Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha még a náciknak sem sikerült...

Ha még a náciknak sem sikerült lényegesen növelni a születésszámot akkor majd pont a magyar kormánynak fog sikerülni?

Figyelt kérdés
Ha betiltanák az abortuszt akkor se sikerülne szerintem. Egyébként abortusz tiltásánál is meg tudnák oldani a nők a magzat elvetését. Feleslegesen erőlködik a kormány. Persze próbálnak mindent megtenni, de csak hülyét csinálnak magukból szerintem.
2018. szept. 6. 13:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"És hogy megelőzzem a várható kifogást:"


Téged tényleg nem fizetnek ezért a teperésért?

2018. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10

Értem.

Szóval tisztában vagy azzal, hogy én mondtam jól és azzal is hogy tévedtél, csak még azt nem sikerül megmagyaráznod, hogy miért is lenne kudarc vagy sikertelenség ha korábban 4 nőnek 5 gyereke volt ma meg már a 4 nőnek 6 gyereke van.

Ha arra keresel igazolást amit tévesen hiszel vagy képzelsz, akkor tényleg nehéz megtalálni. Ellenben én csak beütöttem a gugliba, hogy "termékenységi ráta Magyarország" és az 5. és 6. találat máris KSH adatsorokat mutatott.

Megsúgom, nem minden megy egy applikációval megvalósíthatóan és azonnal. Az élethez bizony idő kell. egy generáció semmi, főleg akkor ha az már javulást jelent folyamatosan.

De kíváncsi lennék hogyan gondolnád, hogy az egyre kevesebb nőnek darabra is több gyereke szülessen minden évben?

2018. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#TakácsZs:


Ennyire értetlen azért nem szoktál lenni...


Ha esetleg még fent vagy, ne most olvasd el, majd csak holnap, kipihenten.

.

.

.

.

.


Szóval, jó reggelt, TakácsZs, nézzük, mi a helyzet. :)


Az 1. kommentedben TE azt állítottad, hogy "MÁR sikerült növelni a születésszámot."

A 2. kommentedben ezt az állítást a termékenységi ráta növekedésével akartad igazolni.

DE ugyanakkor már te magad is azt írtad, hogy MÉG NEM nőtt a születésszám, majd csak fog valamikor...


Egy tanács: Legközelebb ha a SZÜLETÉSSZÁMOKról akarsz tájékozódni, akkor a Google keresőjébe NE a "termékenységi ráta, Magyarország" kombinációt gépeld be, hanem (meglepő módon) a "születésszámok, Magyarország" kombót. :D


A többi, amit írtál, csak csavargatás. Én sehogy nem gondolnám, hogy "az egyre kevesebb nőnek darabra is több gyereke szülessen minden évben". Nem mintha lehetetlen volna, csak nem reális.

De ez nem releváns most, pusztán csak a számok számítanak. Nem azok a számok, amik azt mutatják, hogy egy nőnek hány gyereke volt/van összesen, hanem az "összesített eredmények".


Egyébként érdekesen alakultak, és ezt is lehet magyarázgatni, hogy mik ennek az okai. De ebből én már kiszállok. :)


2005 - 97 496

2006 - 99 871

2007 - 97 613

2008 - 99 149

2009 - 96 442

2010 - 90 335

2011 - 88 049

2012 - 90 269

2013 - 89 524

2014 - 93 281

2015 - 92 135

2016 - 95 361

2017 - 91 577

2018. 1. félév - 43.069 (Ez az előző év azonos időszakának 97.6%-a.)

Források:

[link]

[link]

2018. szept. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!