Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok az igazi hazafiak?...

Liberálisok az igazi hazafiak? És a konzervatívok a hazaárulók? Felcserélődtek a szerepek?

Figyelt kérdés
Magyarország népessége fogy ezt mindenki tudja és már-már olyan átlagban van a család/gyerek, hogy visszafordítani és 2,1 főle emelni nagyon nehéz lenne vagy nem is lehetséges már, erre a liberálisok hívnnának a hazánkba külföldieket ((főként közelkeletről, olyan területekről amelyekkel régebbről még a honfoglalás idejéből kapcsolatban voltunk)), hogy velük egyenlítsük ki a deficitet, a konzervatívok akik ,,védenék" a hazánkat nem engednék és inkább hagynák, hogy fogyjon a magyar mintsem hogy a régi testvéreinkkel ,,szövetkezzenek", kérdem én, hát nem hazaáruló az a kereszténykonzervatív aki inkább hagyná elveszni Árpád hazáját mintsem hogy, élne egy-egy sandnlggerrel együtt? Mi a fontosabb kérdezem én az egyén vagy az ország?
2018. aug. 18. 10:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
"Ki a fontosabb kerdezem én az egyén vagy az ország?" Normális esetben, mindkettő az kellene hogy legyen.
2018. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem cserélődött fel semmi. A hazaáruló, éppúgy nem "szinonimája" a liberálisnak, mint a hazafi, a konzervatívnak. Es soha nem is volt az.
2018. aug. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
29%
Tizenkilenc ha tanultál volna történelmet vagy legalább ismernéd a konzervatív gondolkodókat - ha már az ideológiáról vitatkozol - akkor tudnád hogy soha nem beszéltek arról, hogy visszafele kéne haladnunk. Arról beszéltek, hogy lassú kiszámítható haladás kell, és bizonyos értékeket megőrizni. Például a család, vallás, hazaszeretet, közös történelem, kultúra. Ezek nélkül nincs nemzet. Nem is értem miért dönt valaki úgy hogy ezek közül bármelyiket tagadná? Nem szereti a családját, nem örül neki hogy van aapja, anyja, nagyapja, stb? nem szereti az otthonát, nem szereti a keresztény európai értékeket, mint a megbocsátás, tisztesség, becsület, stb stb? Megtagadnád a hősöket, akik ezért a nemzetért haltak meg 48-ban, 56-ban, megtagadnánk Árpádot, aki ide vezetett minket? És ezek helyett választanál példának túltol liberalizmust, ahol az embernek se becsülete, se méltósága, erkölcsöket hírből sem ismer, egyre inkább pusztulóban a család, jobbra balra kefélnek, nincs összetartás, ha van egy probléma a kapcsolatban inkább keresnek mást, mint hogy javítsanak rajta, most már azonos neműek is dughatják egymást, sőt sok helyen gyereket is fogadhatnak be, akiből aztán biztos nagyon egészséges lelkülető ember lesz.... ez kell nektek? Ez a nagy haladás? :D Akkor gratulálok, haladj csak errefele. De én nem akarok, és aki józan ember senki sem.
2018. aug. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, természetesen tudom, hogy az IGAZI konzervativizmus számos értéket produkál, és inkább viccnek szántam a visszafelé haladást.


Ettől még igaz, hogy a magyar konzervativizmus a történelme során mindig gyanúba keveredett, ugyanúgy, ahogy a magyar baloldaliság is, sajnos. Sok nagyszerű képviselője volt, de sajnos folyamatosan fertőzték szélsőjobboldali és elnyomó eszmék.


Mivel a magyar konzervatív jobboldalt a szélsőjobb, a baloldalt pedig a kommunizmus árnyékolta be folyton és ejtette fogságába, ezért igazán megbízható tiszta eszmeként a magyarság történetében a liberalizmus állt leginkább a nemzet szolgálatában.


A konzervativizmus egyébként megengedi a haladást és fontos szerepet tölt be abban, hogy megőrizze a nemzet számára fontos értékeket (azaz a haladás során ne öntsük ki a fürdővízzel a gyereket is).


De azért a modern demokratikus eszméket, a Tizenkét pont óta a liberalizmus produkálta Magyarországon.


