Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek hogy lehet, hogy...

Szerintetek hogy lehet, hogy egy természettudományokat tanuló ember ilyeneket gondol?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanulunk biológiát, fizikát, kémiát. Vannak társaim, akiket tudom hogy ezek érdeklik is, nem is rosszak belőlük. De hogy lehet az, hogy aki ilyen szinten tanul természettudományokat nem hisz sem az evolúcióban, sem az ősrobbanásban? Ez kicsit megrázott. :D
2016. febr. 10. 19:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha jobban belegondolsz, mi is csak azért hisszük ezt, mert nálunk okosabb emberek ezt elméletileg levezették, és ezt tanították nekünk az iskolában. A tudomány nem dogmatikus, így ami nem gyakorlati hanem elméleti része a tudománynak, azt jogod van megkérdőjelezni...
2016. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Persze én ezt tudom, biztos van is, amit nem tud egy átlagember, de azért az olyan dolgok, amik kísérlettel stb.-vel alá vannak támasztva... Egy természettudományokat tanuló embernek fel kéne fognia. Itt most nem az ősrobbanást mondom, vagy az evolúciót, hanem az alapjukat, pl. a csillagokban való magfúziót is megkérdőjelezik, mint az elemeket létrehozó folyamatot. Vagy az evolúciót úgy egészében, mert hogy hamis bizonyítékok vannak, és az olyan leleteket, ami ellent mondana neki eltitkolják: pl. a dinoszaurusz lábnyomban talált emberlábnyomot.
2016. febr. 10. 20:12
 3/19 A kérdező kommentje:

Meg nem értem, hogy a kettőnek miért kell ennyire kizárnia egymást. Én magam nem vagyok vallásos, szóval nem tudom annyira mint mond a Biblia, javítsatok ki, ha rosszat mondok, mert ez most tényleg érdekel. (Amúgy nem vagyok a vallásos emberek ellen, ha ez ad nekik egy pluszt, akkor jó nekik, még az is lehet, hogy a végén kiderül, nekik volt igazuk...)


Na de a lényeg, hogy ha Isten teremtett mindent, miért nem lehetett a teremtésének az eszköze az ősrobbanás? Vagy amikor ott volt a nagy szerves óceán, miért ne kreálhatta volna meg benne ő az élőt? És akkor maximum az nem stimmel, hogy az egész 7 nap alatt történt. De ők nem fogadják el egyáltalán a tudományos tényeket stb., hanem azt mondják, hogy a kettő teljesen kizárja a másikat és a tudományos tények, amiket annak mondanak, azok igazából mind kitalációk, meg hamisítványok.

2016. febr. 10. 20:28
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Mit csodálkozol, amikor mai egyetemistáknak fogalmuk nincs, mikor volt a 2. világháború, vagy hogy hány volt van a konnektorban? Vagy hogy mi történik egy tollal, ha az űrhajós a Holdon állva elengedi. Nézd meg az erről szóló Tomcat-videókat.
2016. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Ja vallásos okok miatt... Gondolhattam volna, de nem jutott eszembe.


Mondd meg nekik, hogy én a gyakorikérdésekről "vallásfanatikusként" üzenem nekik, hogy Mózes első könyve Isten és ember kapcsolatáról szól. Az ókori zsidókat tudniillik ez a kérdés érdekelte, és nem a gének mutációja. Telejsen más kérdésekkel foglalkozik a kettő, úgyhogy ezért is tartom hülyeségnek a vallás - tudomány vitákat. Akik ilyen témákban vitatkoznak, azok vagy a válloshoz, vagy a tudományhoz, de általában egyikhez se értenek...

2016. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igazad van nem tudom mit csodálkozom. :( Csak hát ez nehezebb szak, meg több pont kell, emelt érettségi stb. azt hittem ez szűri valamennyire az embereket, de találkoztam már ennél rosszabbal is..
2016. febr. 10. 20:41
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem veszekedtünk egyébként, tiszteletben tartottuk egymás véleményét. (Bár az egyik lány azért mondott utána egy anekdotát, hogy egy olyan lány mint én megtért és most milyen boldog lett ezáltal... )

Meg én tényleg tiszteletben is tartom, mindenkinek meg van a joga a hithez, és a véleményhez, csak van amit én úgy érzek, hogy azért meg van magyarázva, meg alátámasztva, szóval azt el kéne fogadni.

