyaránt, megsértette az egyetemi autonómia, a tanszabadság alapelveit és az illetékes tudományos és állami testületek tekintélyét, Európában példátlan precedenst teremtve.


9. A szakot eddig sem a mi adóforintjainkból finanszírozták, ugyanis nem volt államilag támogatott szak. Kizárólag azok a "liberális" vagy nem liberális hallgatók finanszírozták, akik tandíjuk ellenében hallgatói voltak.


10. Ha már a CEU-t említetted, nyilván tisztában vagy vele, hogy a magyar kormány a szakot A CEU-N IS BETILTOTTA, holott ott sem államilag támogatott, hanem tandíjas a szak, ráadásul egy magánegyetem tartja fenn, magánpénzből.


11. A CEU a szak betiltását követően csak amerikai diplomát adhat a végzősöknek, magyart nem. A végzősök így EU-n kívüli diplomával fognak rendelkezni, amit külön akkreditáltatni kell (kérdés, hogyan fog eljárni az akkreditációs bizottság, ha a szaknak nem lesz megfelelője Magyarországon).


12. A gender studies NEM ALAPKÉPZÉSES, hanem MESTERKÉPZÉSES szak mindkét egyetemen, azaz nem alapdiplomát kínál, hanem mesteri fokozatot, a továbbtnulás részét képezi.


13. Az egyetemi képzés három lépcsője közül az alapképzés általános ismereteket kínál, a mesteri egy tudományágon belüli mélyebb ismereteket, a doktori pedig a saját kutatás és oktatás képességére készít fel, a tudományos közösség teljes jogú tagjává avat.


14. A gender studies a SZOCIOLÓGIA tudományterülete, tehát teljesen normális, hogy egy - lehetőleg szociológia - alapdiploma megszerzése után MESTERI tanulmányok keretében lehessen foglalkozni vele.


Egyéb sületlenség?

2018. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nagyon helyes. Az én adómból ne genderezzen itt senki!
2018. aug. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
73%
Akkor az én adómból meg ezt a sok idióta egyházat nem szeretném fenntartani, ha már választás kérdése.
2018. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
70%

# 28-as, ne beszélj hülyeségeket!


1. Eddig SEM a te adódból "gendereztek" a diákok, hanem A SAJÁT PÉNZÜKBŐL vagy diákhitelükből. A szaknak EDDIG SEM VOLT ÁLLAMI TÁMOGATÁSA, kizárólag önköltségen lehetett tanulni mindkét egyetemen, tandíj ellenében.


2. A CEU egy MAGÁNEGYETEM, amiben nemcsak ez, de egyetlen más szak sem a te értékes adóforintjaidból működik, hanem magánpénzből.

A maffiakormány mégis BETILTOTTA OTT IS a genderszakot, így csak amerikai diplomát kaphatnak, magyar (egyben európai uniós) diplomát NEM.


A kormány ORSZÁGOS SZINTEN tiltja be a szakot, így sehol nem indulhat ilyen szak.


Az adód eddig is biztonságban volt, jó mélyen Mészáros Lőrinc zsebében, vagy az MNB pártalapítványaiban veszítette el közpénz jellegét.


Szóval egy forint adó sem ment Gender szakra.


De az elmebeteg kormányotok milyen jogon tiltja meg (!!!), hogy bárki a SAJÁT PÉNZÉN tanulhasson gendertudományokat, ha akar??????

2018. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!