Számomra aa liberaalizmus bizony nagyonis patrióta mozgalom, hiszen ki szereti és szolgálja jobban a nemzetét, mint aki mondjuk fel akarja szabadítani honfitársait a jobbágysorból, de nem azért, hogy proletárdiktatúrát építsen velük, hanem hogy szabad polgártársaivá emelje őket?


Számomra a liberális Kossuth, a liberális Deák Ferenc vagy a szintén liberális Wesselényi Miklós a magyar történelem legfontosabb alakjai és példaképei.


Ezért is tartom mérhetetlen aljasságnak a liberalizmust valami nemzetromboló , kártékony ideológiaként beállítani, mint ahogy sokan próbálják manapság.


Nem kellene elfelejtenünk, mennyit köszönhetünk ennek az eszmeáramlatnak. Többek között azt is, hogy itt most szabadon beszélgetünk...

2018. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#24

A liberaizmust, a valódi liberalizmust illetően igazad ven.

Pontosan ezért nem értem, miért nem kéred számon azokon, akik magukat ma liberálisnak nevezik, hogy miért is tették pont az ellentétét a valódi liberális eszméknek, miért árulták/ják el és miért keltik olyan rossz hírét azzal amit tesznek, miközben magukat iberálisoknak nevezik.

Mert miattuk van olyan rossz híre a liberalizmus eszméjének.

2018. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Számonkérem, és a liberális szavazók is számonkérik.


Magyarországon minden közvélemény-kutatás szerint kb. a lakosság 20%-a liberális, de az egykori SZDSZ-re 5-6% szavazott, a mai, Fodor Gábor-féle Magyar Liberális Pártra meg kb. 0,5% se szavazna, ha elindulna külön.


A liberális szavazók nem hülyék, és nem kell rájuk kenni amit egyes politikusok műveltek liberalizmus címén az elmúlt évtizedekben (megjegyzem, kábé ugyanilyen galádul élnek vissza a jobboldaliság, a konzervativizmus vagy a baloldaliság fogalmaival is sokszor a magyar pártpolitikusok).


Nem a Magyar Liberális Pártot védtem, én sem vagyok a szavazója, liberális létemre. Én a liberalizmusról mint ESZMÉRŐL és a liberális emberekről beszéltem.


A liberális emberek háromnegyede már akkor elfordult az SZDSZ-től, amikor Horn Gyulával és az MSZMP-utódpárttal összeálltak, akkor zuhantak egyből 20%-ról 10% alá, majd még lejjebb és lejjebb, míg el nem tűntek teljesen.


Szóval hagyjuk a liberális pártokat, mert senkit sem érdekelnek, a liberálisokat sem.


A liberalizmus viszont igenis egy ÉRTÉK, hasznos eszmeáramlat, amire szükség volna a magyar politikában.


Én személy szerint nagyon szomorúnak tartom, hogy a magyar választók mintegy 20% politikai hontalanként szavaz ide-oda, hol jobbra, hol balra, mert évtizedek óta nincs egy igazi liberális párt, ami össze tudja fogni őket és képviseli a liberalizmus valódi eszméit.


Igazából már rég szükség volna egy, a romániaihoz hasonó Nemzeti Liberális Pártra, amely visszatér a liberális alapelvekhez, a kisebbségi és egyetemes emberi jogok védelméhez, a személyes emberi szabadság képviseletéhez, miközben nemzeti elkötelezettségű marad.


Szerintem a legtöbb liberális szavazó már rég vár erre.


Egyébként meg nem a marihuána legalizációja vagy a melegek örökbefogadási joga a legégetőbb probléma liberális szemmel. Bizonyos témákkal nem kell a kedélyeket borzolni egy olyan társadalomban, ami egyszerűen nem érett még meg ezekre a témákra.


Bőven volna ezeken kívül is mit elérni, a valódi sajtószabadságtól, a kiegyensúlyozott közszolgálattól kezdve a fékek és ellensúlyok rendszerének visszaállításán keresztül, a nemzeti kisebbségek parlamenti képviseletén át a vallásszabadság visszaállításáig (ne az állam mondja meg, mi egyház és mi nem!), a szabad gazdasági verseny visszaállításáig (ne politikai alapon osztogassák a trafikokat, földeket, állami pályázatokat, tendereket, hanem a legjobb pályázó nyerjen) stb.