2016. febr. 10. 20:44
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Az emberek agya nem arra fejlődött ki, hogy egy nagy konzisztens rendszert építsen fel a világról. Mivel egy rendkívül információ szegény környezetben éltek őseink, ezért nem olyasmiben gondolkodtak, mint a fizika, ami egy hatalmas rendszer, hanem kisebb, egymástól többé-kevésbé független rendszerekben. Ezért ilyen az agyunk, egészen pár 1000 évvel ezelőttig semmi szükségünk nem volt nagy logikus rendszerekre.


Lehet valaki jó a természettudományokban, és a vallások területén hihet olyan dolgokat, amik ezeknek teljesen ellentmondanak. Sok kutató tudós van, aki remekül alkalmazza a tudományos módszert nap mint nap, de mivel Isten egy külön kategória, ezért rá nem alkalmazzák ugyanazt. De hogy más példát is hozzak, egy ember lehet hogy fel tudja sorolni a dohányzás minden káros hatását, de mégis cigizik, vagy lehet mondjuk konzervatív, aki mégis támogatja a melegházasságot, pedig az nagyon nem konzervatív dolog.


Az emberek elméje úgy épül fel, hogy sok kis konzisztens rendszerben gondolkozzon, de a rendszerek között ne várjon el összefüggést. Mindez arra vezethető vissza, hogy egy rendkívül információszegény környezetben fejlődtünk ki, így nem volt haszna annak, hogy nagyobb rendszereket is átlássunk az evolúciós fejlődésünk többségében. Hát ez az evolúciós háttere a jelenségnek.

2016. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem valamit félreérthettél és lesarkítva látod a kérdést. Vagy pedig a "vallásos" barátaidnak nincs fogalmuk a hitről.


A lényeg az, hogy a hitnek semmi köze nincsen a tudományhoz, vagyis a hit az nem tudományos kérdésekkel foglalkozik, természettudományos problémákra nem akar választ adni és nem akarja ezeket magyarázni. Ebből következik, hogy pl. az evolúció, ősrobbanás, és a Teremtéstörténet nem ellentétei egymásnak, mert a Biblia nem természeti kérdéseket tárgyal, hanem lelki kérdéseket.


Az a hívő ember, aki ezt nem látja be, eléggé nagy fogalomzavarban van, mert ma már nem 1600-at írunk, a vallásnak nincs szerepe a tudományban. A Bibliát úgy kell értelmezni, mint egy olyan könyvet, amelyben lelki problémákra fogsz választ kapni. Az, hogy Isten teremtette a világot, nem azt jelenti, hogy nem volt ősrobbanás, hanem azt, hogy van valamilyen természetfeletti erő, amiben lehet bízni (bár szerintem ez nem egy öregember a felhők között, szerintem inkább ez maga a szeretet pl.). A biblia a metaforikus történeteivel csak azt sugallja, hogy ez az erő mindenható... De mindegy, ez csak az én értelmezésem, és elfogadom, ha más másként látja.


De aki egy szakfolyóiratot a Bibliával cáfol, az szerintem nem normális, és fogalomzavarral küzd.

2016. febr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%

Én az ELTE-n végeztem fizikusként, és hívő ember vagyok. A hit és a tudomány teljes mértékben összeegyeztethető, még akkor is, ha ez pár begyöpösödött embernek szúrja a szemét.


Egyébként neked személyesen semmi okod nincs arra, hogy az Ősrobbanás elméletét elfogadd, mert gondolom nem fizikára jársz, így semmit nem is érthetsz az elméletből. Az pedig nem vall egy gondolkodó, intelligens emberre, aki fenntartás nélkül elhisz olyan dolgokat, amikhez lila gőze sincs.


Egyébként figyelmedbe ajánlom, hogy az Ősrobbanás elmélet atyja egy katolikus főpap volt.

2016. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!