Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak mit kéne tennie,...

A kormánynak mit kéne tennie, hogy a diákokkal megszerettessék a természettudományokat, többek között a biológiát és a matematikát?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy mit tehet a tanár. De a kormány hogyan tudná ezt elősegíteni? Hogyan tudná elősegíteni a tudományok fejlődését, és hogy a diákok megszeressék a tudományokat?
2018. aug. 27. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kormánynak ugyanazt kell tennie, mint a mákosnudli megszerettetése érdekében.
2018. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ehhez a kormánynak semmi köze. Volt egy biológiatanárom, imádtam az óráit (tudós, kutató volt, annó kb. 20 éve a szegedi tudományos szcénából jött Szombathelyre), és annak ellenére sajnáltam, amikor annó 1999-ben, 2 évvel az érettségi előtt vége lett a bioszoktatásnak, hogy én NEM voltam jó bioszból, érzékem se volt különösebben hozzá, meg kezdeni se akartam vele semmit a továbbtanulás vonatkozásában.


Ebben a TANÁRnak van óriási szerepe, ezen kívül egyetlen perdöntő dolog van, hogy a DIÁKnak mihez van ÉRZÉKE, TEHETSÉGE...

2018. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Hogy valaki mit szeret az adottság kérdése is. Illetve az sem mindegy, hogy otthon milyen példát lát.

Egyébként sok múlik a tanáron, jelenleg nagyon kevés a természettudományt oktató tanár, és gondolom nagy részük nem is igazán jó.

Egyébként nem hiszem, hogy az országnak még több fizikusra vagy csillagászra lenne szüksége.

2018. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
No igen, több olyan tanár kéne, mint Baranyai József, aki egyébként tősgyökeres szombathelyi.🙂
2018. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ez nem a kormány dolga...
2018. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ehhez jó tanárok kellenek. Valamit csinálni kéne, mert egyre terjednek az asztrológia, ezotéria, lapos Föld, meg a többi ostobaság hívei.
2018. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Egy kormány csak egy dologgal tudja az ilyet segíteni: még több pénzt pumpál a természettudományos kutatásokba. Egyébként ez annyira nem is másodlagos, mint amennyire tűnik elsőre. Persze elsődlegesen a tanárnak kell felkeltenie az érdeklődést, na de az az érdeklődés nagyobb eséllyel marad fenn vagy fokozódik, ha a gyerek tudja, hogy ilyen tudással felnőttkorára biztos megélhetése lesz.
2018. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Kormánynak valóban semmi köze ehhez, de a miniszterelnök által kinevezett oktatásügyi miniszternek (ami ma az Emberi Erőforrások Minisztériuma alá tartozik) már annál több.

Továbbá "törvény" szintű módosításokat még mindig a parlament hoz. Így, mivel az ellenzéki javaslatok elolvasás nélkül kerülnek elutasításra, a helyzet megoldása a legnagyobb párt feladata lenne.

Persze ebben segítene, ha a diákok és tanárok javaslatait esetleg meghallgatnák. Esetleg valami szakmai konzultáció folyna. Talán még emlékeztek, elvégre minden évben zajlik diáktüntetés.

2018. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanulmányozd a 1988-92 közötti időszakot. Megtudhatod mi a szerepe egy kormánynak abban, hogy a diákok megszeressék, és mi abban, hogy megutálják.
2018. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!