A melegek jogai egyelőre rendben vannak, ha szétnézünk a térség államai közt, nem állnak rosszul: Romániában, Bugáriában és sok szomszédos államban a bejegyzett élettársi kapcsolat sem adott, itt ez egyelőre egy fontos megvalósítás, amivel egy időre meg kellene elégedni, majd kb. egy évtized múlva érdemes visszatérni a következő lépések megvitatására (legyen-e polgári házasságra is lehetőségük vagy sem).


A meleg probléma kicsit túl van tolva, hiszen a gyakorlatban a házassággal egyenértékű bejegyzett élettársi kapcsolatra, egymás utáni öröklésre van joguk, és a valóság az, hogy de facto örökbe is fogadhatnak, csak nem lehet "közös" felügyelet alatt hivatalosan a gyerek. De egy meleg pár mindkét tagja nyugodtan fogadhat örökbe egyedül, ha akar, és a gyakorlatban nevelhetik közösen.


Egyelőre nem a melegek közös gyámságának kérdése a legégbekiáltóbb emberi jogi sérelem Magyarországon, hanem mondjuk a családon belüli erőszak (kicsit túl sok nő esik keresztül a vak komondoron mifelénk), a nők jogai és a bérhátrányuk (azonos munkáért kevesebb bér), a hatalmas esélyegyenlőtlenség, kicsi gyermek kortól, el egészen a fizikai szintű gyermekéhezés és gyermekszegénység problémájáig, az Akadémia függetlensége, az oktatás szabadsága, az egyetemi autonómia és a tanszabadság megsértése.


Én a migránsok problémáját sem tolnám túl. Be kell látni, hogy ez egy népszerűtlen dolog Magyarországon, amit nem kell erőltetni.


Bőven van közel egy millió őshonos roma az országban, akiknek az integrációja várat magára már vagy néhány évszázada, egy liberális pártnak is fontosabb probléma kell legyen, mint a nemlétező bevándorlók érdekvédelme.


A bevándorlókkal kapcsolatban meg szerintem egy nemzeti liberális párt annyit kell elmondjon, hogy persze, emberként kell velük bánni, nem lehet éheztetni a hivatalos menedékkérőket, de közülük csak valódi menekülteket szabad befogadni és csak annyit, amennyit az ország megbír gazdaságilag és szociálisan.

És egy dologban nem lehet vita: tényleg tiszteletben kell tartaniuk a törvényeinket.

Aki idejön, annak egy felesége lehet, zéró tolerancia a családon belüli erőszak kérdésében, csador, burka betiltva: kulturált keretek között szabad vallásgyakorlás megengedett, de öltözködésben, viselkedésben, jogkövetésben az őshonos európai muzulmánokhoz kell idomuljanak: monogám házasság, női egyenjogúság, egész testet és arcot elfedő vallási viselet tilos, maximum normális fejkendő.


Meg kell érteniük, hogy európai muzulmán nő ÍGY néz ki: [link] vagy maximum így: [link]


De SEMMIKÉPPEN sem így: [link]


Akinek ez nem smakkol, nyugodtan szedheti a sátorfáját. Európának éppen hogy a LIBERÁLIS értékeit kell megvédenie, azaz aki hozzánk szeretne csatlakozni, szépen fel fogja dolgozni, hogy attól a perctől kezdve, hogy európai földre lépett, a felesége vagy a lánya többé nem a tulajdona, és ha akként bánik vele, akkor a hatóságok vagy a gyámügy fogja tőle elvenni őket.


Ez ilyen egyszerű, nincs rajta mit vitatkozni.


Ráadásul a mi országainkban a kereszt állami szimbólum, az államunk címerének része, rajta van a Szent Koronán, akinek nem tetszik, ne nézze, de ez a helyzet.


