Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért szereti...

A magyar emberek miért szeretik kínlódással és gürcöléssel tölteni az életüket, miközben éppen hogy megélnek hónapról-hónapra és folyamatosan jönnek a médiából a hírek, hogy százmilliárdokat lopnak a politikusok?

Figyelt kérdés

Nyugaton ezt nem tűri a lakosság, ott igénylik a jólétet és ha nem kapják meg, akkor kimennek az utcára és olyan tüntetéseket csinálnak a pénzüket elherdáló politikai elit ellen, hogy beleremeg a föld.

Magyarországon eközben lehajtják a fejüket az emberek és szó nélkül eltűrik a rabszolgalétet. Egyre inkább azt érzem, mintha még élveznék is, hogy nap mint nap beléjük rúgnak és keményen meg kell küzdeniük még egy szelet kenyérért is.

Nem értem ezt a hozzáállást, mert én igényelném a kényelmet és a jólétet, de a népem mintha a folyamatos harcban és küzdelemben érezné jól magát, hogy sosincs megállás, hogy minden reggel úgy ébredhetnek fel, hogy megint meg kell vívni aznap egy háborút a túlélésért.

A másik dolog, hogy ebből a hozzáállásból sosem lesz polgárosodás, mert ahhoz ugye pont az kellene, hogy egy kicsit kulturáltabbak, elvontabbak, nyugisabbak és elfogadóbbak legyünk és megálljunk elolvasni egy könyvet, amitől műveltebbek lehetünk, stb.

Nem tudom, hogy miért van ez.



2018. szept. 10. 07:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
11%

Mert sok nálunk a kötelező védőoltás. A védőoltások vegyi agykárosodást okoznak, azok teszik ilyenné az embereket.

Másutt nincs kötelező védőoltás.

2018. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
69%

Én vállalom a szaralak szerepét a kommentelők közül. Én egyéni vállalkozó vagyok. Amikor elkezdtem nem volt se 500.000ft-om bt-re, se akárhány millióm kft-re. Nekem ez jól működik. Havi 400.000-600.000ft között keresek szezontól függően (rendesen adózok) nehéz fizikai munkákat végzek. Ebből az összegből lejönnek az adók, anyagok egy része, bérelt nagygépek, konténer stb, de így is sok marad. Teszek félre otthonra, nyugdíjra és ki tudtam fizetni a a válság alatt felhalmozott adósságaimat. Hányok a korrupciótól és a lopásoktól, a stadionoktól, mészároslölö és a rogánfél kutyáktól. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy sok lehetőségem lenne a kormányváltásra. Nincs senki az ellenzéki oldalon, akire voksolni tudnék. Most azt várod, hogy tízmillió magyar a vállára vegyen valakit az ellenzékből, pusztán a szép szemükétt? Kimehetek verni a palávert, de mit is érek el? Váltsuk le a kormányt, de mégis kire? Honnan tudjuk, hogy jobb lesz? Nekem jelenleg jobb és van jövőképem. Ha egy évig nem lenne munkám, akkor is biztonságosan át tudnám vészelni, anélkül, hogy az életszinvonalm alább adnám. Én nem szavaztam rájuk, de szerinted a 2/3-ados többséget miért érték el? Pl az olyanok miatt, akik (szakmunkás osztálytársam), akinek van három gyereke és csokkal tudott hàzat venni, amit nyolc év alatt ki is tud fizetni. Az adókedvezménye akkora, hogy bruttóját kapja meg nettóban. Mi ez, ha nem jó? Egy csóró volt, aki elhelyezkedett a szakmájában és egy szuterénből egy újépítésű házba költözött! Nagyon felnézek rá és az eredményeire! Ha neki ezért megérte a fideszre szavazni én megértem!


Te, kedves kérdező! Meg tudod mondani, hogy szerinted kire érdemes szavazni? Kire érdemes lecserélni a jelenlegi hordát?

2018. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
53%
Csúnyán leszavaztátok az ötöst, pedig igaza van. Tanulni és dolgozni kell!
2018. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

"A kérdésre: nem szeretik az emberek a számilliárdos lopásokat, de nem tudnak mit tenni ellene."


Nem szeretik? Folyamatosan itt védik őket.

