Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik több évig éltek/élnek...

Akik több évig éltek/élnek külföldön, és a kint töltött évek után Magyarországra visszatértek (akár csak néhány napra, akár hosszabb időre), azok milyen változásokat tapasztaltak Magyarországon (ha tapasztaltak)?

Figyelt kérdés

Jobb lett szerintetek az ország, vagy rosszabb?

Élhetőbbnek tűnik most Magyarország, mint amikor elhagytátok?



2018. aug. 25. 16:02
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

Mindig a gyerekkori, tinikori emlékek élnek bennem. A gondtalan idők, a rengeteg haver, buli, a jó kaják, lángos, mikor az ember felszabadult a fővárosba, vagy a Balatonra, Szépasszonyok völgyébe, Hajdúszoboszlóra, volt élet mindenütt, az a bizonyos "magyar feeling" lehetek akárhol, nem kapom meg. Imádom! Illetve csak imádtam, mert ezek már mind a múlté. Szarok a kiflik, zsemlék, kenyerek, sorra zárnak be az éttermek, mivel szerintem abszolút a pénzre hajtanak, de a minőség az kritikán aluli, ezzel szemben nyílnak meg a szutyoknál szutyokabb hamburgerezők, pizzázók, amik még a mirelit szintjét sem érik el. Zacskós kakaónak már vegyszer íze van, lángos sületlen, és fosok tőle. Utak kritikán aluliak. Hiába van szinte 10 méterenként kuka, szemetesek a városok, falvak. Budapest mocskos, büdös. Vannak olyan nagy városok, amiknek még strandjuk, mozijuk sincs. Szórakozóhelyek vidéken egyenlők a nullával. Iskolák, kórházak kritikán aluli állapotban vannak. Falvak, városok örülnek ki, 18 éves kor után lépnek le a fiatalok, az én szülővárosomban konkrétan huszonéves embert már nem is látni. Az emberek rendkívül mogorvák, egy sorba állásnál is a kasszánál a panaszkodást, zsörtölődést hallani. Minden egyes alkalommal izgatottság tölt el, hogy na végre pár hétig Magyarországon lehetek, de végig görcsölöm, mert egyszerűen már nem érzem jól itt magam. Olyan az egész ország, mint a filmekből ismert kis amerikai bányász városok, ahonnan mindenki a kiutat keresi, mert nem akar a szülők sorsára jutni, és egy bányában megrohadni. Fuldokolni lehet ebben az országban. Nagyon sajnálom, mert nekem régről tényleg baromi jó emlékeim vannak. De itt olyan szintű változás kell a fejekben, ami soha nem fog eljönni. Mai tizenévesek nagy részén is ugyanazt az attitűdöt látom, mint magamon, vagy a nálam idősebbeknél. Meg úgyis lelépnek innen. Nagy számban tudnak legalább angolul, internet által kitárult a világ előttük, nem kajálják be a sok bullshitet, ami a szülőktől, tanároktól, tévéből kapnak.


Rövid válaszom: sokkal rosszabb lett az ország. Szerintem 2004 után az Eu-hoz csatlakozás után indultunk meg rendesen a lejtőn, minden szempontból.

2018. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

2 éve élek külföldön, idén hosszabb időre látogattunk haza a nyáron.


Tapasztalatok:

-Az árak iszonyatosan felmentek az elmúlt pár évben, Pesten egy kicsit is színvonalasabb helyen egy hambi 1500 és maga a kaja nem is nagy szám

-A utak állapota egyszerűen csapni való, régen sem volt jó, de szerintem egyre rosszabb

-Rengeteg a lefingott autó, köztük olyanok, amelyeknél csodálkozom, hogy hogy mentek át a műszakin: régi dieselek vastag füstfelhőt eregetve stb.

-Rengeteg az agresszív sofőr, rengetegen telefonálnak vezetés közben

-Nagyon sok a flegma, bunkó kiszolgáló, boltos, ügyintéző

-Látok egy fajta általános igénytelenséget: pl.: csomó helyen, ahol az utóbbi 10-20 évben épültek családi házak nincs rendes út, közvilágítás, illetve csomó ház van csapnivaló állapotban, veri fel a gaz meg a szemét, nem csak vidéken még Budapest elővárosaiban is

-Budapest külsőbb kerületei sok helyen vállalhatatlanul néznek ki: szemét, gaz, tönkrement utak, rossz állapotú házak

-Szinte mindenki akivel találkoztunk felhozta a "Németországban biztos megesznek a migránsok" témát, ami azon túl, hogy nem igaz elképesztően idegesítő