A mi kultúránkban eszünk disznóhúst, ha pedig valakinek nem tetszik, akkor menjen egyházi vagy privát iskolába, vagy kérjen vegetáriánus menüt, de nem fogjuk huszonnyolc magyar gyereket leszoktatni a pörköltről, a hurkáról, a zsíroskenyérről meg a tepertőről azért hogy egy muszlim gyerek lelki világát ne kavarjuk fel.

Az osztálykiránduláson pedig szalonnát sütünk, ha nem tetszik, anyuka csomaolhat szendvicset külön a gyereknek.


Nem ezek a legnagyobb problémáink, és ebben nem szabad engedni szerintem sem, éppen a klasszikus liberális értékek védelmében.


Viszont az orosz közeledést, az illiberális Putyinnal, az iszlamista Erdogannal és a kínai kommunistákkal való puszipajtáskodást azonnal be kell szüntetni, ez ellen egy nemzeti liberális párt is fel kellene emelje a szavát.


Nem cseresznyézünk egy tálból olyanokkal, akik saját országaikban lábbal tiporják az emberi jogokat, a sajtószabadságot, a szólás és gyülekezés szabadságát, a vallásszabadságot, a nők jogait, a kisebbségi jogokat, stb.


Nemcsak akkor kell erkölcsösnek lenni, amikor arab migránsokról van szó, hanem akkor is, amikor kínai komcsikról vagy török, orosz zsarnokokról!


Az illiberális országokkal való kapcsolataink nem mutathatnak túl a szigorúan gazdasági kapcsolatokon, a számunkra szükséges kereskedelmen, de megengedhtetlen a politikai közösség, barátkozás, diplomáciai pucsítás velük szemben!


Egy ilyen, klasszikus liberális értékeket felvállaló pártra szívesen szavaznék, és végre úgy érezném, nem vagyok hontalan politikailag...

2018. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Liberálisok az igazi hazafiak?"


Nem ezeket a senkihaziakat kellett volna megkérdezni, inkább a jobbikot!

2018. aug. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#26

Már nagyon-nagyon régóta kívánom, bár lenne egy olyan liberális párt ami ilyen módon gondolkodik és politizál, mint ahogyan te itt most leírtad.

Nagyon sok szavazójuk lenne. Én nem, bármilyen sokban egyetértek a nézeteiddel, sokban viszont nem, de rengeteg más ember.

Azonban mindaddig amíg ti, valódi liberálisok hagyjátok, hogy a liberális jelzővel visszaéljenek és magukat olyanok hirdessék A liberálisnak, megpróbálva megsemmisíteni, kizárni mindenki mást aki másképpen gondolkodik, addig az emberek bizony őket fogják liberálisnak gondolni és ők fogják minősíteni a liberalizmust.

Szükség lenne, hogy a véleményedhez hasonlóan gondolkodók ott legyenek egy rendes képviselettel a parlamentben, mert akkor lehetne értelmesen beszélni, vitatkozni kérdésekről a mostani nácikommunistazsidócigány a zorbán, meganincsdemokrácia hülyeségek helyett.

De helyettetek más nem hozhatja létre ezt a politikai közösséget, a valódi liberálisok képviseletét, netán pártját.

2018. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves Takács Zs5, tudom, hogy alapvetően igazad van. Csakhogy. És ez a "csakhogy" egy nagyon-nagyon-nagyon hosszú felsorolás lenne arról, hogy miért nem kedvez a politikai-társadalmi környezet Magyarországon annak, hogy tiszta szándékú emberek létrehozzák a saját pártjaikat, vagy akár csak ki merjék nyitni a szájukat.


Tudom, hogy ezt ti, fideszpártiak, nem szeretitek ezt elismerni, de tény, hogy Magyarországon veszélybe kerülhet az egzisztenciád, állásod, családod egzisztenciája, ha a kormány ellen kapálózol (bizonyos területeken és munkakörökben legalábbis).

És az is tény, hogy Nyugaton ez egyáltalán nem így van, ott olyan törvények tiltják a politikai, világnézeti elköteleződés, mint elemi állampolgári jog gyakorlása miatti diszkriminációt a munkahelyeken, amelyeket BE IS SZOKÁS TARTANI!


Itt repülsz, ha politikailag nem vagy megbízható, vagy legalább néma, "ne szólj szám, nem fáj fejem" alapon.


