Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is úgy látjátok, hogy a...

Ti is úgy látjátok, hogy a liberális demokráciának lőttek és inkább egy Kína-szerű rendszerben lesz a jövő?

Figyelt kérdés

Szerintem 100 év múlva egy teljesen új rendszerben fog élni az emberiség többsége, egy olyanban, aminek első pilléreit már lerakta a mi korunkban Kína, és nálunk Orbán is hasonló dolgokat vezet be egyenlőre "illiberális demokrácia" néven.



Most, hogy az USÁ-ban elbuktak a liberálisok, és Nyugat-Európában is egyre jobban elege van a helyieknek a 68-as diáklázadó generációból (akik mára őskövület vén kecskék, kik elszakadtak a valóságtól), mert teleengedték az országot muszlimokkal, és politikailag inkorrekt lett a hazaszeretet és a józan ész, ezeken a helyeken is hamarosan váltás lesz.



Ez az új rendszer szerintem az államkapitalizmus, vagy másnéven korporatizmus lesz. Ennek korai formáival már próbálkozott a 30-as években Mussolini Olaszországa, Hirohitó Japánja, illetve a 80-as évekbeli Japán is.


A rendszer lényege az lesz, hogy hagyományos családi vonalak mentén futó megacégek kezében lesz a hatalom oroszlánrésze, ezeket valamilyen mértékben összefogja és koordinálja az állam, azonban ezen cégek egymással is versengenek az országon belül, illetve egy átfogó állam helyett ezek biztosítják az állami szolgáltatásokat, úgy, mint igazságszolgáltatás, iskolázás stb.


Ebben az új rendszerben a leggyakoribb államformanév az "Állam" lesz, azaz nem "Magyar Köztársaság" meg "Szlovák Köztársaság lesz" hanem "Magyar Állam" meg "Szlovák Állam".


Ez a rendszer nem lesz se liberális, se demokrata. Konzervatív és tekintélyelvű lesz, egyszerre hagyományos és haladó. A dekadenciát és a hülyeséget (pl. meleg felvonulás, SJW-k, túlzott vallásosság) nem fogja megtűrni. Aki pl. nem csak hagyományból és hazafiasságból lesz keresztény, hanem tényleg mindennap azt várja, hogy mikor jön Jézus és emiatt irracionális életet él, azt elmegyógyintézetben fogják átnevelni ateistává vagy "kulturális kereszténnyé". Ezt a kulturálpolitikai vonást a köznyelv egyszerűen csak "hülyeség-ellenességnek" fogja hívni.


Egyaránt fontosak lesznek a nemzeti hagyományok és a nacionalizmus, a család fontossága, de ezek mellett mindent be fog lengeni egy ilyen tudományos-technikás, sci-fis világkép. Modern felhőkarcolókkal, robotokkal, űrhajózás fejlesztésével.


Az emberek vallások helyett a nemzet összetartásában, az emberi ész erejében, és az univerzum rejtélyeiben fognak spirituális értékeket találni.


Az Állam, honfitársaik, és a cégük iránt fognak hűséget érezni.



Mit gondoltok erről a rendszerről? Szerintetek lesz ilyen? Tetszene nektek? Élnétek ilyenben?



2018. szept. 1. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

ez lessz és nagyon jó lessz


semmit nem tehetsz ellene

2018. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

#1


Akkor neked jobb lesz a nacionalista, neofasiszta diktatúra, megkötözöttség, mint a SZABADSÁG???

2018. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

A világunk olyan lesz amilyenné MI tesszük!

ÉN nem akarom, hogy ilyen legyen a világunk, megpróbálom a gyerekeimet is olyanná nevelni, tanítani, hogy nekik se feleljen meg ez a kép. Ha sokan teszünk azért, hogy másmilyen legyen a világunk, akkor olyan lesz - az a valamilyen másféle.

Biztosan nem lesz olyan, mint most, mert más lesz a történelmük, más lesz a lehetőségük, tudásuk és emiatt más emberek lesznek akik alkotják.

De eleve rossz megközelítésből indultál el. Mondtál két szélsőséges állapotot és az egyik helyett, amiről látszik, hogy letűnőben van, csak a másikhoz hasonlót kínálsz fel. Mintha egy kör középpontján állva látnád, hogy a nyugati irány nem jó, akkor csakis délkelet felé lehetne fordulni, semerre másfelé.

2018. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Alain Delon ***** válasza:
67%
Szerintem inkább valami hasznossal töltsd az időd, mint ilyen elrugaszkodott fantáziálgatással.
2018. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem, remélem nem lesz ilyen, nem támogatnám.


Egyrészt, miért kellene nekünk, európaiaknak a Keletet majmolni? Semmi okunk rá, a kultúránk és a mentalitásunk is más. Innen persze sokan romantizálják azt a világot, de öt percet nem tudnának ledolgozni egy kínai gyárban, visszasírnák Európát.


Akik már hozzászoktak a liberális demokráciához, abban nőttek fel, nem akarnak egy ilyen fasisztoid, disztópikus világban élni, legfeljebb azt hiszik, hogy akarnak. Ez legfeljebb fantáziálás, mint mikor valaki a Roxfortba vágyik, és fanfiction-öket ír.


"Az emberek vallások helyett a nemzet összetartásában,"


Megbukott, meghaladottá vált. Mármint nem a nemzet, hanem az a gondolat, hogy a nemzetnek spirituális jelentősége van. Kb. Hitlerrel.



