Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt Dávid király belpoliti...

Mi volt Dávid király belpolitikája és kultusza?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem nagyon fogalakozott a politikával, inkább paráználkodott.
2012. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez volt a hittanházi
2012. nov. 24. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos ez az igazság.
2012. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Értelmes hittan tanárod lehet... Mondom ezt hívő keresztényként. Mondjuk az első válaszadó sem sokkal jobb.


Igazából belpolitika alatt nem igazán tudom, mit ért. Főleg mivel Istent követte, ezért voltak olyan dolgok, amik egyszerre számítanak politikai és hitbéli cselekedetnek. Én kb. a következőkre tudnék gondolni

1. elfoglalta és fővárossá tette Jeruzsálemet, elvitte oda a Frigyládát

2. a lázadó, önjelölt királyokat letörte

3. népszámlálást rendelt el (bár ezt pont nem kellett volna)

4. a különböző, körülöttük élő népek támadásait kellett folyamatosan visszavernie (bár ez inkább "külpolitika", de az élete nagy részét ezzel töltötte)

5. elrendezte, hogy utána Salamon uralkodjon


Kultusz alatt pedig ha Dávid király hitét kérdezte a tanárod, akkor egyistenhívő volt, aki a zsidó vallás szerint követte Istent, és ő volt az egyetlen király, akiről Isten azt, mondta , hogy "szívem szerint való férfiú".

2012. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

"Istent, és ő volt az egyetlen király, akiről Isten azt, mondta , hogy "szívem szerint való férfiú""


Így van, úgy látszik jahvénak ezt tetszett...:


1. parázna (több nőt kihasznált, vagyis nagyobb forgalom volt az ágyában, mint egy prostituáltéban)

2.sorozatgyilkos (vagyis ölt, mert háborúzott).


Ja, és mielőtt még kikiáltanátok "nem értelmesnek", olvassatok bele a könyvecskétekbe....

2012. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Egyetlen egyszer paráználkodott, és elég rendesen meg lett utána büntetve, és meg is bánta. Ezt meg a népszámlálást kivéve nem olvashatunk olyat, hogy olyasmit tett, ami nem tetszett Istennek (javítsatok ki, ha tévedek). Ha neki nem volt több kifogása, akkor nekem miért legyen?
2012. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a hittan nagyon komoly tantárgy. Mi köze van Dávidnak a politikához? Semmi. Dávidot csak felhasználta Jehova a háborúkhoz.

Az a kis paráznaság is azért lett megbocsátva, mert ebből született meg Salamon.

Azt nem tudni, hogy miért kivételezett Jehova a ravaszsággal, előre kitervelt gyilkoltatás miatt, amelyet azért követett el, hogy ne derüljön ki a paráznasága.

2012. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2012. nov. 25. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!