2018. szept. 10. 08:59
 15/34 anonim ***** válasza:
0%
Jó. Leállnék veled vitatkozni, de arra tanítottak, hogy fegyvertelen emberrel ne bocsátkozzak szellemi csatába.
2018. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
50%
12: Te is az elviselők közé tartozol, csak csinálja valaki más, neked ne kelljen. Mégis miért volna szükség politikusokra? A magyar embereknek vissza kell venni az önrendelkezési jogát. Csak ugye akkor nem lehet másra hagyni a közéletet, hanem törődeni kell vele. Jaj, csak azt ne kelljen! Ezért inkább hagyják a vagyonukat ebek harmincadjára elhordani, embereket kínozni szadista bűnözőknek.
2018. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

Mert az ország lakosságának az egyik része elhiszi, hogy jobb helyzetben van az ország és jó irányba tart (ők a Fidesz szavazói), a másik (nagyobb) része viszont szétdarabolódott, nem képes összefogni. Mivel nincs egy olyan párt vagy személy, aki mögé fel tudna sorakozni, így marad a morgolódás.

Orbánnak nincs szüksége a 10 millió magyarra, bőven elég az a 2-2.5 millió, aki ha kell, biztosan rá szavaz. Ennyit bőven össze lehet szedni a populista szöveggel (csak legyen benne "család, gyermek, haza, nemzet, Isten"), a látszat intézkedésekkel (rezsicsökkentés, év végi 10.000 Ft a nyugdíjasoknak...) és azzal, hogy a média feletti kontrollal csak a "jó hírek" jussanak el az emberekhez, ami rossz hírt esetleg hallanak, azt meg ne higgyék el. Két választás között pedig mennie kell a színjátéknak, amiben mindig van egy vagy több ellenség, akik ellen küzdeni kell és ebbe a küzdelembe bevonja a szavazóit is (pl. nemzeti konzultációk). Persze ez a harc áldozatokat kíván (szabadságjogok megcsorbítása, gyengébb életszínvonal...), ami még mindig jobb opciónak tűnik, mint az ami akkor történne, ha ezt a harcot elbukná az ország (Gyurcsány hatalomra kerül, Soros, migránsok...).

Így sokan inkább elnézik a korrupciót (amivel egyébként a magyarok többségének nincs különösebb baja), gürcölnek a havi 150-200 ezer forintos fizetésükért és az "áldozataikkal" úgy érzik, hogy aktív részesei egy jobb ország felépítésének.

Nekem sem tetszik Orbán politikája, de tény, hogy nagyon jól működik, eszi a nép.

2018. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 tgt ***** válasza:
92%

3-as: "Konkrétan ki lopott százmilliárdokat? Mert akkor jelentsd fel."

Most komolyan, úgy csinálsz, mintha életedben nem hallottál volna a kormány korrupciós ügyeiről, nem hallottál volna a sokmilliárdos csalásokról, az eu-s pénzek lenyúlásáról. És úgy csinálsz, mintha nem tudnád, hogy számtalan feljelentés van, csak az ügyészség nem nyomoz a fideszt érintő ügyekben. Már annyiszor linkeltem ügyeket ide, hogy meguntam. Ha beírod a gugliba, hogy „nem nyomoz az ügyészség” számtalan ilyet találsz.

2018. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
96%

"Jó, most mi ajánlasz? Tüntessünk? Jó. És aztán? Jön egy párt, egy új kormány és január elsejétől nyugati bérek lesznek?"


Hát amennyit már elloptak, abból nyugodtan lehetnének nyugati bérek...

2018. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Mivel talán gyerekkorunktól így próbálnak nevelni minket? Szerinted szólnak majd mikor úgy nőnek fel, hogy a korrupció természetes? Mikor látják, hogy Pistike szülei fizetnek a tanárnak a jobb jegyért, stb. Mikor meg Józsika szólni merne erről még Józsikát a saját szülei ordítják le, hogy te fogd be a pofád, mert gyerek vagy?

Kamaszként ugyanez, csak ott azért fogja be, mert Józsika még gyerek.

Fiatal felnőtként meg azért fogja be, mert ő még csak fiatal felnőtt.

Utána meg Józsika megunja, hogy hiába nyissa ki bármiről a száját akkor egyből lehurrogják.

Na, pont az ilyenek miatt tűrik ezt ennyien. Minek szólaljon fel a milliárdos lopások miatt, ha lesz 2-2,5 millió ember, aki egyből úgyis a torkának esik?

Tudod mikor lesz itt megint összefogás Magyarországon? Mikor megszáll majd minket valamelyik ország.

2018. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!