Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha még a náciknak sem sikerült...

Ha még a náciknak sem sikerült lényegesen növelni a születésszámot akkor majd pont a magyar kormánynak fog sikerülni?

Figyelt kérdés
Ha betiltanák az abortuszt akkor se sikerülne szerintem. Egyébként abortusz tiltásánál is meg tudnák oldani a nők a magzat elvetését. Feleslegesen erőlködik a kormány. Persze próbálnak mindent megtenni, de csak hülyét csinálnak magukból szerintem.
2018. szept. 6. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Most nem azért, de azt vágod hogy a mérhetetlen támogatottsággal rendelkező pártban lévő Dúró Dóra akarta szigorítani az abortuszt, nem a Fidesz? Vagy ha lemaradtam valamiről akkor linker kérek!
2018. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
De a náciknak legalább a halálozási statisztikát sikerült feljavítani, a fidesz meg még ahhoz is hülye.
2018. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Erről a hülyeségről mégis hol hallottál kérdező?
2018. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

"mérhetetlen támogatottsággal rendelkező pártban"


Az a Fidesz náci tagozata.

2018. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A magyarnak nem fog, mert nem érdekli az ország sorsa, de szerintem lehetne javítani sok intézkedéssel, ha egy normális párt vezetné az országot, de ez álom kategória. Ha jól tudom, pl. Írországban nem csökken a népesség.
2018. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

1. MÁR sikerült növelni a születésszámot, akkor is ha titeket a tények nem szoktak zavarni a véleményalkotásban.

2. el kellene már dönteni hogy komcsi, náci vagy az eu szétrobbantója a kormánypárt, mert nem kicsit nevetséges, hogy mindig keveritek ti is mikor mit fújjoltok éppen.

3. Szó sem volt az abortusz betiltásáról, kizárólag a nagyon haladó jobbik felől volt valami, meg a volt jobbikosoktól az új pártjukban esetleg.

4. tulajdonképpen mit akartál kérdezni? Mert hogy ez csupán egy kérdőjellel végződő nácizása a fidesznek, az nyilvánvaló.

2018. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#TakácsZs:


"MÁR sikerült növelni a születésszámot"


Erről linkelj forrást, légy szíves.

2018. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

Nem bonyolult dolog, te is meg tudtad volna keresni - ha akartad volna. Gugli a barátod.

De tessék:

[link]

-itt a teljes termékenységi arányt kell nézni.

2010: 1,25

2011: 1,23

2016: 1,49

2017: 1,49

De itt egy másik, nemzetközi összehasonlítás (bár ebben a 2016-os évre 1,53 szerepel):

[link]

Az oldall tetején elmagyarázza mi a teljes termékenységi arányszám és miért ezt figyelik.

2018. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7

És hogy megelőzzem a várható kifogást:

Igen, darabra kevesebb gyerek születik ennek ellenére, mert kevesebb olyan nő van minden évben aki gyereket KÉPES szülni, az életkora folytán. Ugyanis vagy 30 éve csökken a gyerekszám és a legnagyobb népességű generációk ma már 42-55 év között vannak. Ez alatt minden évben egyre kevesebb gyerek született, így még akkor is darabra kevesebb gyerek fog születni sokáig, ha az intézkedések sikeresek és 1 nő már több gyermeket hoz világra, mint előtte.

Majd, amikor a most megszületett gyerekek is több gyereket hoznak a világra, akkor lesz majd darabra is több a gyerek.

2018. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#TakácsZs:


"Nem bonyolult dolog, te is meg tudtad volna keresni - ha akartad volna. Gugli a barátod."


Nyugodtan vegyél vissza a sebességből, mert PONTOSAN AZÉRT kértem forrást, mert KERESTEM, de MINDENHOL csak az ELLENKEZŐJÉT találtam az állításodnak. Azaz CSÖKKENŐ születésszámokat.


Ami rohadtul nem ugyanaz, mint a növekvő termékenységi ráta.


Tehát nem "kifogás", hogy "darabra kevesebb gyerek születik", hanem ez a valóság. Máskor fogalmazz pontosan, ilyen egyszerű.


Egyébként meg az a folyamat, amiről írtál, baromi lassan fog végbemenni, HA EGYÁLTALÁN...

A számokat "lefordítva": 2010-ben 4 nőre 5 gyerek, 2016-ban 4 nőre 6 gyerek. Jelentős növekedés egyelőre nem valószínű, és akár csökkenés is lehet megint, szóval maradjunk ennél a rátánál. Nagyon durván számolva egy generáció múlva lenne NÉMI növekedés (mondjuk éves szinten 10 ezer, az 10 év alatt 100 ezer, 20 év alatt 200 ezer stb.) Mivel baromira nem bejósolható, lehet ennél valamivel több vagy valamivel kevesebb is.

2018. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!