És hogy haggyak valami pozitívat is:

-Főleg Budapesten, de máshol is egyre több a külföldi multi, ami felnyomja a fizetéseket, így az ismerősök elmondásai alapján a fizetések nagyot nőttek

-Egyre több színvonalas hely nyílik


Az az igazság, hogy mi úgy mentünk ki, hogy gyűjtünk pénzt és 5-6 év után, ha úgy áll a helyzet visszajövünk és veszünk egy házat valahol, így őszintén reméltem, hogy arra jövünk haza, hogy javul a helyzet, de összességében sajnos nem ezt tapasztaltuk és jelenleg nem tudok olyan helyet mondani az országban, ahol szívesen vennék házat és ez anyagilag elérhető is. Így elképzelhető, hogy bukik ez a tervünk és kint maradunk. Ami annyiból kár, hogy a barátaink és a családunk természetesen hiányoznak.

2018. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 readymix ***** válasza:
52%
# 7/12 Takács Zs5 ... és ebből állt az egész életük. Bővített újratermelés, nyitás a világra, utazás, szórakozás? Mao.-on a vidék-város, szintén klasszikus szakadék riasztó. Nem csak tárgyi, szemmel látható tekintetben. Szánalmas infrastruktúra, max. látványberuházások. Természetesen ettől még lehet rendezett egy porta. Régen úgy hívták ezt, hogy tisztes szegénység.
2018. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

#10

Nem ezt mondtam és te is tudod jól. Azt mondtam amit leírtam.

2018. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14%

readymix

Nem tudom miért olyan bonyolult feladat az egyszerű szöveg megértése.

"ez azt jelenti, hogy egy átlag 50-60 éves (vagy még öregebb) nem képes az ingatlanját felújjítani, szigetelni, tetötcserélni... Egész életét ledolgozta de képtelen az ingatlanjára költeni évente rendszeresen."

Ez volt a felvetés.

Erre én válaszoltam egy konkrét példával, hogy szerintem nem így van.

Érdekes, hogy ha konkrétan tudom, hogy két nagyon kis jövedelmű ember és a hozzájuk hasonló szomszédaik, más rokonuk képes volt a házat rendszeresen karban tartani, gázt bevezettetni, csatornázást elvégeztetni és ebből levonom azt a következtetést, hogy nem kizárólag a bevétel függvénye hanem az emberek hozzáállásáé, akkor azt nem fogadjátok el. Gondolom mert nem illik bele a képetekbe.

2018. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Takács írta: "...két nagyon kis jövedelmű ember és a hozzájuk hasonló szomszédaik, más rokonuk képes volt a házat rendszeresen karban tartani, gázt bevezettetni, csatornázást elvégeztetni..."

Neked elképzelésed sincs arról, hogy mennyibe kerül gázt bevezettetni, csatornáztatni és mind e mellett a házat rendszeresen karbantartani!

Ez még egy normál jövedelem mellett is hatalmas feladat (és lemondás) nem hogy nagyon kis jövedelem mellett!

Nem az a bajom hogy lelkesedsz, hanem az, hogy nincs valóság-alapja...

2018. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
18%

#16

Most írtam le másodszor, hogy TÉNY, megtörtént, erre te meg kijelented, hogy ilyen nincsen? Azért ez már több, mint szánalmas.

2018. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Takács Zs., te mikor és mennyi ideig éltél külföldön, és mikor jöttél haza?

A kérdés ugyanis az ilyen személyeknek szólt, ha nem tévedek!

2018. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%

Takács: a te TÉNYeid közelebb állnak a mese világához mint a valósághoz!

Csak az utcai csonkokra való rákötés százezrekben mérhető, és akkor még nem vettél gázórát, szerelvényeket, csöveket, stb. és még ki sem fizetted a szakmunkát, az engedélyeket, a hitelesítést, a nyomáspróbát és egyebeket. És ez "csak" a gáz...

Mondjuk mi Norvégiában kizárólag villannyal fűtünk, főzünk, holott Ny. Európa egyik legnagyobb gáz-exportőre az ország, de nem szennyezik ezzel a levegőt...

2018. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

#18

1.Ha eddig nem jöttél rá ez egy nyilvános fórum.

2. Nem is a kérdezőhöz szóltam, hanem az egyik válaszíróhoz.

3. Ha zavar hogy ott van, ne olvasd el amit írtam. Ilyen egyszerű.

2018. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!