Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy és Kádár. Jobboldalon...

Horthy és Kádár. Jobboldalon Horthy kultusz, baloldalon Kádár kultusz. Még mindig Horthy és Kádár népe vagyunk? Miért kell még mindig diktatúrákat dicsérni? Miért kell ennek a népnek valamiféle vezérkép, " jó király kép"?

Figyelt kérdés

2018. szept. 3. 00:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
35%
Akárhány Ady idézettel állhattok elő, a dolog nem annyira egyszerű, hogy Horthy vagy Kádár, demokrácia vagy diktatúra, Nyugat vagy Kelet...
2018. szept. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
Nekem sem Horthy sem Kádár kultusza nem kell. Visszataszító mind a kettő. A polgári Magyarországtól meg nagyon messze vagyunk, mert ahhoz felelősen gondolkodó polgárok kellenek, nem a birka mentalitás.
2018. szept. 3. 03:22
 13/62 anonim ***** válasza:
81%

Nem kultuszuk van, hanem erről szól a történelem.

Mindketten olyan huzamos ideig határozták meg a magyar politikát, az életet, hogy egyik korszakot sem lehet figyelmen kívül hagyni.

A polgárosodás már Horthy alatt jórészt megszűnt, inkább a kispolgárság volt terjedőben, de ez akár a gazdasági válság következménye is lehet, illetve annak, hogy a régi arisztokrácia java része kikerült a hatalomból.

Kádár alatt volt egyfajta polgárosodás, egyrészt a politikai elit számára, másrészt egy más jellegű az alsóbb néposztályoknak, mert mindenki járt nyaralni, az emberek telkeket vettek, lakásokat kaptak és nem, vagy alig volt nincstelen, annak is köszönhetően, hogy nem volt munkanélküliség, sőt, bűncselekmény volt, ha valaki nem dolgozott.

Ez eleve szembe megy a polgárosodással, meg az, hogy a jövedelmek, a megszerezhető vagyon maximálva volt, ami abból a szempontból ma is szimpatikus, mert tudjuk, hogy a nagy vagyonok mindig a többiek kárára születnek meg.

Amúgy meg kevesen nosztalgiáznak már rajta, mert alig él már valaki, aki a régi rendszert jól ismerte és azok az árnyoldalait is tudták részletesen.

Mellesleg a mai kormány semmivel sem diktatórikusabb, mint az előzőek, illetve csak nagyon keveseknek lenne belőle közvetlen haszna, ha más kormány lenne.

Nekem tök mindegy ki van hatalmon, soha nem lett semmi változás a sorsomban, ha az a kormány került hatalomra, amelyikre éppen szavaztam, a változások teljesen másnak voltak köszönhetőek, például elvégeztem az iskolát, megnősültem, gyerekeim lettek, stb...

Nekem tök mindegy, hogy éppen a Gyurcsány, a Botka, vagy az Orbán slepp tömi éppen a zsebét, én egyik brancsban sem vagyok benne, ahogy az emberek többsége, így csak módjával politizálok, mert tisztára unalmas már az egész, sok hűhó semmiért.

2018. szept. 3. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
32%

Nincs ebben semmi furcsaság. Horthy idején elkergették és kiirtották a polgárságunk egy részét, aztán 1956-ig elkergették és kiirtották a maradékot is.

Na nem, mintha Horthy idejében akkora nagy polgárságunk lett volna...

2018. szept. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
91%
"Nekem tök mindegy, hogy éppen a Gyurcsány, a Botka, vagy az Orbán slepp tömi éppen a zsebét," Azonban ha Magyarországon lenne egy erős és öntudatos, széles körű polgárság akkor egyik okdal sem tudta volna ezt csinálni.
2018. szept. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
28%

Horthy nem volt diktátor. A mai értelemben nem volt demokrácia a rendszere, de a maga idejében nem számított diktátornak.


Én nem akarok "demokráciát", olyat, mint Nyugaton van. Mire jó az? Másság és tolerancia kultusz? A francnak kell?

2018. szept. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
70%

"Horthy nem volt diktátor. A mai értelemben nem volt demokrácia a rendszere, de a maga idejében nem számított diktátornak."


Érdekes, hogy a magyarok mennyire vonzódnak ezekhez a "se hús, se hal" állapotokhoz.

2018. szept. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
21%
Mindkettő egy kiváló államfő volt, aki az adott helyzethez mérten a legjobbat tette az országért. Az ordas törpe viszont már tejbe -vajba füröszti a gyógypedagógiai eset barátjait(mészáros) a csőcselék vérverejtékes keresetéből...
2018. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
88%

#18

Kádár kiválóságát azért vitatnám, elég egy középszerű vezetőnek feltüntetni :)

2018. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
80%

"Kádár kiválóságát azért vitatnám"


Sorolj már fel államfőket akik tőle kevesebbel beérték!

Azért abban az időszakban, hamar becsicskáztattak egy országot ha nem jól muzsikált.

A csehek meg a szerencsétlen NDK tátott szájjal irígyelte az itteni jólétet....

2018. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!