Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne megváltoztatni...

Hogyan lehetne megváltoztatni a fiatalok gondolkodását?

Figyelt kérdés

Ne a pénz számítson nekik, hanem a boldogság. Ne menjenek el Magyarországról. Ne a nyugati életszínvonalat kergessék, hanem normális életet itthon egy panelban vagy házban.

Alapítsanak családot, lehetőleg több gyerekük is legyen, 3 gyerek már jó lenne.

Ne rohanjanak az egyetemre, hanem inkább szakmunkások legyenek.

Ne a neten olvassanak mindenféle liberális hülyeséget, hanem egymással és idősebb emberekkel beszélgessenek a kocsmában, templomban, otthon.

Ne mindenféle drága klubba járjanak, hanem otthon tartsanak házibulikat. Ne koktélokat igyanak, meg ne drogozzanak, hanem sört, pálinkát igyanak.

Termesszenek növényeket és tenyésszenek állatokat. Ne dobálják ki ami elromlott és vegyenek újat, hanem szereljék meg. Ne szakembert hívjanak, hanem maguknak szereljenek.


Ha a fiatalok ilyenek lennének már jobban állna az ország, röviden összefoglalva már az is elég lenne, ha a fiatalok nem nyafognának, nem mennének el az országból és nem foglalkoznának az életszínvonalukkal.



2018. aug. 22. 09:09
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
88%

"Be kell vezetni a kötelező sorkatonai szolgálatot."


Aztán attól mi lesz másképp?

2018. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
29%

#10

A jelenlegi eszköz állománnyal? Na ne röhögtess :)

2018. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
88%

"Ne a pénz számítson nekik, hanem a boldogság. Ne menjenek el Magyarországról. Ne a nyugati életszínvonalat kergessék, hanem normális életet itthon egy panelban vagy házban."

Én speciel beleőrülnék, ha egy panelben kéne laknom. A pénz pedig tetszik vagy sem, fontos az ember életében. Abban pedig semmi problémát nem látok, ha valaki zseretne jól élni.


"Alapítsanak családot, lehetőleg több gyerekük is legyen, 3 gyerek már jó lenne."

Szeretnék családot alapítani, de nem szereték kettőnél több gyereket. Miért? Egy, nem biztos, hogy meg tudnék három gyerekkel birkózni, kettő, talán az anyagi helyzetembe se férne bele.


"Ne rohanjanak az egyetemre, hanem inkább szakmunkások legyenek."

Szeretném fejleszteni magam, és az álommunkáimhoz egyetem szükséges.


"Ne a neten olvassanak mindenféle liberális hülyeséget, hanem egymással és idősebb emberekkel beszélgessenek a kocsmában, templomban, otthon."

Egyáltalán nem vagyok liberális. Kocsmába nem járok, mert nem iszok, templomba se, mert atesita vagyok. Itthon szoktam beszélgetni a szüleimmel, máshol a barátaimmal, tanárokkal, külföldi levelezőtársakkal.


"Ne mindenféle drága klubba járjanak, hanem otthon tartsanak házibulikat. Ne koktélokat igyanak, meg ne drogozzanak, hanem sört, pálinkát igyanak."

Én hangulatosabbnak találom a klasszikus házibulikat, mint a klubokat, bár az utóbbiakban is voltam párszor. Alkoholos italokat pedig nem szoktam inni, de nem mindegy, ki mit iszik?


"Termesszenek növényeket és tenyésszenek állatokat. Ne dobálják ki ami elromlott és vegyenek újat, hanem szereljék meg. Ne szakembert hívjanak, hanem maguknak szereljenek."

A termesztés/tenyésztés nem való mindenkinek. Én például pocsék lennék benne, és nem érné meg az anyagi kockázatot. Szeretnék annyi ismeretet elsajátítani, hogy ne kelljen mindenhez szerelőt hívni.


"Ha a fiatalok ilyenek lennének már jobban állna az ország, röviden összefoglalva már az is elég lenne, ha a fiatalok nem nyafognának, nem mennének el az országból és nem foglalkoznának az életszínvonalukkal."

Ennyi miatt nem lesz jobb az ország. Ne foglalkozzunk az életszínvonalukkal??? Ezt te komolyan gondoltad, vagy buta vagy?


Én szándékozom elmenni az országból, de persze nem tudom mennyi időre, sok mindentől függ. Ez alap, a fiatalok, én legalábbis biztosan kalandozni vágynak, új helyeket, új kultúrákat, új embereket megismerni. Ez egy jó mentalitás, nincs mit rajta változtatni.


17/L

2018. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
71%

"Tehát összefoglalva: hogyan lehetne visszahozni a kádári időket? Sehogy. Az a vonat már elment."


Ahogy szétnézek az országban, nem olyan biztos az. :D

2018. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
67%

"A kérdező nyilván nincs tudatában, hogy már rég nem a 60-70-es éveket írjuk, hanem a 21. században élünk :)"


Ezt úgy körülbelül az ország 75-80%-áról elmondhatjuk sajnos.

2018. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
24%

#14

Látsz reprezentatív felmérést valahol, hogy létezik össztársadalmi igény a kádárizmusra? :)

2018. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
68%

"Ha a fiatalok ilyenek lennének már jobban állna az ország"


Az biztos. :D Majd amikor 80 év múlva elrepül felettünk egy román űrbusz, ami iskolásokat visz kirándulni a Holdra, majd mi integetünk nekik innen lentről a disznótorból, seggrészegen a pályinkától, szaros gumicsizmával a lábunkon.

Ejj, de jó lesz! :D

2018. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
24%

'Ezt úgy körülbelül az ország 75-80%-áról elmondhatjuk sajnos.'


Tényleg? Mert volt itt 90-ben rendszerváltás, amiről mindenkinek kellett értesülnie, kivéve, ha az isten háta mögötti, kis eldugott helyen éldegélt.

2018. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
68%

"Látsz reprezentatív felmérést valahol, hogy létezik össztársadalmi igény a kádárizmusra? :)"


Nézd már meg, hogy a három legtámogatottabb pártunk milyen. És ők kapták a szavazatok 80%-át.

2018. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezőnk nem igen reagál a válaszokra, de ennek nyilvánvaló oka van: majd' összeszarja magát a röhögéstől.
2018. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!