"az emberi ész erejében,"


Szintén megbukott, erre épül többek közt a posztmodern. Az emberi ész nem tud megváltani, határai vannak és erkölcsös sem leszel tőle. A két világháború tette meghaladottá ezt a megváltástant.


"és az univerzum rejtélyeiben fognak spirituális értékeket találni."


Az univerzum rejtélyei meg semmit nem mondanak, mert az emberek 99%-a nem ért a kvantummechanikához vagy a részecskefizikához, márpedig ma ezek jelentik az univerzum rejtélyeit. Azonosulhatatlan.



De most őszintén, szerinted egy kínai melós ezt úgy éli meg, hogy jahj, haza, nemzet, vállalat, előre, dicsőségben, csillogó szemekkel?


Hát baromira nem. Hanem úgy éli meg, hogy 16-18 órában a vérét is kiszívják, és nagy lehetősége van arra, hogy rákos lesz a sz@r biztonsági előírások miatt, vagy elviszi a fekete kocsi.


Ezekben az országokban egyébként a hagyományok pont, hogy haldoklóban vannak, ahol mindenhol máshol is. Kínában pont a kulturális forradalom pusztította el a hagyományok zömét, a japán fiatalok pedig technológiafüggőbbek még az ittenieknél is sokszorosan. Amellett még gyakran életképtelen is, míg a mi fiataljaink legalább párt találni tudnak. Az ő párjuk az Xbox.



Egy olyan világban hiszel, ami nem létezett, és soha nem is fog létezni, de ha bármi megvalósulna belőle, te nyafognál először, hogy vissza a régi rendet. A politikát nem sci-fis fantáziálás nyomán kéne szemlélni.


Nem tudom hány éves vagy, de ez alapján a szösszenet alapján 14 körül.

2018. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Európai államrendeket a kínai rendszerhez hasonlítani felesleges. Kína egy sok nemzetiséges birodalom, amit összetartani is eleve csak fegyveres erőből lehet, már pár ezer éve. Ha a Tienanmen-téri sajnálatos eseményeknél a kínai kormány engedett volna, akkkor Kína helyen 10-15, hadurak és amerikai bábkormányok által felügyelt államocskák lennének.
2018. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tgt ***** válasza:
53%
Kérdező, jól összefoglaltad. Egyelőre efelé haladunk, a polgárok önként és dalolva menetelnek abba a rendszerbe, amit leírtál.
2018. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem:


1) A liberális demokráciára jelenleg nincs életképes ideológiai alternatíva. (Mielőtt nekemugrik bárki tudom hogy a liberális az szitokszó lett és egyenlő a transzneműekkel meg bevándorlókkal, de itt csak annyit jelent hogy az alapvető emberi jogokra, a demokráciára, és a kapitalizmusra épül... )


Az hogy "illiberális demokrácia" pozitívan nem állít semmit, csak azt hogy nem liberális. Ebből nem lehet várat építeni, és semmi nem garantálja hogy örökké tart majd. Jelenleg az történt USA-ban is meg Magyarországon is, hogy a konzervatív gondolkodású embereknek elege lett a baloldali elitből, és valami western-hősre vágynak aki berúgja a kocsmaajtót, lelő két embert, megmarkolja a szép lány fenekét, és kér magának egy sört. Még akkor is ha ez nem konzervatív, elég ha nem baloldali liberális...


Vagy még ideológiai alternatíva lehetne a vallási radikalizmus (pl. radikális iszlám), de az olyan mint ha egy viharban nem kormányzod a hajót csak lehorgonyzod.


Kína pedig valóban elképesztő amit gazdagásilag művel, de ideológiai alternatívát ő sem tud nyújtani a világnak.


2) A kapitalizmus azért győzött a szocializmus felett, mert az

információ szabadabban tudott áramolni.

Mint mikor van az a vicc hogy a szovjet delegáció irigykedik Londonban hogy ott senki se áll sorban hogy kenyérhez jusson, és megkérdezik hogy "ki felelős itt a kenyérelosztásért?", mire a londoni fél azt mondja: "hát... senki nem felelős érte".

2018. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem jó nagyvállalatok kezébe több hatalmat adni, ezért nem is lesz ilyen. Ráadásul az emberek egyre gyakrabban váltanak munkahelyet, a régi hűség már Keleten sem az igazi. Nyugatn is sok sikakszsá volt válalalti nyugdíjalapoknál, ezt nem lehet privát kézbe adni.


Ez az "átnevelés" sem fér össze modern világunkkal.

2018. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat nem fejeztem be!


2) A kapitalizmus azért győzött a szocializmus felett, mert az információ szabadabban tudott áramolni.

Mint mikor van az a vicc hogy a szovjet delegáció irigykedik Londonban hogy ott senki se áll sorban hogy kenyérhez jusson, és megkérdezik hogy "ki felelős itt a kenyérelosztásért?", mire a londoni fél azt mondja: "hát... senki nem felelős érte".

Na most a számítógépes algoritmusok elképesztő módon fejlődnek (pl. Facebook meg Google néha jobban ismer engem mint én magamat, vagy egy sakk program képes megverni egy sakk világbajnokokt, vagy számítógéppel sikerült olyan Bachra hasonlító zenét komponálni amit a műkedvelők nem tudnak megkülönböztetni az igazi Bachtól, stb...). Szóval a jövőben elképzelhető egy olyan rendszer, ahol a központosított hatalom hatékonyabban fog működni mint egy liberális demokrácia, és felülkerekedik rajta.

2018. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!