Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazhatnak olyan...

Miért szavazhatnak olyan emberek akik azt se tudják felsorolni, hogy az elmúlt 4 évben mely pártok ültek a parlamentben? Szerintem a szavazati jogot politikai alapismeretekhez kellene kötni.

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 09:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

#7 "...azt viszont nem tudja, hogy kivel járna jobban valójában"


Mert te akarod megmondani?

2018. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11 Az is jobb lenne, ha én mondanám meg, de nem erre gondoltam, hanem hogy csak azok dönthessenek, akiknek van fogalmuk, miről döntenek és mit választanak.
2018. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
Biztos vagy benne, hogy neked van erről fogalmad, #12-es?
2018. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#12

Akkor nagyon szűk lenne azon réteg amelyik szavazhat.

Amúgy ki döntené el, hogy mi számít elégséges ismeretnek, megfelelő szintnek?

Kérdező:

Egyszerű az oka, ez az általános szavazójoga már megvan az embereknek. Bármi korlátozás a szavazójog elvételét jelentené akár csak 1 embertől is, ezzel a jogállamiság sérülne.

Az alap feltevés, hogy jó lenne ha minimális ismeretekkel rendelkeznének a szavazók, az tényleg reális, én magam is támogatnám. De már azt elmeszelte az alkotmánybíróság (ha jól emlékszem ez a fórum volt), hogy annyit elvárjanak a szavazópolgároktól, hogy ne a szavazás napján döntsék el, hogy akarnak-e szavazni, hanem hetekkel előtte és regisztráljanak egy választási névjegyzékbe. Pedig ehhez csak annyit kellett volna tudniuk, hogy akarnak-e szavazni vagy sem.

Ha most lehetne bevezetni az általános szavazójogot, akkor elő lehetne írni, hogy aki először menne szavazni, annak előtte kelljen valamiféle tanuságot tennie arról, hogy legalább azt tudja itt nem királyság van. De amikor már joga van szavaznia annak is aki szerint királyt fognak választani, akkor bármi elvárás már az ő szavazati jogának elvtele lenne.

De persze beszélni lehet a dologról, csak értelmesebb lenne az oktatás részévé tenni (amúgy a történelem oktatásában benne is van, még ha nem is az aktuális parlament összetétele, de a minimális politikai ismeret) és szorgalmazni, hogy ezután az első szavazók előre részesüljenek alapvető ismeretekben, akár egy online kitölthető tesztes oktató feladatsorral, akár egy-két órás oktatással szóban, mikor felvennék őket a szavazói névjegyzékbe.

2018. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

“Semmiféle különleges tudás nem szükséges azon kívül, hogy a szavazópolgár tudja, hogy ő kit szeretne látni érdekei képviselőjének.”


Mondjuk ehhez nem árt, ha legalább azt tudja, kik közül választhat.

2018. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

#13 Abban biztos vagyok, hogy az átlagembereknél jobban tudom.

#14 Egyetértek abban, hogy a szavazójog korlátozásával a jogállamiság sérülne, azonban én nem hiszem sem a jogállamiságban, sem a demokráciában. Teljes demokrácia sosem lesz - hála istennek, teszem hozzá, mivel az emberek buták, nem tudják, mi a jó nekik. Sokkal jobb egy olyan diktatúra, ahol a diktátor valóban szem előtt tartja az országa érdekeit.

2018. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azért, mert a szavazás a bizalomról szól. Hogy kiben bízik meg valaki, hogy helyette beleszóljon az ország ügyeibe.

Nem kéne politikai alapismeretekhez kötni, az emberek tudják, látják, hogy a választható jelöltek közül ki milyen ember. Megérzik azt is, hogy őszinte-e vagy sem.

2018. szept. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Nem kéne politikai alapismeretekhez kötni, az emberek tudják, látják, hogy a választható jelöltek közül ki milyen ember. Megérzik azt is, hogy őszinte-e vagy sem."

Ha így lenne, akkor az elmúlt 28 évben nem azok kerültek volna kormányra, akik.

2018. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18

Amikor csalók kerültek hatalomra, akkor már a kampányban csaltak. A fiatal első szavazók pedig még nem tudták. Ezen az alapon inkább a fiatalok egy részét kéne életkor alapján kizárni a szavazásból.

De azokból a csaláson eldöntött szavazásokból, és a külföldi érdekű kormányokból is lehetett tanulni, a jövőre.

2018. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz csalás, hogy elhülyítsék az embereket. Sajnos ez ellen nincs ellenszerünk. Éppen ezért a létező legrosszabb rendszer a demokrácia.
2018. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!