Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem tudják annyiból kitermelni az élelmiszert mint Amerikában?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet hallani hogy azért ne legyen TTIP mert jönnek a mocsok génmutáns gyümölcsök, stb. De mi miért nem tudunk olyat előállítani annyiból mint Amerika?


Ott ráadás még az alkalmazottaknak is többszörösét kell fizetni, mégis veszélyt jelentene a magyar piacra? Hát miért nem állítunk mi is elő mocskot? Nagyobb hatékonysággal megy a termelése, mindenki maga döntse el hogy a mocsok kaját eszi-e, vagy nem és ennyi.



Az a génmutáns mocsok versenyképes lenne világviszonylatban is a piacon.



2016. okt. 25. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem hogy hogyan olcsóbb pl a spanyol gyümölcs még szállítással is mint a magyar. Ott nincs GMO nincsenek 250 forintos órabérért dolgozó románok aztán mégis olcsóbb.
2016. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

"Az a génmutáns mocsok versenyképes lenne világviszonylatban is a piacon."


A génmódosított növénynek nem csak a méretét módosították. Olyan dolgok is módosulhattak, amelyekről nem tudjuk, hogy módosultak. Akár károsak is lehetnek. De én azt sem értem, hogy miért a szar eladásával akarnád gazdagabbá tenni az országot. Ha nincs pénz, mert ellopják, akkor lopjuk mi is? Ilyen alapon? Nem mocsok árulásával kéne pótolni az elszivárgó pénzt, hanem a pénz ellopását kéne megszüntetnünk.

2016. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne működőképes.

Egyrészt, az hogy mi elfogadjuk a génmódosítást, attól még Európa többi része nem fogja meggondolni magát és végképp nem fogják vásárolni a terményünket. Egyrészt, másrészt tényleg akarunk az USA versengeni? Szerintem már azelőtt kiszorítanának, mielőtt még egyáltalán belépnénk a piacra.


Saját belföldi fogyasztásra talán lenne értelme ezt a módszert alkalmazni, de nincs rá sem politikai, sem társadalmi igény... és sanszos, hogy gazdasági sem.

2016. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Attól hogy nem lopnának nem történne nagy változás, Magyarországnak semmi termelése nincs, a külföldi multik termelnek itt. Kaját is csak azért tudjuk eladni, mert külföldit szinte tilos értékesíteni. Hanem az se lenne.


A világpiaccal szemben a mi élelmiszer termelésünk hatékonysága 0.


Hiába akarsz szembemenni a világpiaccal, elkezdenél gyártani valamit "tervezett elavulás" nélkül, ott mennél tönkre ahol vagy. Francot nem érdekel hogy a tiéd 5x annyit tart, mindenki lexarja mert nem olyan fényes és occsó mint a Samsung.

Élelmiszerrel is ez van. Magyarországon kívül is értékesítenek Magyarországi élelmiszert. CBA-nak vannak ilyen külhoni megfelelőik, labdába nem rúgnak a multikkal. Ez lenne Magyarországon is. Lexarnák az emberek azt hogy tönkreteszik magukat, mégjobban elhíznak, olcsóbb és fényesebb az az alma.



Senki nem él tudatosan (szinte), és te nem védhetsz meg mindenkit attól hogy ilyen agymosott piacbirka legyen. Hiába akarod ezt. Nekem is ugyanannyi frusztrációt okoz ez mint neked 2. hidd el.

2016. okt. 25. 19:40
 5/16 A kérdező kommentje:
"# 3/4 Időpont ma 19:40" nem csak a génmódosított kajára értettem, első ahogy írta, még Spanyolországba is olcsóbban kitermelik a gyümölcsöt mint nálunk. Spanyolok se akkora nagy agyak, hogy Amerikával versengjenek bármibe is, mégis fél Európa azt eszi. Szóval szerintem ez nem annyira lehetetlen mint ahogy elgondolod.
2016. okt. 25. 19:42
 6/16 A kérdező kommentje:
Génmutánsra is, de szimplán maradjunk annál hogy olyan étel ami értékesítésre alkalmas*.
2016. okt. 25. 19:44
 7/16 anonim ***** válasza:

"mindenki lexarja mert nem olyan fényes és occsó mint a Samsung."


A Samsung nagyon jó elektronikai termékeket gyárt, és igen, ha a magyarok gyártanának le hasonlókat, de nem lenne olyan jó, mint a Samsung, akkor én sem venném meg. Ez már évtizedekkel ezelőtt el lett szúrva.

2016. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"nem csak a génmódosított kajára értettem,"


"Szóval szerintem ez nem annyira lehetetlen mint ahogy elgondolod."


Bocsi, de ezt pedig nem tudom értelmezni. Nesze semmi fogd meg jól. Más éghajlat/klíma, más termőföld és más kiindulópont. Konkrétan mit változtatnál a magyar mezőgazdaságban? A génmódosítás még viszonylag konkrét volt, arra tudtunk is reagálni, de erre már nehezebb.

2016. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért ,mert nem engedik meg,hogy jót és olcsot termelj,söt,semilyent nem termelhetsz.monszántóéktól én biztos nem vennék semmit.a " jótékony"hatásuk még nem ütött ki a gmo-s cuccokon de tény ,hogy semmiféle rovar nem eszi viszont az emberekkel megetetik.
2016. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"

"nem csak a génmódosított kajára értettem,"


"Szóval szerintem ez nem annyira lehetetlen mint ahogy elgondolod."


Bocsi, de ezt pedig nem tudom értelmezni. Nesze semmi fogd meg jól. Más éghajlat/klíma, más termőföld és más kiindulópont. Konkrétan mit változtatnál a magyar mezőgazdaságban? A génmódosítás még viszonylag konkrét volt, arra tudtunk is reagálni, de erre már nehezebb.

"


Össze vissza írtam, teljesen igazad van. Szétfolyt amit írtam, és érthetetlen.


De válaszként amit leszűrtem: Azért nem akkora az élelmiszer termelés hatásfoka Magyarországon mint pl. Spanyolországban, mert a magyar termőföld, ékhajlat alkalmatlan élelmiszer termelésre, illetve sokkal nagyobb, nem versenyképes áron képesek csak rá.

2016. okt. 25. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!