Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tesz semmit az...

Miért nem tesz semmit az állam a fiatal orvosokért?

Figyelt kérdés

Hónapok óta patthelyzet van, mivel a kormány intézkedései miatt nem lehet közalkalmazottakat felvenni, akik meg mentességet adhatnának ez alól, nem csinálnak semmit. A rezidensek meg várnak arra, hogy dolgozhassanak. Hol van ilyenkor a kormány vagy a minisztérium? Hol vannak azok, akik a választások előtt fűt-fát ígérgettek? Miért nem tesz senki semmit?


[link]



2018. aug. 22. 10:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

#9-10

Neked is tudom ajánlani: próbáld ki egyszer, milyen lehet az, ha komoly betegség esetén senki nincs a közelben, aki helyrehozzon.. :)

2018. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

Igaz, hogy a halálomat majdnem a háziorvosnak köszönhetem, de az életem is orvosok mentették meg.

A fizetésük egy vicckategória. Legalább kéne annyit keressenek mint egy felcsúti 6 osztályos bugrista-orbánista focista....

2018. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
9%

Hát azért tesz... itthon ingyen kitaníttatja őket, ők pedig külföldre mennek 3500 eurós kezdőfizetésért :D


Elég nagy támogatás ez :D

2018. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%

#9

"Én egy fillért nem adnék nekik."

Dehogynem.

Abban a pillanatban, hogy beteg lennél te vagy egy szeretted. Mindenedet odaadnád ha az kellene a gyógyuláshoz (vagy azzal el lehetne érni a gyógyulást, sajnos nem mindig megvásárolható az egészség, az életbenmaradás).

2018. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Manka68 ***** válasza:
84%
Azért nem tesz senki semmit, mert aki tehetne, az magánintézménybe jár, és nem érdeke, hogy a jó orvosi ellátás mindenkinek elérhető legyen. A cikket elolvastam. A régi dolgokhoz szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy akkoriban minden szakmában a mester mellett tanuló fiatalt inasnak hívták, tehát a cseléd elnevezés nem lóg ki a sorból. :-) Az pedig hogy nőként egy normális szakmában nehezebb boldogulni, sajnos a mai napig is igaz minden nem kifejezetten "női" szakmára. :-( Ezeken túl kell lépni, és nem szabad feladni. A hierarchia mindenhol megvan, külföldön ugyanúgy, egyéb szakmákban ugyanúgy. Én sem a főnökeimmel ülök egy asztalnál az ebédlőben. :-)A kezdő fizetéshez nem igazán tudok hozzászólni. Biztosan jóval kevesebb, mint az eu többi részén, de az euban a takarítók is jóval többet keresnek mint itthon. Az árak viszont nem különböznek, sőt! Sok dolog itthon többe kerül, mint bárhol máshol. Ezért megy ki mindenki aki teheti. Komoly baj van az egészségüggyel, és az oktatással. A jelenlegi kormánynak nem érdeke, hogy helyreállítsa ezeket. :-(
2018. aug. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%
Kevesen tudják, de 2014-ben kikerült az alkotmányból az alanyi jogon járó egészségügyi ellátás. Már adó formájában fizetjük a hozzájárulást, amiért a kormány ad valamilyen ellátást. Mint a rendőrság, vagy tűzoltóság esetében. Ilyen háttérrel pedig nincs szükség komoly orvosi háttérre, elég lesz az itthon maradottak munkája is.
2018. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!