Hidd el, sok más liberális értelmiségihez hasonlóan (itt a liberalizmust megint az értékrendre értem, nem lévén a liberális pártok szavazója) én magam is sokszor elgondolkodtam rajta, hogy talán egyszerűen csak el kellene kezdeni valahol a dolgot: négy-öt emberrel, aztán tíz-hússzal, aztán pár százzal, és ki tudja, talán lenne belőle valami...


Aztán sajnos mindig a gyávaság győzött bennem, ugyanarra jutottam, amire mi magyarok általában: miért pont én kezdjem el? Van tisztességes állásom, nem nagy, de tűrhető keresetem, családom, életem. Kockára akarom én mindezt tenni "pusztán" az elveimért, értékrendemért? Ki tudja, mit kapok érte a fejemre...


Magyarországon hiába van egy-két sosem alkalmazott törvény, papíron, elméletben, ami tiltja, hogy munkavállalókat diszkrimináljanak politikai elköteleződésük vagy párttagságuk miatt, a gyakorlatban mind tudjuk, hogy ezeket senki sehol nem tartja be. A legkevésbé pedig éppen azok, akik megszavazták őket: a jelenlegi politikai elit... :-(


És ne haragudj, de ebben az egészben a jelenlegi kormányzat élen jár. Nem vitatom persze azt sem, hogy a korábbiak is nagyon igyekeztek, szóval nem mondom, hogy a Fidesz föltétlenül rosszabb, csak épp semmivel, egy hajszállal sem jobb az előzőeknél (miközben abban a pózban tetszeleg, hogy más, jobb, pozitív változásokat hozó politikai erő, semmit sem változtatott, sőt, talán rontott is ezen a helyzeten).


Vedd észre, hogy a regnáló politikai elit valójában teljesen összezár a színfalak mögött: egymásból élnek.

Nekik semmi érdekük egy valóban hiteles új párt megalakulása, ezért tűzzel-vassal irtanák, míg egymást -

a habzószájú parlamenti acsarkodások álcája mögött - valójában SEGÍTIK.


Orbánnak pont jó Gyurcsány, Gyurcsánynak pont jó Orbán, mert el tudják adni egymásról, hogy a másik a megtestesült sátán, és kizárólag ők menthetik meg egymástól az országot, mint önjelölt messiások (miközben sokkal jobb volna saját maguktól megkímélniük az országot!).


Ebből aztán mindketten jól élnek, most épp Orbán jobban, Gyurcsány kevésbé, de volt már fordítva is, és azért mindig volt nekik mit az asztalra tenni...


Azoknak a típusú liberálisoknak a létezése, akikről te is, én is rossz véleménnyel vagyunk, a Fidesz elemi érdeke. Belőlük kiváló mumust lehet kreálni, és egy mumus mindig jobb ellenfél politikailag mint egy vitapartner.


A másik dolog, amit szerintem nem veszel észre: hogy épp a jelenlegi kormány számolta fel Magyarországon a VITA fogalmát, minten társadalmi szinten.

Nagyon rózsaszín illúziókat kergetsz, ha azt hiszed, lenne értelmes vita a kormány és egy általam felvázolt (általad is szükségesnek tartott) nemzeti liberális párt között...


Tudod mi lenne?


1. Orbán, ahogy mással, úgy velük sem állna le vitatkozni, egyszerűen átnézne rajtuk, ahogy minden ellenfelén. Hogy valaha is volna egy miniszterelnöki vita mondjuk a tévében, amiben ennek a pártnak a jelöltje összemérhetné az erejét és meggyőzőkészségét a jelenleg regnáló miniszterelnökkel a magyarok előtt, az ugyanolyan lehetetlen, mint ahogy másokkal sem vitázik. Orbán Viktor csak kinyilatkoztat, felülről, mindenkit levegőnek nézve, meg sem hallva mások érveit.


