Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Iványi G. szerint éheztetjük...

Iványi G. szerint éheztetjük a migránsokat, de ők visszadobják az elélmiszert, akkor miért adjunk nekik?

Figyelt kérdés

Sokat olvasni, hallani a médiában hoyg Iványi Gábor nagyon aggódik amiatt, hogy nem etetjük a határon a "menekülteket"/bevándorlókat. Úgy érzem irreális nagy médiavisszhangot kap az ezzel kapcsolatos aggodalom. Nem is igazán értem miért, ugyanis szerintem ez csak álprobléma.


Kérdéseim a következőek :


1. A menekültek (már ha lehet így nevezni őket, hiszen törökországba érve már nincs okuk tovább menekülni) jól tudják, hogy nem fogadunk be migránsokat évek óta. Mégis miért jönnek erre, ha tudják hogy hiábavaló?


2. Már korábban az ide érkező migránsoknak adott a kormány élelmiszert és jobb minőségű kristályvizet, mint anno a sajátjaink kaptak hűségben. Nekik mégsem kellett. Dühösen dobták vissza. [link]


Ez nem lehet vita tárgya az ellenézi oldal is lehozta videoval [link]

Akkor?


3. Miért etessük más ország lakosságát, amikor már rég nem menekültek hisz európában nem viselnek háborút ellenük, nincs is miért idejönniük. Miért vonjuk el a sajátjainktól a pénzt, amikor elvileg nekik van elég, hiszen átutazzák egész európát?


4. Miért van tele csúsztatásokkal az ellenzéki média ebben az ügyben?



2018. aug. 19. 15:23
1 2
 1/19 anonim válasza:
36%
Én inkább úgy kérdezném a migránspártiaktól, hogy miért gondolják, hogy a magyar emberek adóforintjait migránsok etetésére kellene fordítani? Miért fontosabb a migráns mint a magyar?
2018. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

"A menekültek (már ha lehet így nevezni őket"


Sokféleképp lehet őket nevezni, de így biztos nem. Maradjunk abban hogy migrant, az egy gyűjtő fogalom és az összes fajta migrantot magában foglalja.


"Mégis miért jönnek erre, ha tudják hogy hiábavaló?"


Azzal az ésszel ami nekik van, mégis mit vársz tőlük? És még ezt magyarázzák is el neked?

2018. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem szabad megbízni volt szadeszosban, ez a tanulság. Nyilván ezer más helyet találhatna a bolygón, ahol ételt osztogathatna, de nem, neki pont ott kell...
2018. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Ha valaki elutazik nyaralni külföldre és baleset éri, megbetegszik és a hatóságokhoz fordul, megkérdezik tőle: No és? Van pénze? Biztosítása?


Alap dolog, hogy biztosítás nélkül nem utazunk külföldre. Pl. mi tavaly Madeirán voltunk és egy kisebb zúzódás miatt dokihoz kellett fordulnunk. Ott is az első dolog, hogy tisztázni kell a fizetés körülményeit, biztosítást stb. Pedig a sziget az EU - hoz tartozik.


Nos, nekem nem kell a rizsa, Afganisztánból, Irakból stb. ide utazni sok pénz. Törökországban már nincs háború. Jó, tudom én, egy menekülttáborban nem irigylésre méltó az élet. De akkor is: miért mennek tovább? Ez felelőtlenség. Arra utaznak, hogy majd útközben etetni fogják őket? Mégis milyen alapon?

2018. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Én is elutaztam Büsszelbe. Elhiszitek, hogy egy görbe kiflit se kaptam senkitől? Asszem fel is jelentem az ENSZ emberi jogi bizottságánál a büdös belgákat. Rohadnának meg.
2018. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Brrrr
2018. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

+ 5. A liberális, baloldali összellenzék szerint a magyar lakoság jelentős része nyomorog,éhezik.


Miért nem osztottak sosem ételt a hajléktalan szállókon vagy a pesti kül(panel)negyedekben - ahol ráaádsul a szavazóik vannak - Ők nem is fontosak ?

2018. aug. 19. 16:00
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Annyi csúsztatással, amennyi a kérdésben van, már nem érdemes azt tárgyalni. Csak hamis eredménye lehet, ahogy a téma is az.
2018. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

"Sokféleképp lehet őket nevezni"

Nem. Megvan a fix definíciója menekültnek és a migránsnak. Előbbi üldöztetés hatására hagyja el hazáját, míg utóbbi nem emiatt. De tetszik vagy sem, de az a magyar is migráns, aki munka, jobb élet reményében kiköltözik külföldre. Hogy ez legálisan vagy illegálisan zajlik-e a szó szempontjából nincs jelentősége.


Kaptak élelmet és vizet, hogy mit kezdenek velük már a saját dolguk. Viszont amit csináltak az a tipikus cirkusz kategória. Valahogy csak a kamerák előtt voltak ennyire elutasítóak. Kapott élelmiszercsomagok a kukákban landoltak, míg sorok kígyóztak a döneres előtt. (bár nem álszenteskedem, én is az utóbbit választanám a májkrémkonzerv helyett)


"4. Miért van tele csúsztatásokkal az ellenzéki média ebben az ügyben?"

Milyen csúsztatás? Mindkét linkelt cikk ellenzéki oldalról származik, mégis lehozták.


5. Megnyugodhatsz osztottak, sőt fideszesek is, de leginkább azok, akik leszarják a politikát. Csupán bármiféle molinóval való reklámozás helyett csak segíteni akarnak a rászorulókon. Függetlenül, hogy Magyarországon születettről van-e szó. Bár szerintem te ilyenen még aligha vehettél részt.

2018. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
4%
Bár már az utolsó döglene éhen.
2018. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!