Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs magyar a világ 500...

Nincs magyar a világ 500 legjobb egyeteme között. Ennek mi az oka?

Figyelt kérdés
Iráni, brazil, dél-afrikai és mexikói egyetemek is megelőzik a magyarokat, a környező országokról nem is beszélve. A magyar felsőoktatás a harmadik világ szintjén van. Hogy jutott ide?

2018. aug. 16. 12:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

"- a végzett diákok és tanárok által szerzett Nobel-díjak Fields-érmek számát;"


Közismert, hogy hazánk a világon a legelső az egy főre eső Nobel-díjasok számával, szóval a "kutatás" ferdít -.-


A világelső a Fasori gimnázium lenne

2018. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

A kutatás egyetemeket hasonlít össze, nem gimnáziumokat. Sajnos hazánk mindig elüldözte a tehetségeit, tudősait, lángelméit, ezt a szép magyar hagyományt folytatja a mostani kormány is (lásd: Akadémia megtámadása, szakok betiltása, Lex CEU, stb.).


Sajnos az ő NOBEL-díjaikkal már más egyetemek büszkélkednek, és azokhoz számolódik is be, ahol végeztek.


Ellenben a Szegedi Egyetem - és ez valóban a rendszer torzítása - sok rangsorban sokáig előzte a nála valójában már jobb képzést nyújtó egyetemeket, mert Szentgyörgyi Albert Nobel-díját a mai napig beszámítják nekik, hiszen NOBEL-díjasként az egyetem első rektora volt.

2018. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
45%

Ahhoz hogy legyenek cikkek, Nobel-díjak, stb, kutatások kellenek, ezek ALAPKUTATÁSOK, amikhez sok-sok pénz kell, a jelenlegi kormány pedig kifejezetten ellene van ezeknek, és egyre kevesebb pénzt biztosít rá. Ilyen egyszerű!

Ha nincsennek, vagy csak gagyi kutatások vannak a hallgatók továbbállnak, nem szereznek PhD fokozatot, nem mennek el kutatni, mert nem éri meg. Az egyetemek egy idő után nem nagyon tudnak majd mit felmutatni. A baj nem az, hogy "rosszak" lennénk, hanem hogy lefele megyünk teljes gőzzel...

2018. aug. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%
Elég cudar helyzetben van a magyar felsőoktatás, de azért nem ennyire. Lehet alig néhány, de azért van világszínvonalú egyetem itt is. Persze a folyamatosan csökkenő állam támogatások miatt kétséges, hogy meddig. Az se segít a helyzeten, hogy az egyetemi tanárok, Phd-t végzők nevetségesen kevés pénzt kapnak.
2018. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
35%

Nem egy nyamvadt lista határozza meg, hogy jó-e az adott egyetem vagy sem. Nyugati, orosz, stb. egyetemekkel nem is fognak a hazaiak sose versenyezni, mivel nekik annyi pénzt osztogatnak, amivel sokszor már tényleg nem tudnak mit kezdeni.

USA egyetemeit például fel se vettem volna a rangsorra, mivel az olyan, mintha egy amatőr rövidtávú futóversenyen az győzhetne csak, aki hozza Usain Bolt eredményét. Ott annyi pénzt elkérnek az egyetemi hallgatoktól, amiből persze, hogy több kutatást, stbt tudnak pénzelni, ezáltal az ilyen listákon előrébb kerülni.

ELTE is elkérne félévente milliókat, nekik is lenne egy rahedli pénzük kutatásokra.

2018. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
52%
20-as én még talán az egészégügyit is hozzátenném mert az oktatás jó és a magyar szakemberek is elég keresettek külföldön
2018. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem az egyetemi rangsorok a fontosak, azok csak igazolják azt, amit a mindennapokban is érzünk: NEM FONtOs az oktatás, pláne a felsőoktatás a kormánynak.


Elvonják az Akadémia pénzét, megtámadnak egyetemeket, betiltanak szakokat, stb. Világos: ez nem fontos nekik.


Mi fontos?


Fontos a sok stadion, a kisvasút, a fociakadémia. Meg persze a Rolex óra, a Gucci tásk, anyuka disznóhízlalsája, a kicsi lánykánk mobiltelefonja, amit a terrorelhárítással kerestetünk (!), apuka bányája, a kicsi vejünk világítástechnikai üzlete, a TV2, a trafikok, a magyar föld, az MNB pártalapítványai, amelyekben "a közpénz elveszti közpénz jellegét"...


Az oktatás nem fontos, talán inkább ellenség, veszélyforrás. Ezt mindenki érzi, és minden tisztességes, patrióta magyar embert zavar!

2018. aug. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!