Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon szeretem a természettud...

BatmanJokerSupermanF kérdése:

Nagyon szeretem a természettudományokat de elképzelni nem tudom (pl hogy hogyan kapcsolódnak az atomok) csak tudom hogy így van. Ez mennyire gátol meg abban hogy profi legyek valamelyikben?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 10:36
 1/8 anonim válasza:
0%
Szerintem eléggé. Ez azt jelenti, hogy nem érted a természettudományokat, csak megtanulod őket.
2017. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Nem kell mindenáron mindent elképzelni. Ha jól le tudod írni, és rutinból megy már, hogy mikor mi történik, akkor van esélyed.

2017. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Ha a molekulamodelleket érted, nem feltétlenül kell tudnod elképzelni, hogyan néz ki valójában.


Abban a méretben a látás szó már úgyis értelmetlen.


Ha mégis sikerül valahogy láthatóvá tenni, akkor a látvány úgyis (elektron)ködbe vész.


[link]

2017. febr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Wadmalac, ezzel az a gond, hogy ez egy statikus kép. Holott közben ez az egész mozog... mondjuk ez a molekula még talán annyira nem, de van olyan, amelyik lötyög, vagy úgy vonaglik, mint egy hernyó.
2017. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
Oké, de legalább látható, hogy az egész gyakorlatilag egy meghatározhatatlan, csak hely-valószínűségekből álló dolog, nem kézzel fogható, körülhatárolt idomokból álló alakzat.
2017. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne zavarjon, hogy nem tudod elképzelni. Nem biztos, hogy más helyesen képzeli el, aki azt állítja magáról, hogy ő tudja. De ha hozzászoksz, és tudod alkalmazni, és a következtetéseid is összhangban vannak mindennel, akkor oké.


"Itt láthatják a táblán a nevezetes Schrödinger-féle hullámegyenletet. Ezt az egyenletet önök persze nem értik.

Én sem értem.

Schrödinger úr sem értette, de ez ne zavarja önöket.

Én ezt majd minden óra elején felírom a táblára, és elmagyarázom, mire lehet használni. Önök pedig majd lassan hozzászoknak.”

Állítólag Marx György ezzel indította a Scrödinger egyenletről szóló előadását.


Mondjuk szerintem ebből a kettőből van frappánsan összegyúrva:

Bohr: Bárki állítja, hogy érti a kvatummechanikát, bizonyosan téved.

Neumann: Egy új elméletet nem megérteni fogsz, hanem megszokni.

2017. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, már majdnem kezdtem lemondani erről
2017. febr. 13. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy távolodunk a saját megszokott környezetünktől, egyre nehezebb elképzelni a dolgokat, tehát egyre kevésbé lehet szemléletes képeket kialakítani.

Ez igaz már a kis méretekre is, ahol pl. már nincsen folyadék, a kohézió miatt. Egy baktériumnak a neki nem tetsző molekulákat gyakorlatilag daruval kell kitolnia magából.

Az ilyen területeken már csak a matematika segít: azt kell jól alkalmazni.

2017. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!