2. Az összes televízióban elhallgatnának egy ilyen új pártot is. Hiába volna - szerintem is - fényévekkel jobb és hitelesebb az összes jelenlegi ellenzéki erőnél, de ugyanúgy nem hívnák be soha a közszolgálati tévébe (M1, M2, M3, M4, M5, Duna, Duna World), rádióba (Kossuth, Petőfi, Dankó, Bartók), sem a TV2-be, sem a Hír TV-be, sem az Echo TV-be, de az a vicc, hogy az egyetlen megmaradt, valamennyire ellenzéki csatornába, az ATV-be sem, mert az meg a jelenlegi ellenzék szekerét tolja.


Hogy jutna el az emberekhez egy ilyen párt a mai Magyarországon? Sehogy!


3. Végül a kormány kommunikációs szakemberei rásütnének valami képtelen bélyeget, akár totális hazugságot (mondjuk hogy Merkel bérencei, vagy Ferenc pápa ügynökei, vagy Soros György bejárónői, akik üregi nyulakat erőszakolnak meg titokban - tök mindegy, hogy mit), és kitalálnának rájuk egy jó erős jelzőt (a'la álomgyilkos), és azzal meg lenne lőve.


Az elképesztő, sosem látott mértékű kormányzati médiatúlsúly mellett folyamatosan alternatív valóságok keletkeznek Magyarországon, és azt visszhangozni kezdi az egész médiabirodalom.


Van ugyanis egy nagy különbség Magyarország és a világ normálisabb része között:


Ha Nyugaton egy miniszterelnök azt állítja egy ellenfeléről, hogy Ferenc pápa ügynöke, aki üregi nyulakat erőszakol meg, és ez nem igaz, akkor a sajtó döntő többségében az lesz a hír, arról szólnak a szalagcímek, hogy A MINISZTERELNÖK MEGTÉBOLYULT, vagy A MINISZTERELNÖK HAZUDOTT AZ ELLENFELÉRŐL. Tényleg.


Ha ezt Orbán Viktor állítja Magyarországon, csont nélkül átveszi az egész kormányzati médiabirodalom, és a sajtó 95%-a azzal a hazugsággal lesz tele, megkérdőjelezhetetlen igazságként tálalva azt.


Aztán hiába perel az illető, azzal max pénzt szerezhet, de a régi hírnevét soha nem kapja vissza, mert mindenkiben a szalagcímek maradnak meg, nem a két soros helyreigazítások.



Engem most így nem ismersz, névtelen vagyok előtted. Gondolom, nem feltételezed rólam, hogy rossz ember vagyok, lopok, csalok, hazudok, Ferenc pápa ügynöke lennék (protestáns létemre), és üregi nyulakat erőszakolnék meg. Én se feltételezek rólad semmi ilyesmit, nyilván.


De hidd el, ha kilépnék az anonimitásból, lenne arcom, nevem és egy hozzám köthető politikai erő, abban a pillanatban rámsütnének valami ilyen képtelenséget ÉS TE ELHINNÉD! És elhinné az összes Fidesz-szavazó, vagy legalábbis a meghatározó részük.


Itt ma attól idegen ügynök valaki, hogy a kormány azt mondja róla. Nem kell hozzá semmilyen bizonyíték, nem kell hozzá semmilyen érvelés. Kinyilatkoztatják és kész.


Orbán viktor bemegy a rádióba egy random pénteken és azt mondja: ezek és ezek az emberek valójában surrogó erdei koboldok. És onnantól ők surrogó erdei koboldok Magyarországon, ha a fejük tetejére állnak, akkor is. Mindegy, hogy egyetlen árva szó nem igaz az egészből, még az is mindegy, ha totál értelmetlen.


Ilyen körülmények között, azt hiszem, folyamatosan CSÖKKEN a valószínűsége annak, hogy valaha is megszülessen az a párt, amiről fentebb beszéltünk. Vagy bármilyen tisztességes politikai párt, tiszta szándékú emberek akaratából.


Ki teszi ezért kockára az életét? Kinek van gyomra ehhez?


Legfennebb olyan embereknek, akik hajlamuknál fogva ingyenélő, megélhetési politikus-alapanyagok, pont olyanokból, akik lejáratták a liberalizmust (és bocs hogy ezt mondom, de a konzervativizmust és a baloldaliságot sem sokkal kevésbé) ebben az országban az elmúlt évtizedekben. :-(

2018. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!