Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért a kormányt és a...

Sokan miért a kormányt és a politikusokat hibáztatják az alacsony bérekért?

Figyelt kérdés

Szinte mindenki egyből a kormányt teszi felelőssé azért, mert rosszul keres, illetve azért mert hogy mekkora a bérszínvonal különbség külfölddel szemben.

Valóban alacsonyak a bérek és valóban nagy a különbség, de a kormány erről mit tehet? Az csak a minimálbért tudja megszabni, ami azt jelenti, hogy törvény szerint annyi pénz alatt nem lehet senkit foglalkoztatni, de az nem azt jelenti, hogy annyiért KELL foglalkoztatni valakit, csak az alatt nem lehet. Esetleg még annyit tudna tenni, hogy nem engedi be a multikat, de akkor meg munkanélküliség lenne.

A magyar ember alapvetően miért a politikát hibáztatja az alacsony bérekért, amikor a magyar emberek hibája, hogy ennyiért is munkát vállalnak? A munkabérek pedig a kereslet/kínálat szerint alakulnak, tehát ha van aki olcsóbban is elvégzi (márpedig van), akkor miért foglalkoztasson drágábban a vállalkozó vagy a multi? Az emberek a hibásak, nem a politikusok.


2018. aug. 29. 16:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10 ha kicsi sejtésed is lenne (nem kell leírnod hogy van, felesleges) a nemzetközi árufuvarozásról, akkor nem beszélnél butaságokat.

ezzel nem Hakapeszit védem, csak a tudatlanság mindig bántja a szemem.

2018. aug. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ugye Hakapeszi? Gondolom percenként akkor megállsz, míg írsz?"


Gyakran van időm. Várakozás rakodásra, hasonlók. Na, Kresz huszárok ne figyeljenek: egy - egy rövidebb választ vezetés közben is megírok. Vagy dugóban. Hétvégén stb.


Tegnap jöttem haza, 3 hét, 9000 km felett mentem, pedig három hétvégén álltam.

2018. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyébként május óta van okostelefonom, azelőtt havi három hétig gyakorlatilag nem írtam semmit külföldről. Nem volt netem.


Idézz tőlem május előttről választ bármelyik hónap olyan 10. és 30. között!

2018. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem vajon miért nem elég egy villanyszerelőnek a mészáros pajtás által felajánlont 87 ezer forint nettó havi 240 órára, hisz európában is csak 2 milliót keresnek hasonló paraméterekkel...
2018. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!