Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs magyar a világ 500...

Nincs magyar a világ 500 legjobb egyeteme között. Ennek mi az oka?

Figyelt kérdés
Iráni, brazil, dél-afrikai és mexikói egyetemek is megelőzik a magyarokat, a környező országokról nem is beszélve. A magyar felsőoktatás a harmadik világ szintjén van. Hogy jutott ide?

2018. aug. 16. 12:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%

Jah, annyira szar, hogy egész Európa sorban áll a magyar mérnökökért meg sorban nyerik a diákok a versenyeket.

Nem szar, csak nem felel meg a pontozásnak, amit befleseltek.

2018. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%

Ha benne lenne egy magyar egyetem a jelenlegi formájában, akkor az azt jelentené, hogy nagy bajok vannak a világban a felsőoktatással.


Valószínűleg azért nincs, mert nem aktuális, elmaradt anyagot oktatnak, sok időhúzó tölteléktantárggyal.

2018. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Kérdés, ki és hogyan pontoz... Mitől "jó" egy egyetem?
2018. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 October15 ***** válasza:
39%

Attól jó egy egyetem, hogy az adott szakon a tudományág haladásának megfelelően oktatnak. A magyar egyetemekre ez nem igaz. A BP-i egyetemek persze kisebb lemaradásban vannak de ez relatív a lemaradás az bizony számottevő.


Ettől még az egyetemeken nincsenek rossz oktatók csak hát az oktatási rendszer szemétre való.

2018. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

Az egyetemek értékelésénél azt is nézik, hogy mekkora pénzösszeggel gazdálkodik, stb.


Ezért van az hogy egy orosz turisztikai magánegyetem "jobb" mint a BME.

2018. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Hat szempontból vizsgálták. Mint például:


- a végzett diákok és tanárok által szerzett Nobel-díjak Fields-érmek számát;

- a sokat idézett kutatók számát;

- a Nature és a Science magazinban megjelent cikkek számát;


Az szerintem nem nézik mennyi pénzből gazdálkodnak.

2018. aug. 16. 13:00
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

A magyar egyetemi oktatók döntt többsége fényenévekre van attól, hogy a Science-ben publikáljon (pláne, hogy sok tudományterülettől ez igen távol áll), ettől még lehet jó oktató. Ez így nagyon elitista megközelítés.


Ezek a listák sosem mérnek jól, de ez akkor végképp nem.

2018. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 October15 ***** válasza:
5%
Áh. Ez esetben természetes, hogy olyan országok lesznek a befutók ahol pl az angol tudás elterjedtebb, jobban benne vannak a tudományos vérkeringésben.
2018. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Nyugat európai soros befolyása alatt álló érdekek osztályozzák ezt a listát. Nekik az áll érdekükben, hogy a kormányt lejárassák, nem azért hogy nekünk kis embereknek legyen jó, hanem hogy az ő bérenceik lophassanak itt.
2018. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%
A magyar felsőoktatás nincs a harmadik világ szintjén, nem kell túlozni. A környező országok egyetemei is ugyanúgy le vannak szakadva, mint a mieink, évekkel ezelőtt megírták, hogy ez régiós trend.
2018. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!